Končí mi RD, jsem podruhé těhotná, smlouva na neurčito.

28.4.21 10:09

Končí mi RD,jsem podruhé těhotná,smlouva na neurčito.

Dobrý den.Mam na vás dotaz maminky .17kvetna.mi končí RD.Mela bych nastoupit do práce. Jsem podruhé těhotná ve 23tt. Smlouvu v zaměstnání mám na neurčito. Termin porodu mám 26.8. Tudíž mi to o par tydnu nevychazi do nastupu na mateřskou. A musela bych nastoupit na tech par tydnu na neschopnost.Uzna mi to zamestnavatel? Nebo mě může vyhodit? Děkuju za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76823
28.4.21 10:22

@Weruneska91 Vyhodit tě nemůže, ovšem nevidím důvod, proč bys nemohla nastoupit do práce. Případně se domluvit se zaměstnavatelem na neplaceném volnu.

Příspěvek upraven 28.04.21 v 10:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
28.4.21 10:22

A ty jsi se zaměstnavatelem nic neřešila? Co když počítá s tím, že se normálně vracíš? Pochopila bych to na začátku těhotenství z nějaké opatrnosti, ale ve 23 tt? Za mě by bylo férové, kdyby to dávno věděl a byl informován, že rozhodně nenastoupíš, ale půjdeš na PN a vrátíš se možná za 3 roky. Jó, zaměstnanci jsou fajn :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17213
28.4.21 10:24

@Weruneska91 řešila si to s ním? Ale nejak nevidím důvod proč pn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4161
28.4.21 10:27

No měla bys to řešit s ním, jak píšou holky. Dá se to vyřešit tím, že nastoupíš zpět nebo se dohodnete na neplaceném volnu do nástupu na PPM. To by podle mě nemělo mít vliv na výši PPM, ale nejsem si jistá. Každopádně lepší než mít vycházky, když bude konečně teplo, doufám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 10:42

@kolibrik1 dnes mi volala pani z personálního. a hlavni personalni mi bude volat prý. Ja byla tak domluvena, že se na konci dubnu mám ozvat. Chtela jsem volat v pátek. No jelikož jsem dělala na trismenny provoz šest dni v týdnu. Tak nastupovati prijde jako blbost. navic syn jde do skolky od září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
28.4.21 10:48
@Weruneska91 píše:
@kolibrik1 dnes mi volala pani z personálního. a hlavni personalni mi bude volat prý. Ja byla tak domluvena, že se na konci dubnu mám ozvat. Chtela jsem volat v pátek. No jelikož jsem dělala na trismenny provoz šest dni v týdnu. Tak nastupovati prijde jako blbost. navic syn jde do skolky od září.

Pokud jim to nezpůsobí problém v tom, že s Tebou počítali a navíc teda při tomto rozvržení pracovní doby bych taky zůstala doma na neschopence, jde o pár týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 10:49

@j.a.n.i1 neplacené volno si vážně nemůžu na 6tydnu nebo kolik to vychází dovolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 10:53

@kolibrik1 Právě nevychází to o pár týdnů. Ja vůbec nevím jak se postupuje pri takovehle situaci. :( Tu pozici co jsem dělala já tam dělá už jen parťák. Tudiz byla zrušena. :think: tak mi snad co nejdrive zavolají jak řekla. Kdyz ne, v patek okamžitě volám sama :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
28.4.21 10:55

Měla jsem to podobné. Na Pn jsem byla asi měsíc. Gynekolog ani zaměstnavatel s tím problém neměl. Řešila bych to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 10:56

@Martha03 Jaký to má v liv když budu pár týdnů na neschopnosti a poté Mateřská?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 10:58

@Martina98 S gynekolozkou jsem právě domluvená. Nema s tím problém. Ale toho zamestnavatele se docela bojim no :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
28.4.21 11:07

@Weruneska91 proč s ním nekomunikujes? Už jsi dávno mohla požádat o neplacené volno atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 11:44

@martina.se Tak už je to domluvené. Jen chce vědět kdy neschopnost bude končit. A kdy nástup na MD. Takže mi spadl kámen ze srdce, že se to konečně hnulo :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.4.21 11:59

Ještě se zeptám. Mohu si tedy vybrat jestli nastoupim na MD 6 nebo 8 týdnů před porodem? Nebo jak to je kdyz budu na neschopence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat