Komu začalo dítě chodit déle jak ve dvaceti měsících?

9286
8.2.16 12:50

Komu začalo dítě samo chodit déle jak ve dvaceti měsících?

Zdravím. Zajimalo by me, jestli je tu nekdo, komu prcek zacal sam chodit takto pozde? Kdy pak zacal chodit? Resili jste to nejak? Nebo jste tomu nechali volny prubeh?
Dekuji

Edit: chodi kolem nabytku, za ruku a ted i s choditkem

Příspěvek upraven 08.02.16 v 14:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7266
8.2.16 13:19

No podle toho, jak jí dítě posoudí neurolog a rehabilitační :think: Malé je zatím teda 16 měsíců, ale prosšla na kontrole na jedničku, jen má strach se putit nábytku no, takže jí netlačím, ona se jednou prostě pustí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13416
8.2.16 13:21

Obě děti mi začali chodit pozdě. Syn 17,5 měsíců a dcera 16 měsíců. Řešila jsem to s pediatrou, ale ta mi řekla, že mají čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
8.2.16 13:25

A obchází aspon nábytek? Ja neznam žádné dite, ktere by začalo tak pozde, takze bohuzel te neuklidnim.Dr to neřeší do 18m, takze 20m by mozna uz meli „zkontrolovat“?

• Citovat
  • Upravit
2698
8.2.16 13:27

Dcerou jsem to řešila, na neurologii mi bylo oznámeno, že pokud dítě začne chodit do 18. měsíce, je to v pořádku, jinak je to patologie a musí se to řešit. Ale tam záleží, jak nechodí. Myslím, že se za chůzi bere i obcházení nábytku. Mě dcera začala chodit sama v prostoru v 18.měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
8.2.16 13:28

Dcera začala chodit v 18m, do té doby lezla a vstávala k nábytku. Neuroložka říkala, že do toho roku a půl se nic neděje. Ale chodili jsme k ní od narození, takže ji celkově znala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
8.2.16 13:29

@Lonette mne bylo receno, ze za chuzi se povazuje samostatna chuze. Pokud obchazi nabytek, tak nelze jeste rict, ze chodi.

Jinak mojemu diteti bude 16 mesicu a teprve ted zacina obchazet nabytek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
8.2.16 13:31

Moje dcera měla opožděný vývoj, v roce ještě nelezla po čtyřech kvůli oslabeným břišním svalům. Cvičily jsme Vojtu, po měsíci se rozlezla po čtyřech a sama začala chodit v těch 18 měsících. Určité opoždění je na ní znát doteď (4,5 roku), neběhá prostě tak rychle, jako ostatní děti jejího věku, celkově není moc obratná, neumí pořádně skákat po jedné noze atd. Po své zkušenosti bych dítě nechala prohlédnout na rehabce, jestli má v pořádku všechny svalové skupiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8087
8.2.16 13:33

Ahoj, syn ve 22m teď je mu 5 let a nikdo by nic nepoznal. ANo řešili jsme to a hodně jsme cvičili. celkově měl opožděný psichomotor. vývoj. Třeba ve třech letech to bylo znát. Nebyl tak obratný jako vrstevníci později uměl střídat nohy na schodech. ALe třeba na kole i na lyžích se naučil velmi brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
8.2.16 13:35

@Ronja s tim souhlasim. My jdem na rehabku taky, zkonzultovat to a ukazat se. Mne se zas nelibilo, jak ma mala zataty nozicky vestoje. Uz je to lepsi, ale pujdem, chci mit jistotu, ze to neni spatne. Takze rehabku doporucuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
8.2.16 13:38

Rehabka je určitě super. My cvičili od miminka. Hlavně ona pak opravdu začala okamžitě chodit - žádný padání, nejistá chůze. V pátek šla poprvé do prostoru a druhý dne už chodila venku bez kočáru. Ale samozřejmě stejně staré děti už chodí úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13505
8.2.16 13:38

My právě teď, v rovných 18měsících. Neřešila jsem nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8078
8.2.16 13:46

Kamarádky malá začala chodit až ve 2 letech. Chodili po doktorech, ale všechno bylo v pořádku, jen se prý bála. Naopak třeba dost brzy mluvila a jiné věci zvládala dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13623
8.2.16 14:00

Chtěla jsem napsat, že synovi je téměř 19 měsíců a nechodí, nic s tím nedělám.. ale najednou se pustil gauče a přešel bez jediného pádu celou kuchyň 8o :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
8.2.16 14:05

Záleží, jak se rozvíjí i jinak. Syn začal chodit sám v 19,5 měsících, ale v té době už pěkně mluvil (jednotlivá slova), vydržel u knížek a hlavně předtím dlouho lezl. Teď má 2 roky a není poznat rozdíl, snad jen to, že ještě nechodí sám do schodů, ale on je celkově hodně drobný, takže je problém i v tom. Naopak už ted v těch 2 letech mluví ve větách, pamatuje si pohádky atd. Takže psychicky je stále napřed motorice. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama