Koncentrační tábory - pátrání po deportovaných

185
4.2.16 20:58

Koncentrační tábory - pátrání po deportovaných

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli jste někdy pátrali po jménech deportovaných do koncentračních táborů. Jestli si myslíte že je šance to vypátrat. Jde mi o manželský pár odvlečený za 2. světové války. Jejich syn utekl z Německa a dal se k partyzánům, oni ho doma skrývali a s ním i více partyzánů.
Třeba v Osvětimi pokud víte jméno a datum narození vám to pěkně jde vyhledat. Máte někdo kontakt na některý z památníků bývalých koncentračních táborů? Díky moc

Osvětim vyhledávání : http://auschwitz.org/…z-prisoners/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
4.2.16 21:00

Hele, fandim patrani v historii a genealogii, ale nechces se radeji zaobirat nejakou veselejsi cinnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9182
4.2.16 21:01

Zkus kouknout tady: http://www.holocaust.cz/ jsou tam i databáze obětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
4.2.16 21:02
@Kotatko03 píše:
Zkus kouknout tady: http://www.holocaust.cz/ jsou tam i databáze obětí.

moc díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
5.2.16 08:05

@Alisa30 jj, pátrala jsem a pátrám dál. Ale je spousta lidí, co byli odvlečeni pod cizími jmény, nebo internováni pod jinými jmény (hlavně židé), takže je to takové hledání v kupce sena.. bajoko se dozvíš, kdy je kam asi mohli dovézt, ale tim to většinou končí. Jinak takovéto webovky má každý památník, v terezíně - pokud máš extra štěstí, tak se dostaneš aji k archivu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
antoinnetka
5.2.16 08:18
@Alisa30 píše:
Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli jste někdy pátrali po jménech deportovaných do koncentračních táborů. Jestli si myslíte že je šance to vypátrat. Jde mi o manželský pár odvlečený za 2. světové války. Jejich syn utekl z Německa a dal se k partyzánům, oni ho doma skrývali a s ním i více partyzánů.
Třeba v Osvětimi pokud víte jméno a datum narození vám to pěkně jde vyhledat. Máte někdo kontakt na některý z památníků bývalých koncentračních táborů? Díky mocOsvětim vyhledávání : http://auschwitz.org/…z-prisoners/

Co se obrátit na pracovníky Vojenského historického archivu?

• Citovat
  • Upravit
185
7.2.16 18:23

Ahoj tak nám se tajemství trošku poodhalilo. Paní zahynula 2.3. 1945 v Brně. V Brně byl pobočný tábor Osvětimi. Napsala jsem tam a čekám na odpověď. Pracovnice památníku Terezín mi doporučila i následující adresu Dále doporučujeme napsat pátrací službě německého Červeného kříže v německém Bad Arolsenu, kde mají obrovský archiv o vězních koncentračních táborů. Kontakt: International Tracing Service (ITS), Große Allee 5 – 9, 34454 Bad Arolsen, Germany. Email: email@its-arolsen.org Můžete jim napsat německy, anglicky, francouzsky a rusky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
7.2.16 18:24

Říkala jsem si že odkaz dám i sem pokud by jste někdo pátrali po příbuzných

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
26.4.16 14:45

@Alisa30 tak jak, daří se? Mi stále nic, žádné vodítko :zed: Jinak díky za odkazy, určitě se mi hodily :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
26.4.16 15:02

Pořád se dokopávám k hledání a ještě jsem se k tomu nedostala. Už mám sice okopírovaný jistý rodný list z rodiny, který je mi vodítkem. Ale to je asi tak vše. :nevim: Sic jsem na netu už projela některé seznamy, ale když najdu totožné jméno, nesedí mi město, ze kterého ten dotyčný je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31874
26.4.16 16:48
@Ali-Ali píše:
Hele, fandim patrani v historii a genealogii, ale nechces se radeji zaobirat nejakou veselejsi cinnosti?

naopak, je skvělé, že zájem a rozhled dotyčné nekončí u plínek. Fandím jí! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
26.4.16 16:53
@Burj Chalifa píše:
naopak, je skvělé, že zájem a rozhled dotyčné nekončí u plínek. Fandím jí! :palec:

ja takovym zajmum fandim obecne taky (ve svem rodokmenu jsem se dohrabala do 17.stol). jenze jsem si tehdy celkem pamatovala predchozi diskuze a prispevky zakladatelky, takze ta moje poznamka byla mirena cilene k jeji osobe, protoze mi prislo, ze si akorat prohlubuje deprese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
27.4.16 08:15

@alisekR já se zasekla, protože k dotyčnému mám velmi málo vodítek.. mám pár tipů (pár čísel, ale budu muset do Osvět. zajet :think: a do Terezína jsem psala, tož uvidíme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
27.4.16 11:06
@martina.se píše:
@alisekR já se zasekla, protože k dotyčnému mám velmi málo vodítek.. mám pár tipů (pár čísel, ale budu muset do Osvět. zajet :think: a do Terezína jsem psala, tož uvidíme..

Tak já mám jasno, v našich seznamech rodinné příslušníky nenajdu, neb část, kde bydleli před válkou vlastně nepatřila pod Československo :think: proto pod tím jménem jsou jen oběti na seznamu Yad Vaschem, nikoli na seznamech Databáze holocaustu, včera jsem to projela. U nás se v seznamech to jméno nevyskytuje, ale tam jo a na polských seznamech též. Moje pátrání tedy bude složitější.
Nejdřív zmáčknu bratrance, který ví o té části rodiny dost, abych zjistila i další jména ze širších větví, třeba se někam dostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
27.4.16 12:23

@alisekR prosím, máš nějaké další seznamy - tedy odkaz, třeba na ten yad vaschem? u nás je to složitější, o svojí rodině vim, tohle je pro chlapa a z jeho strany moc info už nezískám, dotyčný je už značně mimo, takže mi info neposkytne :think: mám jen útržky a nějak netuším, čeho se chytit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama