Reklama

Končí mi rodičovská a já se vracím do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

misimibl
Povídálka 43 příspěvků 17.12.16 07:20
končí mi rodičovská a já se vracím do práce ...

Ahoj všem, zkončila mi rodičovská dovolená. Dceři jsou 3 roky…vracím se do původní práce a dcera má od ledna nastoupit do nové školky… a já jsem u toho všeho hrozně nervozní… přiznám se, že mateřská se mi hrozně líbila, byla jsem na ní spokojená… vůbec si nede teď nedovedu představit, že teď budu celý den v práci a dceru uvidím až po 16 hodině… od září chodila do oběda školky, kde si těžce zvykala…bohužel jsem museli školku změnit… a já už od pondělí jdu do práce…jsem na nervy, že nebudu mít čas na nové zvykání v nové školce… bude tam muset tak po třech dnes spinkat…bojím se jak to malá zvládne… jak zvládne byt celý den beze mě…jak to zvládnu já… taky jste to tak cítily?? Já jsem z toho úplně hotová :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 07:25

@misimibl skoro všechny jsme to obrečely :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 07:46

Taky sem mela takove pocity. Chodim do prace 14dni. Nastesti maly chodi uz od zari do skolky, tak mel sanci chodit nejdriv po obede domu a casem spinkal.No a me umoznil zamestnavatel delat jen rani, takze kdyz sem v praci, maly je ve skolce, takze o cas s nim neprijdu.

misimibl
Povídálka 43 příspěvků 17.12.16 07:59

Právě, že já to měla také tak krásně naplánovaný… malá chodila jen do oběda… 3× tam ted už i spala…pak onemocněla…jenže jsme se nepohodli s učitelkou…a byla možnost přestupu do jiné školky, tak jsme se s manželem rozhodli, že tu školku změníme…než dávat další 4 roky malou k učitelce, kterou zjevně rodiče otravuji, když se na něco zeptají…i z ní občas vypadla divná věta, že jsme si říkala, jestli blbě neslyším… no nic to je jedno… prostě malou k takové ženské dávat nechceme… jenže já jak se bojím, jak malá přijme jinou školku, tak jsem z toho úplně vyřízená… hrozně se bojím, že se jí tam třeba nebude líbit…bude plakat a já budu v práci a nebudu jí moct zvykat pomalu… už z toho i špatně spím… místo abych si užívala Vánoční atmosféru, tak se tu pořád trápím, zda to všechno zvládneme…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 08:04

@misimibl :hug: Urcite si malicka zvykne.Me maly kolikrat fnuka jeste ted, ze do skolky nechce, ze nepujdu do prace atd. Nejradsi je proste doma, ikdyz ve skolce se ma podle me lip, doma se kolikrat nudi.Ted co chodim makat uz, tak mu rano rikam, ze musim do prace a on uz odpovida, ze musi do skolky :mrgreen:.Sice chodi od zari ale pulku dochazky mi promarodil.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 08:06

Jinak se se mnou louci ve skolce, jak kdyby me uz nemel videt. Jeste place nekdy a rika, maminko prijdes.Taky me to trapilo, ale proste šťoviky jist nemuzem, tak do prace hold musim. :(.Tak to beru, proste neni jina moznost.Jen zavidim tem drive narozenym ze nam, ze mohly byt v domacnosti a chlap uzivil rodinu sam.

aggla
Kecalka 396 příspěvků 17.12.16 08:11

Ja brecela asi první 2 měsíce každé ráno kdy se malý nechtěl oblikat ze nikam nejde a bylo mi ho hrozne líto a pak jsem si zvykla…musela jsem a malý chodí do školky rad ted mam občas problém spis s tím ze nechce ze školky domu :nevim:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 17.12.16 08:25

Dcera nastupovala v únoru. Dřív jí nevzali ani o den. A já se vracela do práce na plný úvazek. Musela tam být do prvního dne 9 hodin bez vyjímky. Babičky nemáme k dispozici, tak jsme to měli asi těžší. Brečela každé ráno 3 měsíce. Ale nedalo se nic dělat, já do práce musela, zkrácený mi nedali. Pak si zvykla a už tam chodí úplně v pohodě. Tehdy jsem chodila do práce ubulená, taky mi to bylo moc líto.

Šarlota4
Echt Kelišová 9646 příspěvků 17.12.16 08:46

Co blaznis? Je to skolka. Misto kde si dite hraje a je v bezpeci. O dalsim diteti neuvazujes?

andelka83
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 17.12.16 08:48

Já jsem byla po RD bez práce, obcas brigáda. Mladší je v březnu a vzali ho do školky až od září od 3,5. Celý rok hodně nemocný, starsi taky. Pracuji teď skoro 3 měsíce na plný úvazek a směny. Takže sice měli luxus že jsem byla doma do jejich 6,5 a 4,5 roku kdy už byli na školku dávno zvyklí a já už jsem do práce moc chtěla, ale jednoduché to taky nebylo. Od podzimu do léta jsme řešili nemoci.
Mladší i tak těžce nesl že musím do práce, hlavne odpolední, ze neuspavam, ale po chvíli si zvykl. Vynahrazujeme si to jak to jde.

misimibl
Povídálka 43 příspěvků 17.12.16 08:49

No já si právě začala vyčítat, že jsem jí tu školku změnila…když už tam byla zvyklá… proto se tam bojím… snad to zvládne prdelka moje…říká, že do nový školky chce, že tam budou hodný učitelky… ona tu učitelku taky moc nemusela… jenže se zase uklidnuju, že lepší si zvyknout jinde, než pak chodit 4 roky k učitelce…která nemá žádnou empatii… kdybych na to měla alespon čas… já vím, že si obě zvykneme…všichni si časem zvyknou…ono taky nic jiného nezbyde… asi jak jsme spolu byly ty 3 roky dá se říct pořád, tak já to nesu asi hůř než ona :-) mě se totiž na celý den do práce fakt nechce…úplně mě to trhá srdce…na druhou stranu peníze potřebujeme, takže ani poloviční úvazek nemůžu přijmout…

misimibl
Povídálka 43 příspěvků 17.12.16 08:53
@Šarlota4 píše:
Co blaznis? Je to skolka. Misto kde si dite hraje a je v bezpeci. O dalsim diteti neuvazujes?

myslíš, že blázním?? :D já nevím, mě je prostě ouzko, že bude celý den bez nás, bez rodiny…a že nebudu na blízku, kdyby potřebovala pomoct…

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 17.12.16 08:55

@misimibl primárně bys měla „přeprogramovat“ svoje myšlení. Dítě z tebe cítí nervozitu a bude školku přijímat hůř. Zkus si to v hlavě přehodit, že nastává prostě další cyklus života a s ním změny a vnímej to pozitivně - potká nové kamarády, do školky se těší atd. Teda a jenom do 16 hodin je luxus. Mě děti chodily od roka do jeslí a vyzvedávala jsem je 16 a 16.30, ve školce je syn do půl 5 běžně, občas běžím na zavíračku před 5, minimálně jednou týdně mi syna vyzvedává chůva. A to podotýkám, že mám zkrácený úvazek…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19354 příspěvků 17.12.16 08:59

On je to velký rozdíl. S úderem 3 let kotrmelec od RD k plnému úvazku a celodennímu pobytu ve školce. Bohužel mnohokrát není na výběr.

Šarlota4
Echt Kelišová 9646 příspěvků 17.12.16 09:02

@misimibl ja nevim no moje dite to tam ma strasne rado a v kolektivu je stastne.Da mi pusu mezi dvera, zamava a odchazi. Ja se na ni tesim a ona kdyz prijdu, tak je stastna jak blecha. Ve skolce maji dost pestry program a fajn ucitelky. Beru to proste jako soucast zivota. Ja musim do prace a deti do skoly/skolky. Kdyby delala kazde rano sceny asi by mi to vadilo a bylo taky lito to je jasny.

Příspěvek upraven 17.12.16 v 09:02

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama