Reklama

Končí mi RD a znovu těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Binooo
Nováček 7 příspěvků 30.12.16 00:56
Končí mi RD a znovu těhotná

Dobry den, v lednu 2017 mi konci 3leta rodicovska dovolena. V praci jsem si domluvila navrat, ale jen na polovicni uvazek. Nedavno jsem zjistila, ze jsem tehotna, a vracela bych se teoreticky na 5 mesicu.
Nevim, jak mam ted postupovat. Do prace se tesim, ale nechci si zbytecne snizit matersky prispevek. Prosim nevite nekdo, z ceho se pocita, pokud bych 1. nastoupila na 5 mesicu s polovicnim platem, 2. prodlouzila si RD a byla 5 mesicu doma bez prispevku, 3. nastoupila rovnou na neschopenku?
(Jde mi o to, zda se mi kvuli 5 platum, ktere budou polovicni, nesnizi matersky prispevek tak moc, ze by se mi vyplatilo prodlouzit si RD a mit mat. prispevek z puvodniho plneho platu). Moc vsem dekuji! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62534 příspěvků 3 inzeráty 30.12.16 01:08

@Binooo Do 4 let veku předchozího ditka se materska pocita ze stejneho platu jako ta prvni, pokud by z aktualbiho byla mensi.

Star007
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 30.12.16 08:39

Vybehej si nemocenskou. Materska se ti pak bude pocitat z platu pred prvnim ditetem, tzn. bude stejna jako jako jsi mela s prvnim ditetem. Ted kdybys nastoupila na polovicni uvazek, pripravila by ses o spoustu penez. Navic na nemocenske budes brat tu nemocenskou, kdybys byla doma jen tak, jsi bez penez. Jsem na tom podobne a po novem roce jdu za doktorkou, ze chci nemocenskou, tak uvidim, jak bude ochotna :) Nekdo se ohani tim, ze to je podvod, ja na to kaslu. X let jsem pracovala, nezustala doma nemocna ani jednou, platim si vsechna pojisteni a kdyz vidim kolik penez berou jisti spoluobcane od statu na davkach, zadne vycitky nemam ;)

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 30.12.16 08:51
@Star007 píše:
Vybehej si nemocenskou.

Mě by zajímalo, jak se taková nemocenská vyběhává?? :mrgreen:
To jako že chodíš od jednoho doktora k druhýmu a někdo zabere? „Pane doktore, já mám záda…“ :mrgreen: :D

terien
Kelišová 7445 příspěvků 30.12.16 09:02
@Star007 píše:
Vybehej si nemocenskou. Materska se ti pak bude pocitat z platu pred prvnim ditetem, tzn. bude stejna jako jako jsi mela s prvnim ditetem. Ted kdybys nastoupila na polovicni uvazek, pripravila by ses o spoustu penez. Navic na nemocenske budes brat tu nemocenskou, kdybys byla doma jen tak, jsi bez penez. Jsem na tom podobne a po novem roce jdu za doktorkou, ze chci nemocenskou, tak uvidim, jak bude ochotna :) Nekdo se ohani tim, ze to je podvod, ja na to kaslu. X let jsem pracovala, nezustala doma nemocna ani jednou, platim si vsechna pojisteni a kdyz vidim kolik penez berou jisti spoluobcane od statu na davkach, zadne vycitky nemam ;)

Nesnáším takové vychcánky, co vymyslí nevymyslitelné jenom aby nemuseli do práce. A je mi úplně jedno jestli jsou bílý, černý nebo fialový.

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 30.12.16 09:06

@Binooo RD si prodloužit nemůžeš, ta je max. do 3 let věku dítěte. Můžeš zaměstnavatele požádat o neplacené volno, které ti může, ale nemusí schválit.

Petruskabmw
Extra třída :D 12311 příspěvků 212 inzerátů 30.12.16 09:29

@Binooo pokud nastoupíš na mateřskou dřív než prvnímu dítěti budou 4 roky tak ti to počítají z vyšší mzdy…já sem to ani nevěděla a mě to vyšlo o 3dny :)…já se vracela do práce na 6h tak sme i počítala s menší MD a ono ejhle o 3dny sem to stihla sem koukala jako puk :mrgreen:.

Petruskabmw
Extra třída :D 12311 příspěvků 212 inzerátů 30.12.16 09:31

@Star007 o nic se nepřipraví, normálně nastoupí do práce a bude pobírat peníze a pak nastoupí na MD a dostane peníze jako u první taky sem to tak měla..já nastupovala do práce ještě netěhotná…

KarlaNim
Kecalka 249 příspěvků 30.12.16 10:03

Chci se zeptat. Zname konci rodicak na 3 roky taky konvem ledna 2017 a je znovu tehotna ale nema se kam vratit. Prac. pomer ji skoncil v obdobi rodicaku uz pred rokem. Druhe dite se ma narodit koncem dubna. Co ma ted tedy delat? Prodlouzit si rodicak do dubna nebo ke konci ledna madzoupit na urad prace? Netusim, co by pro ni bylo vyhodnejsi.

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 30.12.16 10:03

Jj klidně nastup nazkrácený, on je to jen dodatek ke stávající smlouvě a i tak by se to počítalo z toho co je ve smlouvě.
Jinak jak píší holky pokud nastoupíš na mateřskou dovolenou dřív jak budou prvnímu děcku 4 roky - je PPM vždy min. stejně vysoká. Pokud samo furt pracuješ ve stejné práci.

Hvězda diskuse 62534 příspěvků 3 inzeráty 30.12.16 10:44

@KarlaNim Ten urad prace, dostane alespon tu minimalbi podporu.

Hvězda diskuse 62534 příspěvků 3 inzeráty 30.12.16 10:45

@Star007 Jo, takovy jsou nejlepsi, kulovy o tom vedi, ale rocnou radi podvadet… Hele napis adresu, kde bydlis, kdyz je normalni krast, tak ja ti prijdu vybilit kvartyr, vadit ti to nebude, ne, kdyz prece vsixhni kradou…

luloinka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 30.12.16 13:43

Plně souhlasím se @Star007 udělala bych to stejně. Co si myslí jiní by mi bylo šumák ;-)

tronelka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 30.12.16 14:03
@Binooo píše:
Dobry den, v lednu 2017 mi konci 3leta rodicovska dovolena. V praci jsem si domluvila navrat, ale jen na polovicni uvazek. Nedavno jsem zjistila, ze jsem tehotna, a vracela bych se teoreticky na 5 mesicu.
Nevim, jak mam ted postupovat. Do prace se tesim, ale nechci si zbytecne snizit matersky prispevek. Prosim nevite nekdo, z ceho se pocita, pokud bych 1. nastoupila na 5 mesicu s polovicnim platem, 2. prodlouzila si RD a byla 5 mesicu doma bez prispevku, 3. nastoupila rovnou na neschopenku?
(Jde mi o to, zda se mi kvuli 5 platum, ktere budou polovicni, nesnizi matersky prispevek tak moc, ze by se mi vyplatilo prodlouzit si RD a mit mat. prispevek z puvodniho plneho platu). Moc vsem dekuji! :kytka:

Ahoj, normalne nastup. Rodicak budes mit stejny jako u prvniho ditete. Pokud se do prace tesis a jsi fyzicky ok, dite ma skolku, nebo jine hlidani, neni duvod, proc do prace nenastoupit. O nic se nepripsavis a trochu si zas ozivis pracovni frkot. Vracet se po 6ti letech, praci nepolibena, by me do ty doby asi hrablo. Neschopenka je blbost, nevis, jak budou vychazky, ktery budes muset dodrzovat. Budes trcet doma a prvni dite s tebou.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 30.12.16 14:04
@tronelka píše:
Ahoj, normalne nastup. Rodicak budes mit stejny jako u prvniho ditete. Pokud se do prace tesis a jsi fyzicky ok, dite ma skolku, nebo jine hlidani, neni duvod, proc do prace nenastoupit. O nic se nepripsavis a trochu si zas ozivis pracovni frkot. Vracet se po 6ti letech, praci nepolibena, by me do ty doby asi hrablo. Neschopenka je blbost, nevis, jak budou vychazky, ktery budes muset dodrzovat. Budes trcet doma a prvni dite s tebou.

daň za lenost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama