Končí mi rodičovská & nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 07.09.18 08:05
Končí mi rodičovská & nemocenská

Potřebuji poradit. Prosím o vynechání komentářů ala využívání soc. Systému.

Za měsíc mi končí rodičovská a jsem znovu těhotná (5tt). Před prvním těhotenstvím jsem měla smlouvu na dobu neurčitou. První těhotenství bylo rizikové a je pravděpodobné, že se bude problém opakovat. Chtěla bych jít na nemocenskou plynule z rodičáku aniž bych musela do práce. Jde to? Nebo musím nějakou dobu chodit do práce? Nechci, aby zástup, který je nyní za mě, odešel a po pár měsících se musel hledat nový…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 07.09.18 08:15

@Marffusha ahojky já si myslím, že by to šlo zkus se poradit s lékařem :-) pokud máš smlouvu na dobu neurčitou tak by to neměl být problém:-)

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 07.09.18 08:17

Po rodičovské dovolené můžeš jít klidně hned na nemocenskou, pokud ti ji doktor dá, nemusíš se vracet do práce ani na chvíli. Ale záleží kdy končí ta rodičovská dovolená, ne kdy končí rodičovský příspěvek.

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 07.09.18 08:22

Já právě teďka řešila podobný problém :-) nebo budu řešit jsem od konce května na neschopence zkolabovala jsem a po x vyšetřeních které jsem podstoupila bylo zjištěno , že je to psychického rázu :-) prostě 12 tky , nepřetržitě ke všemu buzerace atd no a ptala jsem se doktora , že co by se stalo , kdybych otěhotněla na té neschopence , protože chodím na terapie a paní doktorka má plno vždycky mě objedna třeba za 2 měsíce a mě šlo to , že když jdu ještě 3.10 a pak ještě v listopadu tak kdybych otěhotněla tak co s tým, protože u nás v práci se v tehu dělat nesmí , firemní doktor maminkám doporučuje neschopenku, nebo náhradní práci..a mě šlo to o , že kdybych marodila více jak rok jestli by to něčemu vadilo :-) atd a on, že ne, že by se to dalo prodloužit :-) a že mám počítat s tým, že 8 týdnů před porodem se chodí na mateřskou takže kdyby to bylo tak tak by mě to vyšlo :-)

lachtanice86
Kelišová 6475 příspěvků 07.09.18 08:32

@Marffusha jde to ale o pn rozhoduje lékař a ne ty.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 07.09.18 08:44
@Martina 94 píše:
@Marffusha ahojky já si myslím, že by to šlo zkus se poradit s lékařem

To si myslíš, že je zakladatelka tak hloupá, že to neví, že o pracovní neschopnosti rozhoduje lékař? I když asi jo, jinak by se neptala.

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 07.09.18 08:57

@Luboš P no mě právě se vším radil lékař , že tady to nikdo neví stoprocentně ;) a taky i záleží na doktorovi každý doktor je jiný - ikdyz legislativa je všude stejná :-) třeba i s těma přechodnýma pobytama atd :-) jsou doktoři, kteří ti dovoli vše a jsou doktoři , kteří nedovolí nic:-)

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 07.09.18 09:00

@Luboš P moji kámošce rekl doktor, že 5 týden není těhotenství , že se trhu počítá až od 8 týdne a druhá kámoška , která dělala na zkrácený úvazek šla už ve 4 týdnů

lolink
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 07.09.18 09:24

Ja jsem mela indikaci k rizikovemu asi z peti duvodu. Pri konci rodicaku jsem presla na nemocenskou v sestem mesici. Pokud ti konci ted a dr. Tak brzy nevystavi neschopenku, prodluz si rodicak treba o dva tri mesice a pak prejdi. Nemusis do prace ani na chvilku. To se resi na pracaku.

Marffusha
Stálice 83 příspěvků 07.09.18 09:30

Děkuji všem za příspěvky a rady. Samozřejmě vím, že o PN rozhoduje lékař. Ale jak jste si jistě pozorně přečetli je pravděpodobné, že se problém bude opakovat. Jakmile mi skončí RD budu začínat 10 tt.

Uživatel je onlinebertoldina
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 09:34
@lolink píše:
Ja jsem mela indikaci k rizikovemu asi z peti duvodu. Pri konci rodicaku jsem presla na nemocenskou v sestem mesici. Pokud ti konci ted a dr. Tak brzy nevystavi neschopenku, prodluz si rodicak treba o dva tri mesice a pak prejdi. Nemusis do prace ani na chvilku. To se resi na pracaku.

Na pracáku se řeší rodičovský příspěvek, ne rodičovská dovolená.

lolink
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 07.09.18 09:38

@Marffusha tak to prober s dr. Jak k tomu bude svolna v tomto tydnu. A pidle toho se zarid. @bertoldina Nerikej :mrgreen:. A ona si to tam musi financne prodlouzit, aby ji to rozpocitali a byla kryta i na zdravotnim. Pak oznamit a dohodnout v praci.

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 07.09.18 09:41
@lolink píše:
@Marffusha tak to prober s dr. Jak k tomu bude svolna v tomto tydnu. A pidle toho se zarid. @bertoldina Nerikej :mrgreen:. A ona si to tam musi financne prodlouzit, aby ji to rozpocitali a byla kryta i na zdravotnim. Pak oznamit a dohodnout v praci.

Pokud má dovolenou do tří let, nic si nepomůže, maximálně může žádat o neplacené volno.

Prodlužovat rodičák nemusí, nemá na pojištění vliv, stačí se nahlásit jako osoba peč. o dítě.

Uživatel je onlinebertoldina
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 09:55

@lolink Když už, tak naopak, v práci je pobírání rodičáku naprosto nezajímá. Takže nejdřív zjistit v práci, jestli by jí to neplacené volno vůbec dali. U zdravotního je to jak píše @rozand.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 07.09.18 10:31

Buď zakladatelce nedovolí zdravotní stav pracovat, tak ji lékař napíše neschopenku, nebo se chce jen „hodit marod“ a i to musí řešit s lékařem. Takže na co se vlastně ptá a co chce slyšet za odpověď?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Vémola porazil Rimbona. Jeho silikonová Lela se mezitím mění v živou Barbie

Vyhrál nad velice těžkým soupeřem, přesto byl ale nespokojený. Karlos Vémola... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >