Končící mateřská v půlce měsíce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kajule82
Nováček 10 příspěvků 04.09.18 07:25
končící mateřská v půlce měsíce

Ahoj holky, jedu si vyřizovat rodičák a podle výpočtu mateřské(klasika 28týdnů) mi vychází, že by mi mla končit někdy v půlce měsíce. Nevíte některá jak se to v tomto případě počítá? Jestli mi zaplatíještě celej měsíc nebobse to bude nějak půlit s rodičákem? Vím že mi to řeknou příml na místě, ale chci předběžně vědět, na co mám opravdu nárok. Díky a přeji všem maminám hezkej den s ratolestma :mrgreen:

Reakce:
Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30010 příspěvků 04.09.18 07:32

bude se to půlit..dostaneš mateřskou vypočítanou na dny a zbytek dnů dostaneš vypočítaný rodičák..takže to nebude hned tak jak sis ho stanovila ( třeba na 7600 ) ale ten první měsíc dostaneš jen tolik, kolik dnů na rodičáku budeš ( takže pul měsíce mateřská a pul měsíce rodičák )

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 04.09.18 07:41

No mateřská je na dny, takže když ti mateřská např. končí 15, tak dostaneš za 15 mateřskou a pak záleží, kolik si stanovis rodičák. Pokud je v tom měsíci mateřská víc jak rp, např. to chceš 7100 ale mateřská bude 10000, tak rp bude až od dalšího měsíce. Pokud mateřská bude 5500, tak ti z rp dorovnaji do těch 7100, tj. 1600.

Příspěvek upraven 04.09.18 v 07:42

lucielorenc
Kecalka 367 příspěvků 8 inzerátů 04.09.18 07:41

Ahoj, mateřská bude vyplacená za dny, které Ti zbývají a pokud je ta částka menší než stanovený rodičák, tak Ti to doplatí. Např. Ti zbývá 15 dnů mateřské, kdy na den máš 500.-, takže to je dohromady 7500.- a pokud sis stanovila rodičák např. na 8000.-, tak Ti dojde ještě 500.- z pracáku. 7500.- z OSSZ a 500.- z pracáku.

Kajule82
Nováček 10 příspěvků 04.09.18 07:41

Aha,díky za info.Tak to jsem teda zvěddavá,na kolik mi to vypočítají :roll:

Kajule82
Nováček 10 příspěvků 04.09.18 07:46

Takže zkrátka ve výsledku dostanu částku kterou si stanovím jako rodičák,ale přijde mi to rozpůlený ze dvou odborů.

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 04.09.18 07:49

@Kajule82 : to záleží jak ještě bude vysoká mateřská, pokud vyšší jak rodičák, tak jen mateřská, pokud nižší, tak částka jako rodičák

lucielorenc
Kecalka 367 příspěvků 8 inzerátů 04.09.18 07:50

Pokud částka za mateřskou bude nižší, než stanovený rodičák, tak ano. Pokud vyšší, tak dostaneš jen mateřskou za ty zbývající dny a rodičák se Ti bude počítat až od dalšího měsíce.

Kajule82
Nováček 10 příspěvků 04.09.18 07:55

Díky holky.Jak já ty úřady nemusím :zed:

zrcadlo
Kelišová 6962 příspěvků 04.09.18 07:57

@smurfka Správné odpovědi už níže jsou, ale pro tebe, ať příště zase neodpovídáš špatně: Rodičák dostane za ten zbytek měsíce žena pouze v případě, že vyplacená PPM je nižší, než nastavená výše RP. V takovém případě dostane doplatek, např. RP nastavený na 10tis., PPM za část měsíce je 9tis., tak přijde ještě 1tis. RP. ALE pokud by PPM byla za část měsíce 11tis., tak už za ten zbytek měsíce žádný RP nepřijde.

Kajule82
Nováček 10 příspěvků 04.09.18 20:15

Tak holky,je to sice tak jak jste říkaly,ale doplatek bych dostala, jen pokud bych si rodičák prodloužila o jeden měsíc.To znamená.....že když jsem si nahlásila rodičák na 24 měsíců,dostanu v listopadu pouze zaplaceno za 11 dnu v říjnu od OSSZ.Kdybych chtěla doplatek od Úřadu práce za zbylé dny v měsíci,musela bych si rodičák rozpočítat na 25 měsíců. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >