Končí mi prac smlouva, ale jsem na neschopence, kde se hlásit?

32
3.8.20 20:12

Konci mi prac smlouva,ale jsem na neschopence kde se hlasit??

Ahoj holky, ke konci tohoto mesice mi konci pracovni smlouva na dobu urcitou takze budu nezamestnana, jelikoz jsem si poranila ruku a nemuzu s ni takhle pracovat tak jsem na neschopence a cekam na operaci prelom zari/rijen a to uz budu oficialne mesic nezamestnana ovsem stale na neschopence ma otazka zni… Co musim resit? Hlasit se na UP je blbost ne? pokud budu na neschopence..nevim jak to mam resit jelikoz jsem takovou situaci nezazila, moc dekuji holky za rady/zkusenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4254
3.8.20 20:13

Zavolat na pojišťovnu a nahlásit že jsi nezaměstnaná a na neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42336
3.8.20 20:13

@Kamila1970 pn ti pobezi dal, kontaktuj zdravotni pojistovnu, ze jsi na pn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.8.20 20:22

Dekuju holky, to ze mi pn pojede dal jsem uz zjistila u obvodaka, ale nevedela jsem co vse je pro to potreba udelat abych pak nemela nekde nejakou,,sekeru,, nebo neco takovyho..takze ciste jen treba tyden pred koncem prac pomeru tam zavolat ze ode dne… Jsem v PN a pujdu na operaci takze to tak jeste nejaky mesic bude jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42336
3.8.20 20:29

@Kamila1970 jenom, ze skoncil prac. pomer as nadale jsi v pn. Az skonci pn, oznamis novou skutecnost. Nove veci je treba hlasit do 8 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
3.8.20 20:30

Až ti smlouva skončí, tak zavolej či zajdi na pojišťovnu

• Citovat
  • Nahlásit
32
3.8.20 20:33
@matkabagristy píše:
@Kamila1970 jenom, ze skoncil prac. pomer as nadale jsi v pn. Az skonci pn, oznamis novou skutecnost. Nove veci je treba hlasit do 8 dni.

Dekuji moc takze staci treba 3zari tam zavolat ze mi skoncila smlouva a jsem na pn.. nasledne uz neni potreba nic jinyho resit jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42336
3.8.20 20:36
@Kamila1970 píše:
Dekuji moc takze staci treba 3zari tam zavolat ze mi skoncila smlouva a jsem na pn.. nasledne uz neni potreba nic jinyho resit jo?

budou to chtit dolozit-osobne, emailem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
3.8.20 20:43

Omlouvam se, ze se ptam furt dokola ale jsem z toho ted trosku zmatena co jim budu muset dolozit??? Papir o PN nemam( obvodak nedava pry uz se to resi vse elektronicky) tak netusim co bych jim mela dokladat abych na to byla pripravena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42336
3.8.20 20:57
@Kamila1970 píše:
Omlouvam se, ze se ptam furt dokola ale jsem z toho ted trosku zmatena co jim budu muset dolozit??? Papir o PN nemam( obvodak nedava pry uz se to resi vse elektronicky) tak netusim co bych jim mela dokladat abych na to byla pripravena

tak snad nic, oni ti kdyz tak daji vedet, co chteji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15968
3.8.20 20:58

Zavolej tam a doptej se. To je takový problém?? Přesně ti řeknou a domluvíte se. Tipovala bych, že buď jim bude stačit email od tebe. A nebo případně doložíš pracovní smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
10.8.20 21:09

ANo, budou chtír doložit papír od obvodáka, udělají si kopii. Vše je elektronicky, ale obvodní by ti měl dát na začátku neschopnosti Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti, II: díl - tam, kam se uvádí data kontrol a to bude chtít pojištovna ofotit. Jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
10.8.20 21:12

Dekuji, no obvodak mi prave zadnej doklad o neschopnosti nedal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
10.8.20 22:23

Tak uvidíte, co vám poradí na pojišťovně, a obvodní lékař určitě dle toho nějaký doklad vystaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama