Končí rodičák, nárok na další mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Květinka 3
Stálice 70 příspěvků 30.01.18 13:26
Končí rodičák, nárok na další mateřskou?

Ahoj všichni,, potřebuji poradit a zeptat se.
Rodičovský příspěvek mi končí v září tohoto roku,,s manželem chceme další dítě,,budu mít nárok na mateřskou hned jak mi skončí rodičák??nebo budu muset nastoupit do práce abych nějakou mateřskou vůbec brala. Nevyznám se v tom, prosím poraďte.

Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 30.01.18 13:36

Pokud máte platnou pracovní smlouvu, tak na mateřskou nárok máte.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 30.01.18 13:50

Na mateřskou budete mít nárok!, ale až zase 6-8 týdnů před porodem, do té doby možná natáhnout rodičovský příspěvek a hlavně domluvit si prodloužení rodičovské dovolené u zaměstnavatele. Zaměstnavatel má povinnost držet místo tři roky, pak už je to na jeho benevolenci a možnostech. Ještě mě napadá možnost ukončit v září rodičovskou dovolenou a přejít na nemocenskou, pokud se nechcete vracet do práce na chvíli. To vše samozřejmě za předpokladu, že další miminko nestihnete přesně, aby vám ty doby vycházely ;-).

Květinka 3
Stálice 70 příspěvků 30.01.18 14:21

Děkuji za info.

Květinka 3
Stálice 70 příspěvků 21.06.18 00:24

Obnovuji diskuzi.Rodičovský příspěvek mi končí v září 2018 což je za necelý,3mesice,,, čekáme druhé miminko které se má narodit koncem listopadu,, můj gynekolog mě poslal na sociálku si zjistit informace jak přestoupit z rodicaku který končí hned na mateřskou,, než se tam vydám ráda bych pobrala nějaké info od vás,, taky to tak máte?nebo jste měli? jako já,,?. předem díky.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 21.06.18 03:25

Přestup z rodičovské dovolené na mateřskou je jednoduchá věc, prostě 6-8 týdnů před termínem porodu, nastoupíte na mateřskou. Nevyjde-li vám to a chcete si zachovat zaměstnání, domluvte si např. neplacené volno. Ale řešil bych to se zaměstnavatelem, proč na sociálku?

elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 21.06.18 06:20

Záleží na tom, jestli Vám stále trvá pracovní poměr. Pokud ne, nemáte nárok na mateřskou, pokud ano, tak na mateřskou máte normálně nárok.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >