Končí mi rodičák a teď jsem zjistila, že jsem těhotná

21.5.21 17:03

Končí mi rodicak, teď jsem zjistila, že jsem těhotná

Ahojky, chtěla bych se zeptat. V srpnu mi končí rodicak a poslední dobou mám hrozně slabou menstruaci… Tento měsíc jsem jen trošku spinila. Už třetí den mi je ráno zle, mota se mi hlava. Dnes TT a tam duch… V práci mám smlouvu na dobu neurčitou, jak by to bylo, kdybych přece jen byla těhotná? Měla bych nárok na peníze od práce, nebo bych musela na pracák? Děkuji a omlouvám se za slohovku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1663
21.5.21 17:05

Vzhledem k tomu, že jsi stále zaměstnaná tak po rodičovské dovolené (ve třech letech dítěte) musíš nastoupit do práce nebo si domluvit neplacené volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21479
21.5.21 17:07

Nastoupíš do práce, kde budeš až do mateřské, případně neplacený volno, to ti ale dát nemusí nebo neschopenka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
21.5.21 17:09

Po konci rd nástup do prace, pak odejdes na ppm. Nebo neplacené volno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
21.5.21 17:10

Na peníze od práce máš nárok, tím že si je půjdeš vydělat. Jsi stále jejich zaměstnanec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
21.5.21 17:11

Jaky penize od prace? Ty dostavas jen kdyz pracuješ. Bud se vrátíš než znovu nastoupis na mateřskou a nebo se můžeš zkusit domluvit na neplaceném volnu do nástupu na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20159
21.5.21 17:23

@Tynuska.tyna Co ti v srpnu končí? Rodičovská dovolená nebo pobírání rodičovského příspěvku? To je dost rozdíl. Kdy jsou dítěti 3 roky? Jak dlouhou máš nahlášenou rodičovskou dovolenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 17:24

Díky za odpovědi, špatně jsem to napsala, myslela jsem to tak, že kdybych nezvládla nastoupit do práce, zda bych měla nárok na nemocenskou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
21.5.21 17:27
@Tynuska.tyna píše:
Díky za odpovědi, špatně jsem to napsala, myslela jsem to tak, že kdybych nezvládla nastoupit do práce, zda bych měla nárok na nemocenskou

Pokud k tomu bude zdravotní důvod tak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 17:27

@P4ja v srpnu mi končí rodičovský příspěvek, ale 3 mu budou v listopadu A do té doby mám nahlášenou rodicovskou dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48931
21.5.21 17:32
@Tynuska.tyna píše:
@P4ja v srpnu mi končí rodičovský příspěvek, ale 3 mu budou v listopadu A do té doby mám nahlášenou rodicovskou dovolenou.

tak na pripadnou PN mas narok az od listopadu, kdy ti konci rodicovska dovolena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9428
21.5.21 17:34
@Tynuska.tyna píše:

Tak do těch 3 let = do konce rodičovské dovolené nemáš nárok na nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20159
21.5.21 17:35
@Tynuska.tyna píše:

Rodičovský příspěvek si můžeš roztáhnout až do nástupu na PPM. A v práci se bude jednat o pár dnů. Neřešila bych to. Protáhla rodičovský příspěvek, případně ho nechala tak a ušetřila a v práci se domluvila jak, s těmi pár dny, co ti nevyjdou mezi třetími narozeninami a nástupem na druhou PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 17:36

Díky 😊 tak teď budu sledovat zda bude duch sílit 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.21 18:31

@P4ja Mě zbývají právě už poslední 3 měsíce a příspěvek budu mít vybraný… Takže v září nastupuju do té práce. Jen sem právě nevěděla, kdybych vážně byla těhotná a bylo mi hodně zle, zda bych měla nárok na tu nemocenskou, ale každopádně pracovat už chci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat