Reklama

Končí rodičák, nárok na další mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Květinka 3
Stálice 62 příspěvků 30.01.18 13:26
Končí rodičák, nárok na další mateřskou?

Ahoj všichni,, potřebuji poradit a zeptat se.
Rodičovský příspěvek mi končí v září tohoto roku,,s manželem chceme další dítě,,budu mít nárok na mateřskou hned jak mi skončí rodičák??nebo budu muset nastoupit do práce abych nějakou mateřskou vůbec brala. Nevyznám se v tom, prosím poraďte.

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 30.01.18 13:36

Pokud máte platnou pracovní smlouvu, tak na mateřskou nárok máte.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 30.01.18 13:50

Na mateřskou budete mít nárok!, ale až zase 6-8 týdnů před porodem, do té doby možná natáhnout rodičovský příspěvek a hlavně domluvit si prodloužení rodičovské dovolené u zaměstnavatele. Zaměstnavatel má povinnost držet místo tři roky, pak už je to na jeho benevolenci a možnostech. Ještě mě napadá možnost ukončit v září rodičovskou dovolenou a přejít na nemocenskou, pokud se nechcete vracet do práce na chvíli. To vše samozřejmě za předpokladu, že další miminko nestihnete přesně, aby vám ty doby vycházely ;-).

Květinka 3
Stálice 62 příspěvků 30.01.18 14:21

Děkuji za info.

Květinka 3
Stálice 62 příspěvků 21.06.18 00:24

Obnovuji diskuzi.Rodičovský příspěvek mi končí v září 2018 což je za necelý,3mesice,,, čekáme druhé miminko které se má narodit koncem listopadu,, můj gynekolog mě poslal na sociálku si zjistit informace jak přestoupit z rodicaku který končí hned na mateřskou,, než se tam vydám ráda bych pobrala nějaké info od vás,, taky to tak máte?nebo jste měli? jako já,,?. předem díky.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 21.06.18 03:25

Přestup z rodičovské dovolené na mateřskou je jednoduchá věc, prostě 6-8 týdnů před termínem porodu, nastoupíte na mateřskou. Nevyjde-li vám to a chcete si zachovat zaměstnání, domluvte si např. neplacené volno. Ale řešil bych to se zaměstnavatelem, proč na sociálku?

elinka90
Ukecaná baba ;) 2477 příspěvků 21.06.18 06:20

Záleží na tom, jestli Vám stále trvá pracovní poměr. Pokud ne, nemáte nárok na mateřskou, pokud ano, tak na mateřskou máte normálně nárok.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >