Komunikace a trávení společného času

Anonymní
20.4.17 16:29

Komunikace a trávení společného času

Ahoj :mavam: poslední dobou nám s partnerem nějak vázne komunikace ve vztahu. Jsme spolu dva roky.
Uvedu příklad, třeba mě pozval na kafe a tak jsme tam seděli a mlčeli, občas něco prohodili.
Nebo jsem jela do práce déle a tak jsme seděli vedle sebe a koukali na tv.
A nebo, třeba dnes, vím, že jdu pro dceru do školy v 1 a partner odejde ve 4 do práce. A už se dopředu děsím, co budeme doma dělat.
Nevím co s tím. Už jsem z toho zoufalá.
Přitom mi dá sám od sebe pusu, pohladí..
Ani mě doma nebaví nic dělat, když on tu sedí nebo leží a kouká na tv.
Přitom spolu nejsme zase tak často podle mého.
Zajímalo by mě také, jak trávíte vy čas se svou polovičkou, kolik a zda si máte pořád co říci?
Děkuji :?
Prosím anonym, kvůli známým.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
20.4.17 16:41

No, asi si nemáte co říct, to by mě teda nebavilo :think: Máte nějaké společné zájmy? Spíš teda, máte vůbec nějaké zájmy? Pokud vám to tak vyhovuje, proč ne, ale to bys asi nezakládala tuhle diskuzi…
S manželem jsem asi 5 let, nevim, přesně :oops: dlouho předtím jsme byli přátelé a bydleli spolu jako spolubydlící na VŠ, několik let, máme si pořád co říct. Někdy, když jdeme hezkou přírodou, tak se kocháme, držíme se za ruce a mlčíme, ale pořád si máme co říct a myslím, že je to tak v pořádku. Máme hodně společných zájmů, zájem jeden o druhého. Někdy jsem raději sama, jsem ráda, když jde s přáteli ven a já si dělám doma co potřebuji, ale čas trávený s ním je ten nejdražší. A to spolu žijeme už minimálně 9 let, když počítám i dobu přátelského spolubydlení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
20.4.17 16:41

Ja mam vyhodu, ze muj partner je strasne ukecany, ja jsem nezazila kluka, ktery by tak moc povidal. Takze se vzdy ptam, jaky mel den, co c praci a on povida ???? Vzdycky se pro neco nadchne a pak o tom dokaze vypravet a venovat se tomu, nedavno jsme udili, tak jsme behali kolem nakladani masa a opravy udirny, ted zase ryje zahonky a vsude mozne cte, co b vlastne mel pestovat.
Ale jsou dny, kdy je to u nas klidnejsi, az jsem z toho nervozni :D
Co nejake spolecne zajmy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1043
20.4.17 16:42

Já na tom nevidím nic divného, chlapy moc ukecaní nejsou, někam si vyražte mezi lidi a je..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.4.17 16:44
@elle21 píše:
Já na tom nevidím nic divného, chlapy moc ukecaní nejsou, někam si vyražte mezi lidi a je..

Tak takového jsem naštěstí ještě nepotkala.

EDIT: Opravdu mi nepřijde v pořádku děsit se toho, že budu 3 hodiny doma se svým partnerem. Ale jestli tobě takové vztahy vyhovují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 16:50
@radkka píše:
No, asi si nemáte co říct, to by mě teda nebavilo :think: Máte nějaké společné zájmy? Spíš teda, máte vůbec nějaké zájmy? Pokud vám to tak vyhovuje, proč ne, ale to bys asi nezakládala tuhle diskuzi…
S manželem jsem asi 5 let, nevim, přesně :oops: dlouho předtím jsme byli přátelé a bydleli spolu jako spolubydlící na VŠ, několik let, máme si pořád co říct. Někdy, když jdeme hezkou přírodou, tak se kocháme, držíme se za ruce a mlčíme, ale pořád si máme co říct a myslím, že je to tak v pořádku. Máme hodně společných zájmů, zájem jeden o druhého. Někdy jsem raději sama, jsem ráda, když jde s přáteli ven a já si dělám doma co potřebuji, ale čas trávený s ním je ten nejdražší. A to spolu žijeme už minimálně 9 let, když počítám i dobu přátelského spolubydlení :D

No, tak přítele baví tak tv, občas si ve vlaku čte. Já čtu hodně, baví mě vaření a alternativní kuchyně, miluju kavárny, občas s dcerou jedeme na bazén, výlet. Většinou sami.
Nejvíce mluví o práci, ale na to nějak nevím co říci. Nebo dnes, že se pohádal s tátou.
Já bych ten vztah ráda nějak oživila, ale přijde mi, že jemu to tak vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
1713
20.4.17 16:50

Nevím proč byste si měli pořád povídat, občas je fajn být spolu a mlčet, užívat si to ticho…My máme hrozně ukecané děti, tak si potom chvíli ticha umíme užít :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.4.17 16:52
@Anonymní píše:
No, tak přítele baví tak tv, občas si ve vlaku čte. Já čtu hodně, baví mě vaření a alternativní kuchyně, miluju kavárny, občas s dcerou jedeme na bazén, výlet. Většinou sami.
Nejvíce mluví o práci, ale na to nějak nevím co říci. Nebo dnes, že se pohádal s tátou.
Já bych ten vztah ráda nějak oživila, ale přijde mi, že jemu to tak vyhovuje.

A když někam, třeba do bazénu nebo na výlet jedete spolu, tak se bavíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 16:52
@radkka píše:
Tak takového jsem naštěstí ještě nepotkala.EDIT: Opravdu mi nepřijde v pořádku děsit se toho, že budu 3 hodiny doma se svým partnerem. Ale jestli tobě takové vztahy vyhovují…

Právě. Úplně se sama za sebe stydím. Ale nějak nevím, co se společným časem. Doma mě to nebaví, ale samozřejmě vím, že nemůžeme být pořád někde.
Na procházku by nešel, před prací.

• Nahlásit
  • Citovat
42
20.4.17 16:53

Nevidím na tom viber nic špatného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 16:55
@Adelka951 píše:
Nevím proč byste si měli pořád povídat, občas je fajn být spolu a mlčet, užívat si to ticho…My máme hrozně ukecané děti, tak si potom chvíli ticha umíme užít :lol:.

Jo to je hezké. Ale mně přijde, že vedle sebe sedíme jako cizí lidé.
Ale také se mi zdá, že je to jen můj pocit.
Já jsem celkově asi taková, že se v tom pořád musím vrtat, přemýšlím nad tím vztahem a chtěla bych ho zlepšit.
Jenže nedávno jsme se párkrát dost pohádali, spíš on měl takové výstupy a já nevím, jestli to třeba nakonec není i nechuť s ním mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
20.4.17 16:56
@Anonymní píše:
Právě. Úplně se sama za sebe stydím. Ale nějak nevím, co se společným časem. Doma mě to nebaví, ale samozřejmě vím, že nemůžeme být pořád někde.
Na procházku by nešel, před prací.

Nemáš se za co stydět… je mi to líto, jen nevím, co poradit. Ty jsi asi docela aktivní a jemu stačí sedět doma u televize, viď? To je pak těžké, jestli s ním chceš být, tak se s tím podle mě budeš muset smířit :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
20.4.17 16:56
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam: poslední dobou nám s partnerem nějak vázne komunikace ve vztahu. Jsme spolu dva roky.
Uvedu příklad, třeba mě pozval na kafe a tak jsme tam seděli a mlčeli, občas něco prohodili.
Nebo jsem jela do práce déle a tak jsme seděli vedle sebe a koukali na tv.
A nebo, třeba dnes, vím, že jdu pro dceru do školy v 1 a partner odejde ve 4 do práce. A už se dopředu děsím, co budeme doma dělat.
Nevím co s tím. Už jsem z toho zoufalá.
Přitom mi dá sám od sebe pusu, pohladí..
Ani mě doma nebaví nic dělat, když on tu sedí nebo leží a kouká na tv.
Přitom spolu nejsme zase tak často podle mého.
Zajímalo by mě také, jak trávíte vy čas se svou polovičkou, kolik a zda si máte pořád co říci?
Děkuji :?
Prosím anonym, kvůli známým.

Chlapi obecně moc upovídaní nejsou. Na to máme přeci kamarádky. :mrgreen:
Ale taková normální komunikace by samozřejmě měla být. Třeba potřebujete nějaké nové zážitky, nebo zájmy, koníčky, prostě něco, co by vás více spojovalo. Můžeš třeba vymyslet nějaký program na víkend, nebo někam vyrazit na kolo, do přírody, až bude lepší počasí. Nebo mluv ty na něj, třeba jen tak, co jsi dělala celý den, co v práci, a tak. Třeba ho časem trochu rozmluvíš. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.4.17 16:58

Ježiši kriste, tady fakt všem přijde normální nemít si s partnerem co říct, trávit raději čas bez něj a ještě se děsit toho, že se s ním doma potkám? 8o Tak to teda potěš koště… to jsou krásný vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 17:03
@radkka píše:
Nemáš se za co stydět… je mi to líto, jen nevím, co poradit. Ty jsi asi docela aktivní a jemu stačí sedět doma u televize, viď? To je pak těžké, jestli s ním chceš být, tak se s tím podle mě budeš muset smířit :?

Děkuji, už tohle mi pomáhá :) ano když jedeme na výlet, tak se bavíme, i když na tom jsme spolu už nebyli přes měsíc.
Přesně tak. A když nesedí u tv tak jde do hospody. Nebo má občas brigádu.
Myslím, že ho to tady taky nebaví.
Sliboval mi třeba malování a pořád nic. Už mě to ani nebaví připomínat.
Jemu prostě stačí tohle malé město, jeho kámoši a oblíbená hospoda. Ani nemá nějaké ambice poznávat nějaká nová místa.
Nevím, jestli to není věkem. Je o 15 let starší.
Třeba v létě jsme jeli na dovolenou, jen v ČR a on, že ještě nikdy na týden nikde nebyl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama