Komunikativnost ve vztahu

26.9.21 10:54

Komunikativnost ve vztahu

Ahoj,

Zajimalo by me zda si s manzelem mate co rict i po letech..? :think:

Kdyz jsme se seznamili, manzel nezavrel doslova pusu.. Byl ukecany a zabavny! ;) Porad jsme se spolu smali. Posledni roky tomu tak neni a pokud se ja na neco zeptam, cimz chci rozvinout konverzaci setkam se vetsinou s velice strucnou odpovedi :mrgreen:. Ja nebyla nikdy nejak extra ukecana, ale zacina mi to „nase ticho“ vadit.

Jak bylo v praci? On: normalne…
Jak bylo na pracovni ceste? On: tak normalne..
Jak bylo s chlapama na zavodech? On: Normalne…
Co noveho u Vasich? On: Nic…

Ale s chlapama v hospode opet nezavre pusu a vylozene chrli…

Jak to mate Vy? A zalezi Vam na tom, aby doma nejaka komunikace byla???

Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3328
26.9.21 11:12

A jak na to vztahu pracujete? Chodite na rande, podnikate neco jen spolu nebo jedete v takovem tom stereotypu do prace-z prace a pak kolotoc kolem deti a domacnosti? To se totiz pak na te komunikaci ve vztahu a tématech k hovoru strasne odrazi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18253
26.9.21 11:12

No to co popisuješ zní jako když rodič vyslýchá děcko „jak bylo ve škole“.

Pokud je zádhrel v tom, že ti manžel nechce podávat hlášení popřípadě tvoje dotazy vnímá jako výslech, tak možná by stálo za to hledat témata, která zajímají jeho a tedy v dobu kdy zrovna třeba není unavený a nepotřebuje chvíli ticha na to, aby se vzpamatoval - klasicky po návratu z práce spousta lidí chce mít nejdřív klid ne něco vypravovat.

Zkus mrknout třeba do téhle knížky, jestli to nepomůže najít takové způsoby komunikace, které povedou k tomu, že se budete navzájem slyšet a vnímat a budete chtít věci sdílet.

https://www.knihydobrovsky.cz/…-ucta-535116

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 11:17
@Ou píše:
No to co popisuješ zní jako když rodič vyslýchá děcko „jak bylo ve škole“.

Pokud je zádhrel v tom, že ti manžel nechce podávat hlášení popřípadě tvoje dotazy vnímá jako výslech, tak možná by stálo za to hledat témata, která zajímají jeho a tedy v dobu kdy zrovna třeba není unavený a nepotřebuje chvíli ticha na to, aby se vzpamatoval - klasicky po návratu z práce spousta lidí chce mít nejdřív klid ne něco vypravovat.

Zkus mrknout třeba do téhle knížky, jestli to nepomůže najít takové způsoby komunikace, které povedou k tomu, že se budete navzájem slyšet a vnímat a budete chtít věci sdílet.

https://www.knihydobrovsky.cz/…-ucta-535116

Vyslech to neni, ani to tak nepodavam.
My byli doma na to zvykli a byli jsme radi, ze jsme si o tom mohli povypravet…

On sam se me hodne pta, ale sam vetsinou nikdy nic nerekne…

A paradox je takovy, ze jsem mu posledne rekla nic. A on se hned obořil, zda jsem na nej nastvana nebo co :mrgreen:

Tak tomuto fakt nerozumim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 11:20
@Ernais píše:
A jak na to vztahu pracujete? Chodite na rande, podnikate neco jen spolu nebo jedete v takovem tom stereotypu do prace-z prace a pak kolotoc kolem deti a domacnosti? To se totiz pak na te komunikaci ve vztahu a tématech k hovoru strasne odrazi.

On by nejradeji chodil z prace domu a porad dokola. Ja se snazim, abychom alespon 1× tydne se sli projit nekam a sem tam na hory… Ale je to s nim v tomto tezky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18253
26.9.21 11:26
@Zlutapaprika1 píše:

A paradox je takovy, ze jsem mu posledne rekla nic. A on se hned obořil, zda jsem na nej nastvana nebo co :mrgreen:

to že ty to tak nemyslíš, neznamená, že on to tak nesylší. Nebo jste se o tom bavili a shodli jste se na tom, že on to slyší tak jak ty to myslíš? Spíš ne, co? Takže předpokládáš že to je tak, jak si myslíš. Zatímco on zjevně to má jinak. A jestli chceš vědět jak, tak nikdo jiný než on, ti to neřekne.

Oba dva vnímáte daleko víc to co máte ve své hlavě, než to co se ten druhý snaží říct či neříct a zároveň se vám nedaří mluvit tak, aby to ten druhý slyšel tak jak jste to mysleli.

Každý máte jiné potřeby, každý máte jiný komunikační kód. Zároveň ale očekváta že ten druhý to má stejně.

Mluvíte na sebe odlišnými jazyky, předpokládáte něco, co ten druhý nedělá, nemyslí, nevidí.

Nejdřív si to musíš přiznat sama u sebe. Výhodou je, že když začneš měnit svoje komunikační vzorce, on nebude moci reagovat jako vždycky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2200
26.9.21 11:31

Když můj muž jednou za uherský rok přijde s tím, že si chce povídat, probíhá to tak, že povídám já a on poslouchá, občas něco poví. To je jeho představa povídání - můj monolog a jeho přitakávání :-D. Nějak si ani nevybavuji, že by kdy něco vyprávěl on :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 11:37
@PenelopaW píše:
Když můj muž jednou za uherský rok přijde s tím, že si chce povídat, probíhá to tak, že povídám já a on poslouchá, občas něco poví. To je jeho představa povídání - můj monolog a jeho přitakávání :-D. Nějak si ani nevybavuji, že by kdy něco vyprávěl on :).

:mrgreen: :mrgreen: tak asi mam to same doma! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66571
26.9.21 11:39
@PenelopaW píše:
Když můj muž jednou za uherský rok přijde s tím, že si chce povídat, probíhá to tak, že povídám já a on poslouchá, občas něco poví. To je jeho představa povídání - můj monolog a jeho přitakávání :-D. Nějak si ani nevybavuji, že by kdy něco vyprávěl on :).

U nás je to zase obracene… Vlastne žádného mlcenliveho chlapa neznam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 11:41
@Ou píše:
to že ty to tak nemyslíš, neznamená, že on to tak nesylší. Nebo jste se o tom bavili a shodli jste se na tom, že on to slyší tak jak ty to myslíš? Spíš ne, co? Takže předpokládáš že to je tak, jak si myslíš. Zatímco on zjevně to má jinak. A jestli chceš vědět jak, tak nikdo jiný než on, ti to neřekne.

Oba dva vnímáte daleko víc to co máte ve své hlavě, než to co se ten druhý snaží říct či neříct a zároveň se vám nedaří mluvit tak, aby to ten druhý slyšel tak jak jste to mysleli.

Každý máte jiné potřeby, každý máte jiný komunikační kód. Zároveň ale očekváta že ten druhý to má stejně.

Mluvíte na sebe odlišnými jazyky, předpokládáte něco, co ten druhý nedělá, nemyslí, nevidí.

Nejdřív si to musíš přiznat sama u sebe. Výhodou je, že když začneš měnit svoje komunikační vzorce, on nebude moci reagovat jako vždycky..

On je normalni chlap. Z otazky jak bylo v praci se vazne nesesype.. :mrgreen:
Ale dekuji za nazor :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 11:42

@Venetia

A chtela bys? Nebo je pro tebe komunikace dulezita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 11:43
@PenelopaW píše:

A vadi ti to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
26.9.21 11:54
@Zlutapaprika1 píše:

Hele ale to, ze ty jsi na tohle zvykla z domova neznamena, ze o to stoji i tvuj muz. Me kdyby manzel kazdy den zpovidal co v praci, tak mu taky asi odpovim, ze normalka, protoze co chces porad vykladat? :nevim: To je jak kdyz se me rodice kazdy den ptali, co ve skole, tu otazku jsem uplne nenavidela, protoze co na to chces rict, kdyz se stalo neco zajimavyho, rekla jsem to sama a kdyz mlcim, tak to asi nijak zajimavy nebylo, ne? A k tem prochazkam, bavi to i tveho muze nebo je to jen tvuj vymysl a ty ho za sebou vlacis, aby to byl jakoze spolecne traveny cas? Ja svyho muze tahat kazdy tyden na prochazku, tak z toho taky nijak odvareny nebude a radsi by chtel sedet doma. Kdyz ho ale vytahnu na dobrou veceri nebo do dobre kavarny, tak je to hned jina a klidne si se.mnou vyklada cely vecer a spolecne si to užijeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35364
26.9.21 12:14
@Zlutapaprika1 píše:
Ahoj,

Zajimalo by me zda si s manzelem mate co rict i po letech..? :think:

Kdyz jsme se seznamili, manzel nezavrel doslova pusu.. Byl ukecany a zabavny! ;) Porad jsme se spolu smali. Posledni roky tomu tak neni a pokud se ja na neco zeptam, cimz chci rozvinout konverzaci setkam se vetsinou s velice strucnou odpovedi :mrgreen:. Ja nebyla nikdy nejak extra ukecana, ale zacina mi to „nase ticho“ vadit.

Jak bylo v praci? On: normalne…
Jak bylo na pracovni ceste? On: tak normalne..
Jak bylo s chlapama na zavodech? On: Normalne…
Co noveho u Vasich? On: Nic…

Ale s chlapama v hospode opet nezavre pusu a vylozene chrli…

Jak to mate Vy? A zalezi Vam na tom, aby doma nejaka komunikace byla???

Dekuji

Neptám se, co bylo v práci. Řekne mi to sám. Když vidím, že nemá náladu nebo je unavený, neptám se ho na nic. Já pokaždé taky nejsem ukecaná a ochotná se sebe chrlit novinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35364
26.9.21 12:15
@Zlutapaprika1 píše:
@VenetiaA chtela bys? Nebo je pro tebe komunikace dulezita

Komunikace neznamená křížový výslech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek