Komu zaslat pracovní CV na univerzitě?

Anonymní
8.6.21 18:46

Komu zaslat pracovní CV na univerzitě?

Dobrý den, ráda bych zaslala svůj pracovní životopis na 3 univerzity (zájem vyučovat na univerzitě). Nechci však zasílat CV na konkrétní fakultu (oborově mám větší rozsah). Na jaké oddělení na univerzitě mi doporučujete prosím CV zaslat? I když nevypisují výběrové řízení, ráda bych, aby můj životopis měli k dispozici. Kolega radil zaslat to přímo na rektorát na vedení univerzity.
Omluva za anonym - osobní pracovní důvody, mám tu známé a nikdo nemusí vědět o plánované změně zaměstnání. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8492
8.6.21 18:50

A já si říkám, že mě nic nepřekvapí a zase je to tady :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 19:02

Pošli to na sekretariát kateder, kde bys měla zájem učit. Každopádně ciste lektoři se moc neshaneji, mela bys být aspoň akademický pracovník, tj. vést prace a dělat ve výzkumu…

• Citovat
  • Nahlásit
4402
8.6.21 19:05

Tiez doporucujem na vedoucich kateder. Oni vedi jake maji potreby. Na rektirate sa s tym nebudu zaoberat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 19:12
@Anonymní píše:
Pošli to na sekretariát kateder, kde bys měla zájem učit. Každopádně ciste lektoři se moc neshaneji, mela bys být aspoň akademický pracovník, tj. vést prace a dělat ve výzkumu…

Děkuji. Již jsem působila jako akadem. pracovník v zahraničí, tady v ČR neznám však příliš poměry, jak to chodí, proto se ptám…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16927
8.6.21 19:44
@Anonymní píše:
Děkuji. Již jsem působila jako akadem. pracovník v zahraničí, tady v ČR neznám však příliš poměry, jak to chodí, proto se ptám…

Hele katedry si personální politku řeší sami a většinou jaksi z vlastních zdrojů a to i na grantové pozice. Takže potřebuješ psát na jednotlivé katedry.

Je to hodně malej rybníček a zdroje dost limitované.

Máš někde někoho známého? Tam je nejjednoduší začít. Protože bude znát někoho, kdo ví že třeba někde hledají někoho, jako jsi ty.

Respektive jestli jsi máš akademickou hodnost která se dá v českých tabulkách vykázat jako docent, tak budeš žádána v soukromých školách, kde mají nedostatek kvalifikovaných lidí.

Ale no… hledala bych i jinou možnost, než český akademický svět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.6.21 20:08

Určitě ideálně poslat na katedry. Každopádně je nutné mít minimálně Ph. D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 20:17
@Anonymní píše:
Děkuji. Již jsem působila jako akadem. pracovník v zahraničí, tady v ČR neznám však příliš poměry, jak to chodí, proto se ptám…

No tak pokud odtamtud mas zkušenosti, ideálně alespoň PhD, umíš jazyk, tak třeba u nás by ses neztratila :)

• Citovat
  • Nahlásit
342
8.6.21 21:37

A hlavně je třeba mít seznam publikační činnosti v kvalitních časopisech za posledních 5 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
9.6.21 08:41

Tady mi přijde nejlepší sledovat ta výběrka. Posílat něco na blind není moc zvykem (pokud teda nenabízíš nějakou hodně novou a fancy specializaci)… Jinak žádné centrální HR na univerzitách neexistuje (jsou sice fakultní mzdovky, ale výběrka si fakt řeší katedry samy). Můžeš ale požádat o pomoc původní pracoviště, většina akademiků ty kontakty dost rozvíjí, takže by ti možná dali nějaké tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4402
9.6.21 09:48
@listento píše:
Tady mi přijde nejlepší sledovat ta výběrka. Posílat něco na blind není moc zvykem (pokud teda nenabízíš nějakou hodně novou a fancy specializaci)… Jinak žádné centrální HR na univerzitách neexistuje (jsou sice fakultní mzdovky, ale výběrka si fakt řeší katedry samy). Můžeš ale požádat o pomoc původní pracoviště, většina akademiků ty kontakty dost rozvíjí, takže by ti možná dali nějaké tipy.

Zvyklé to nie je, ale mne sa to takto podarilo. Bola to ale asi veľká zhoda okolností a osud - mám totiž dosť špecifické zameranie a zrovna tieto predmety mali akreditované a niekoho potrebovali.

Drhá vec je ale, že Vás takto môžu zamestnať pouze na dohodu a potom treba vyhlásiť oficiálne výberové konanie. Ale myslím, že za to nič nedáš - rozposlať na vedúcich katedier - sekretárky to nemusia posunúť a zároveň pozreať tie výberové konania. Tam ale doporučujem sa predtým skontaktovať s vedúcim katedry. Nie vždy to je totiž skutočné řízení - už majú niekoho vyhliadnutého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat