Končí rodičovská - jak to řešit

Anonymní
24.8.21 08:43

Končí rodičovská-jak to řešit

Přeji hezký den :mavam: potřebovala bych poradit - od vás co mají zkušenost. Jsem zaměstnaná. Rodičovskou pobírám do 4.let věku-nyni mám se zaměstnavatelem domluvené Neplacené volno až do listopadu (kdy mi končí rodičak ). Do práce se vracet nechci (chci pracovat jinde). Teď mi jde o to, kdy to mám oznámit v práci, že už se tam nevrátím. Mam to udělat hned? Když ještě pobiram rodičovsky příspěvek do těch 4 let? Jak to mám řešit? Mam to oznámit někde na úřadě? Vůbec nevím jak to řešit. Zatím nemám žádnou jinou práci domluvenou, jen vím, že ve staré práci už být nechci, a nevím jak se rozhoupat… Ještě objasnim, že s manželem se snažíme ještě o jedno miminko -zatim nic :-( Napadlo mě požádat o péči o dítě do těch 7 let abych byla zatím chráněná zdravotním pojištěním, peníze mě netrápí-manžel nás uživí a já si našla práci-pro mě vhodnou v klidu a ne narychlo. Vůbec nemám zkušenost a nevím jak to řešit. Jen vím že do staré práce se vrátit nemohu. Prosím jen nechci vzbudit dojem, že nechci pracovat, pracovala jsem celý život a do práce se zase vrátím. Já chci jen najít, to co mě bude bavit a vyhovovat, tím že mám malé dítě, snažím se o další protože manžel uz není nejmladší, je to těžší.. Děkuji těm, kdo to přečetl cele.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10798
24.8.21 08:48

Výpověď musíš dát do konce září aby ti ubehla výpovědní lhůta do konce listopadu. Jinak nechápu co za klid potřebuješ na hledání jiné práce, to už můžeš klidně dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
24.8.21 08:48

Dej výpověď teda co nejdřív, ať ti ubehne výpovědní doba, abys pak nemusela třeba na měsíc nastupovat zpátky. Až ti pride papír z up, že ti konci rodicak, tak s tím se půjdeš teda hlásit na zdravotní pojišťovnu. Akorát pak dítě bude mít omezenou docházku do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
24.8.21 09:08

Zajdi do práce a domluv se, pracovní poměr můžete ukončit klidně dohodou k určitému datu, jinak výpověď, když ji podas ještě v srpnu, tak ti pracovní poměr skončí k 31.10.
Pak si můžeš vyřídit, že tedy budeš v domácnosti a živit vás bude manžel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21295
24.8.21 10:00

Jen nezapomen že pokud budeš do sedmi let tak ti nejdou roky na důchod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
24.8.21 10:02

Jak bude mít dítě 3 roky, tak musis nastoupit do práce. RP na to nemá vliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17122
24.8.21 10:07
@Cenarius píše:
Jak bude mít dítě 3 roky, tak musis nastoupit do práce. RP na to nemá vliv

Pise, ze ma zamestnavatelem povolene neplacene volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.8.21 10:21

A nebylo by lepsi vratit se do stareho zamestnani, kdyz stejne pracujete na miminku? Pokud se zadari, tak tam stejne moc dlouho nepobudes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
24.8.21 10:33
@Cenarius píše:

Dítě už 3 mělo, teď bude mít 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
24.8.21 10:53
@Cenarius píše:

Nemusí. Může vztah ukončit dohodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
24.8.21 11:07
@Kriss Tina píše:
Dej výpověď teda co nejdřív, ať ti ubehne výpovědní doba, abys pak nemusela třeba na měsíc nastupovat zpátky. Až ti pride papír z up, že ti konci rodicak, tak s tím se půjdeš teda hlásit na zdravotní pojišťovnu. Akorát pak dítě bude mít omezenou docházku do školky.

Jak to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
24.8.21 11:41
@Kumbaya píše:
A nebylo by lepsi vratit se do stareho zamestnani, kdyz stejne pracujete na miminku? Pokud se zadari, tak tam stejne moc dlouho nepobudes.

Já se tam nemůžu vrátit- nestihla bych to kvůli skolce, mám práci daleko a na směny. Můj manžel taky nestíhá :nevim: musím změnit zaměstnání a najít si něco, kde mi bude vyhovovat pracovní doba nebo kde se budu moct domluvit. Já pořád počítala s tím že otehotnim ale ono nic.. tak asi ukončim poměr ted a pokud nenajdu do listopadu práci půjdu prostě na úřad práce (měla bych mít 5 měsíců nárok na podporu?? )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
24.8.21 12:06
@FlorenceF Jenkins píše:
Jak to?

Protože to je podmínka, když se člověk nahlásí jako osoba pečující, tak se předpokládá, že se o to dítě celodenně stará, takže dítě může do školky max na 4 hodiny denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
24.8.21 12:11
@Kriss Tina píše:
Protože to je podmínka, když se člověk nahlásí jako osoba pečující, tak se předpokládá, že se o to dítě celodenně stará, takže dítě může do školky max na 4 hodiny denně.

Aha, diky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15352
24.8.21 15:07
@Izumi Miyako píše:
Nemusí. Může vztah ukončit dohodou.

Na dohodu musejí být dva. Na výpověď stačí jeden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat