Končí mi mateřská dovča teď v dubnu

Anonymní
7.4.17 12:35

Konci mi mateřská dovca teď v dubnu

Holky jak to je když mi konci mateřská a nástup do práce je teď v červnu ale zjistila jsem teď ze jsem tehu. To budu doma bez příjmu nebo to platí zaměstnání? Vůbec nevím jak to je má někdo zkušenost prosím děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

7.4.17 12:37

Budeš normálně pracovat do nástupu na dalsi mateřskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
7.4.17 12:38

Pokud ti pořád běží smlouva v zaměstnání, tak buď bych nastoupila do práce (což je nepraktické, na tu chvilku), nebo bych šla na nemocenskou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 12:41

@Tichošlápek mám rizikové tehu prave tak nevím zda mi bude zaměstnání platit nemocenskou ale asi joo protože mám na dobu neurčitou.

• Nahlásit
  • Citovat
7.4.17 12:41

Normálka nastoupíš na 7 měsíců do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 12:42
@Anonymní píše:
@Tichošlápek mám rizikové tehu prave tak nevím zda mi bude zaměstnání platit nemocenskou ale asi joo protože mám na dobu neurčitou.

Zaměstnavatel ti první 3 dny nedá nic, pak do konce 14 dnů platí zaměstnavatel, pak již stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 12:42

@adra1 takže bez příjmu nebudu joo? mam rizikové tehu prave doktor mě chce vypsat neschopenku

• Nahlásit
  • Citovat
7.4.17 12:43
@Anonymní píše:

Pokud máte rizikové, tak Vám dokror napíše neschopenku, kterou odnesete do práce a budete doma na nemocenské až do nástupu na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 12:48

Řešila jsem to samé, potřebovala jsem překlenout 3 měsíce do nástupu na mateřskou. Protože zaměstnavatel neměl místo, které by mi na tuto dobu nabídl, tak jsem šla na nemocenskou. Ale když jsem zjišťovala co a jak, tak by měl povinnost mi platit ty tři měsíce, protože to byla překážka na jeho straně a v ochranné lhůtě mi nemohl dát výpověď. Zkoušeli mi navrhnout prodloužení první mateřské do čtyř let dítěte, ale to jsem nechtěla, nedostala bych ty tři měsíce žádné peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18965
7.4.17 13:08
@Anonymní píše:
@adra1 takže bez příjmu nebudu joo? mam rizikové tehu prave doktor mě chce vypsat neschopenku

Tak v tom přápadě si dobře promysli vycházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
7.4.17 13:10
@Svistice píše:
Tak v tom přápadě si dobře promysli vycházky.

Tak nějak - 9 měsíců vycházky 12-16.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18965
7.4.17 13:13
@hudečice píše:
Tak nějak - 9 měsíců vycházky 12-16.

Tak vycházky jsou tuším až 6 hodin denně a můžeš si je po domluvě s doktorem rozvrhnout tak, aby Ti to vyhovovalo. Nicméně i tak, pokud máš doma další dítě, je to trochu naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
22509
7.4.17 15:47

Normálně bys měla nastoupit do práce. Nevím, proč přesně je těhu ruzikové, ale pak je jen 6h vycházek denně, což je dost naprd. Pokud rizikové není a zaměstnavatel pro tebe nemá práci, tak bys měla být doma za plný plat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama