Komu zabrala antibiotika až po několika dnech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva.pass
Stálice 67 příspěvků 21.09.18 17:28
Komu zabrala antibiotika az po nekolika dnech?

Vcera jsem uz zakladala jednu diskusi o atb, dnes mam bohuzel jine starosti.. od minule soboty mam horecky i nad 39, v utery jsem dostala antibiotika, ze pry mam nejaky zanet v krku.. kdyz vyleze horecka nahoru, beru si paralen. Po tom mi vzdy bylo lepe. Ale vcerejsi noc jsem mohla zdimat veskere lozni pradlo jak jsem byla zpocena a lepe mi neni. Zasla jsem tedy k Dr. a rikal, ze by se spise divil, kdyby me atb uz zabraly, a at vydrzim. Ze pry nekomu zaberou az sedmy den, proto se berou tyden. Mam panbene, coz je penicilin. Ale pripada mi to divne, beru to od utery a do dneska necitim zlepseni, spis jsem vic vycerpana, ani nemam chut na jidlo. Tak se ptam, zabrala atb nekomu z vas pozdeji nez treba po 2-3 dnech?

Reakce:

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12872 příspěvků 21.09.18 17:30

já když měla naposledy antibiotika na kašel, tak zabraly až po dobrání. Ale neměla jsem teplotu.

petruska131
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 21.09.18 17:38

@eva.pass ahoj, jsem na tom uplne stejne. Tez od soboty. Od nedele mam Penbene na hnisavou anginu a dodnes nezabraly. Taky kazdou noc mohu zdimat :zed: Nevydrzela jsem to a sla k dr uz dnes, misto v pondeli, a zmenil mi atb na Klacid 500, ze pry asi na penicilin nereaguji.

eva.pass
Stálice 67 příspěvků 21.09.18 17:48

@petruska131 to je nahoda :) ja doufam, ze mi to jako nakonec zabere.. mam prijit v utery a kdyztak se nasadi neco jineho… nemuzu si dovolit marodit dlouho, mam doma batole.. premyslim jestli nejet na pohotovost, nevzali mi krev, z toho by se dalo vycist, co mi je

petruska131
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 21.09.18 17:57

@eva.pass dalsi shoda :) I ja mam doma syna 2 roky a 10 mesicu :mrgreen: Manzel si na me musel vzit paragraf :roll:

leryl
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 21.09.18 18:18

Základem všeho je brát ATB dle kultivace . Lékař měl udělat výtěr z krku,aby věděl ,jaká ATB naordinovat a ne střílet naslepo. Mně ATB zabírají tak 3 den .

lampicka11
Závislačka 3425 příspěvků 5 inzerátů 21.09.18 18:43

ATB jak který… Většinou 48-72h po začátku brani. Kdyby nezabirali asi to nebude na pecinilinovy ATB. Zadala bych vyter

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 21.09.18 18:53

Jen pro info poznamka z praxe… na pohotovosti ti zadny vyter delat nebudou, max. rychlotest na Streptokoka ( kteryho nemas, kdyz ti penicilin jeste nezabral) a nebo krev, kde ale max. zjisti ze mas zvyseny CRP.
@leryl Kdyby u kazdeho boleni v krku brali kultivaci, tak se mikrobiologove fakt pomejou :lol: Doporuceni u anginy je empiricka lecba - ATB prvni volby Penicilin. Kdyz nezabere tak bud empiricky jine ATB nebo vyter… ovsem kdyz se udela vyter, tak nez vyjde kultivace (3 dny) tak uz je pacient obvykle uzdravenej i bez ATB.

evušák
Stálice 57 příspěvků 21.09.18 19:06

Me jednou na anginu taky penicilinova antibiotika zabrala az po tydnu… mela jsem je na 10 dni…

leryl
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 22.09.18 09:52
@Agrion píše:
Jen pro info poznamka z praxe… na pohotovosti ti zadny vyter delat nebudou, max. rychlotest na Streptokoka ( kteryho nemas, kdyz ti penicilin jeste nezabral) a nebo krev, kde ale max. zjisti ze mas zvyseny CRP.
@leryl Kdyby u kazdeho boleni v krku brali kultivaci, tak se mikrobiologove fakt pomejou :lol: Doporuceni u anginy je empiricka lecba - ATB prvni volby Penicilin. Kdyz nezabere tak bud empiricky jine ATB nebo vyter… ovsem kdyz se udela vyter, tak nez vyjde kultivace (3 dny) tak uz je pacient obvykle uzdravenej i bez ATB.

Tak pokud je pacient uzdravený i bez ATB,tak je právě neměl vůbec dostat. Lékař by měl dle nálezu poznat,zda je to ještě virové nebo na léčbu ATB, u kašle jim napoví CRP dělané v ordinaci.
Praxe dáme ATB naslepo a buď se třetím nebo ne vede k rezistenci bakterií na ATB.

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 22.09.18 13:49

@leryl To je hloupost..... vetsina pacientu by se z hnisave anginy drive, ci spis pozdeji uzdravila tak jako tak … i bez ATB a neumreli na ni… ATB se ve vetsine pripadu na obvode dava empiricky - „na slepo“ . Pokud je podle prubehu podezreni na bakterialni infekci ( pripadne podporene CRP testem). Delat kultivaci kazdemu kasliku, bolavemu krku nebo zanetu mocaku je utopie a blbost.

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 22.09.18 13:53
@leryl píše:
Tak pokud je pacient uzdravený i bez ATB,tak je právě neměl vůbec dostat. Lékař by měl dle nálezu poznat,zda je to ještě virové nebo na léčbu ATB, u kašle jim napoví CRP dělané v ordinaci.
Praxe dáme ATB naslepo a buď se třetím nebo ne vede k rezistenci bakterií na ATB.

to není pravda, dřív, když nebyla atb, tak na angínu taky všichni neumřeli…

leryl
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 22.09.18 21:00

@ivašot. Co přesně není pravda? Bolest v krku je buď způsobena virem nebo bakterií a pak je to angína .

leryl
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 22.09.18 21:09

@Agrion Nikdy jste neslyšela o tom, jak se zbytečně a naslepo předepisují ATB? Kašlíku se samozřejmě kultivace nedělá, na to je poslech a CRP. Ale dělá se kultivace ze sputa, pokud je to potřeba. Mně tedy dávají ATB dle kultivace. Dceři lékařka taky nedala ATB na močak hned, ale dala udělat kultivaci. Takže je to o přístupu a o tom, jak lékař posoudí závažnost situace a zda ji posoudí dobře.
Na hnisavou angínu je asi potřeba nasadit ATB hned a na pohotovosti výtěry samozřejmě nedělají ,ale obecně se ATB předepisují dost často zbytečně a naslepo místo cíleně .

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 22.09.18 21:49
@leryl píše:
@ivašot. Co přesně není pravda? Bolest v krku je buď způsobena virem nebo bakterií a pak je to angína .

není pravda, že když se bolest v krku vyléčí bez antibiotik, tak že to nemohla být bakterialní angína…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >