Končí mi RD v říjnu 2015

28.5.15 13:24

Končí mi RD v říjnu 2015

Končí mi RD v říjnu 2015. Skoro 2 roky se snažíme o druhé s tím, že to budeme zkoušet do konce prázdnin 2015. Dcera jde v září do školky a já jelikož mi pracovní poměr skončil běhěm RD bych měla hledat a nastoupit do práce. Ale kdyby se nám zadařili s mimčem tak jak to řešit? Budu dostávat nějaké peníze (bšhem těhotenství) než by se to narodilo? Nebo to budu doma cca 7 měsíců bez peněz??děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.5.15 13:29

@Daniel-la… si najdeš práci a potom odejdeš na mateřskou? Nebo se snad hned vidíš na rizikovém doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
28.5.15 13:45
@zvidavajanca píše:
@Daniel-la… si najdeš práci a potom odejdeš na mateřskou? Nebo se snad hned vidíš na rizikovém doma?

Těhotná si najde práci?? 8o
Píše, že plůánuje otěhotnět ještě předtím…
Já se v tom nevyznám, ale tuším, že se musíš přihlásit na pracák a brát podporu v nezaměstnanosti a až skončí, tak max. sociální dávky :( Možná by bylo rozumější si najít práci a až pak těhotnět :nevim:
Ale je to jen domněnka, zkušenosti nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8219
28.5.15 13:47

Buď se do konce prázdnin pokoušejte a počítej s podporou 5 měsíců a s částkou okolo 3000, pak už nic, nebo se přestaňte snažit a hledej nejdřív práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
28.5.15 13:50

Na UP, 5 mesicu podpora okolo 3tisic. potom do porodu nic, nebo podle prijmu domacnosti nejake pridavky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
28.5.15 13:50

Tak po skončení RD jedině na pracák. Když nepracuješ, nemáš nárok na nemocenskou(rizikové). Nemá se ti z čeho vypočítat neb to je podle platu :think:
Já nastoupila do práce poslední týden v srpnu s tříměsíční zkušebkou. Těhu jsem zjistila v půlce prosince a protože jsem špinila, nechala mě dr. doma na neschopence. Pak už jsem se do práce nevracela (ze zdrav. důvodů).
Být tebou, práci si hledám a pokud možno nastoupím. Těhotenství bych řešila až pak dle situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 13:55

I jako těhotná si muže najít práci. těhotenství není překážka v práci a není povinna to nahlásit. jedině že by opravdu zakladatelka plánovala otěhotnět a s gyn se domluvit že je napíše rizikový to by potom brala nějaký dávky. A nebo bude doma bude brát podporu. Možností je hodně. Ale zaráží mě že když už dva roky o mimi nic že si je tak jistá že se zadaří. já se s partnerem také snažím již dva roky o druhátko a konce snahy zatím nevidno.
takže smysl mého příspěvku. kdyby se povedlo tak i jako těhotná muže nastoupit do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
28.5.15 13:59

@Dvěstěnožka
To je mi jasné, že může…ale neumím si představit hledat práci s tím, že čekám dítě a za chvíli jsem zas pryč a jen si nechám vyplatit mateřskou :oops: Protože by to musela záměrně zamlčet, jinak ji nikdo nevezme…leda nějakej samaritán :)
Myslím, že se ptá „co kdyby“ to zrovna vyšlo, tak aby věděla, do jaké situace přijde. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 14:52

@ireeenka jasný. no já jsem podnikatelka. zaměstnávám cca 20 lidi a už se nám 2× stalo že nastoupili a po uplynutí zkušebni doby nám suže oznámily že jsou těhu.

přeji zakladatelce hodně štěstí at už to dopadne jakkoliv. hlavně aby byla spokojená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 20:45

Děkuji moc za příspěvky.
Jinak:
1. nepíšu, že otěhotním. Ale kdyby se „náhodou podařilo“
2. my jsem chtěli s manželem děti po sobě. vím to nejde určit, naplánovat si. Ale oba jsem se shodli, že jak to do těch prázdnin nevýjde, tak dále v tom nebudume pokračovat - prostě máme své důvody. a zase nejsem ten typ člověka co si najde práci a za 4 měsíce oznámím že jsem těhu. To mi jde prostě proti srsti.
3. jinak kdyby „náhodou to vyšlo“ tak bych šla určo na rizikové. První těhu jsem měla těžkou Preeklampsii a HELLP syndrom.

JInak stejně je to binec. člověk maká. pak jde rodit. platí daně, žije spořádaně a pak maminky těhu nebo s dětmi berou almužnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 21:58

@Daniel-la
Co teď tou almužnou myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8219
28.5.15 22:06

@Daniel-la Nepřijde mi to jako almužna, když pominu PPM, tak jsi dostala 220000 rodičák, přes 40000 je za tři roky daňová sleva na dítě, dalších několik desítek tisíc na vyživovanou manželku, osvobození od placení pojistného… Já to beru jako hodně slušné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama