Reklama

Končící prac. smlouva, neschopenka, nástup na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amalka06
Nováček 3 příspěvky 30.08.18 20:58
Končící prac.smlouva, neschopenka, nástup na mateřskou

Dobrý den, chtěla bych se zeptat a omlouvám se předem za tento dotaz, ale vůbec tomu z diskuzi nerozumim.
Pracovní smlouva na dobu určitou mi konci v únoru 2019, v te době ale už budu na neschopence skrz to, ze v praci delat nemuzu (riziko). Už by mi ji měli prodlužovat na dobu neurčitou. Termin porodu mam 9.4. Takže už někdy v půlce února bych mohla nastoupit na materskou. Když mi neprodlouzi smlouvu mam normalne nárok na materskou?
Moc Dekuji za odpověď!! :)

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5989 příspěvků 30.08.18 21:01

Jo, budeš nastupovat z pracovního poměru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 21:04

Ja myslim ze jo, ja jsem mela smlouvu na rok. Z toho jsem byla pul roku v praci a bohuzel pul roku na rizikovem doma. Smlouva me zkoncila nakonci dubna a 25.kvetna jsem nastoupila na materskou. Od CSSZ me dosel dopis ze materska byla schvalena a castka kterou budu cerpat.

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 30.08.18 21:28
@Amalka06 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat a omlouvám se předem za tento dotaz, ale vůbec tomu z diskuzi nerozumim.
Pracovní smlouva na dobu určitou mi konci v únoru 2019, v te době ale už budu na neschopence skrz to, ze v praci delat nemuzu (riziko). Už by mi ji měli prodlužovat na dobu neurčitou. Termin porodu mam 9.4. Takže už někdy v půlce února bych mohla nastoupit na materskou. Když mi neprodlouzi smlouvu mam normalne nárok na materskou?
Moc Dekuji za odpověď!! :)

Záleží na tom, jak dlouho trval poslední pracovní poměr. Jestli déle, než 180 dní, tak ochranná lhůta bude 180 dní.

A nebude to mateřská, ale peněžitá pomoc v mateřství. A podrobnosti k nároku máš tady: https://www.cssz.cz/…aterstvi.htm

A nepatří to do kategorie „Zaměstnání“, nýbrž „Sociální dávky, PPM, rodičovský příspěvek“. Dotaz se netýká vztahů se zaměstnavatelem, ale nároku na PPM.

@lachtanice86 píše:
Jo, budeš nastupovat z pracovního poměru.

Vlastně jo nebo skoro jo. Nepsala, kolikátého února skončí a kolikátého chce nastoupit na mateřskou, ale asi jo.

Když tak se podívá do těch podmínek v odkaze, co jsem jí dal.

I kdyby to mělo být v tom dubnu, tak furt to od února do dubna bude max. kolem 2 měsíců a dělá určitě víc, než 2 měsíce, takže se do toho určitě vejde.

Příspěvek upraven 30.08.18 v 21:39

Lidus27
Stálice 91 příspěvků 30.08.18 21:38

Záleží asi jak dlouho jste byla zaměstnána.Já jsem nastupozvala z jiné práce do nové (nebyla tam žádný den nezaměstnanos­ti),Bylo to v březnu a v květnu jsem zjistila,že jsem těhotná,smlouvu mi měl zaměstnavatel prodloužit na dobu neurčitou v červnu,kvůli těhotenství to prodloužil pouze na dobu určitou.V září jsem byla akutně hospitalizolovana ,takže jsem byla na neschopence.
Na úřadech mi tehdy řekli,že musím mít odpracovaný určitý počet dní (měla jsem),tudíž nárok na MD jsem měla.

Amalka06
Nováček 3 příspěvky 30.08.18 22:03

V téhle praci jsem přes dva roky. A smlouva by mi měla koncit k poslednímu únoru. Pokud dobre počítám tak na materskou bych mohla nastoupit teda 12 února a tim pádem budu porad zaměstnanec :) Dekuji za odkaz hnedka přečtu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 23:48

ahoj, nevíte někdo, jak to je, když jsem na DPČ, nyní těhotná,ale budu muset na nemocenskou(zdra­votní důvody) zaměstnavatel mi asi dá výpověď,zda bych i tak měla nárok na ppm?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 31.08.18 05:45

eumedon: Záleží na tom, jak dlouho trval poslední pracovní poměr. Jestli déle, než 180 dní, tak ochranná lhůta bude 180 dní.
V diskutovaném případu na tom nezáleží (na MD nastoupí ze zaměstnání).

Extra třída :D 13516 příspěvků 31.08.18 07:18
@Anonymní píše:
ahoj, nevíte někdo, jak to je, když jsem na DPČ, nyní těhotná,ale budu muset na nemocenskou(zdra­votní důvody) zaměstnavatel mi asi dá výpověď,zda bych i tak měla nárok na ppm?

Záleží na tom, jak dlouho jsi nemocensky pojištěna a jak dlouho před žádostí o PPM nemocensky pojištěna nebudeš. Viz můj odkaz výše.

@Luboš P četl jsem si to v posledním příspěvku od @Amalka06. Zbytečně si otloukáš prsty.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 31.08.18 07:39

eumedon s tebou bych nechtěl diskutovat v hospodě u piva, kde není písemný záznam. Znova cituji: „Záleží na tom, jak dlouho trval poslední pracovní poměr. Jestli déle, než 180 dní, tak ochranná lhůta bude 180 dní.“ Když bude zakladatelka odcházet v půlce února na MD a pracovní poměr bude trvat do konce února, tak to přece nebude v ochranné lhůtě. Takže: nezáleží na tom

Lendeš
Kelišová 5263 příspěvků 31.08.18 08:12
@Anonymní píše:
ahoj, nevíte někdo, jak to je, když jsem na DPČ, nyní těhotná,ale budu muset na nemocenskou(zdra­votní důvody) zaměstnavatel mi asi dá výpověď,zda bych i tak měla nárok na ppm?

Záleží na více věcech. Splníš 270 dní nemocenského pojištění? Pak záleží taky jak je DPČ sjednaná, jestli to není zaměstnání malého rozsahu - z toho by neplynula ochranná lhůta.

Extra třída :D 13516 příspěvků 31.08.18 09:41
@Luboš P píše:
eumedon s tebou bych nechtěl diskutovat v hospodě u piva, kde není písemný záznam. Znova cituji: „Záleží na tom, jak dlouho trval poslední pracovní poměr. Jestli déle, než 180 dní, tak ochranná lhůta bude 180 dní.“ Když bude zakladatelka odcházet v půlce února na MD a pracovní poměr bude trvat do konce února, tak to přece nebude v ochranné lhůtě. Takže: nezáleží na tom

A to jsem napsal včera v 21:28.
A pak, včera v 22:03, zakladatelka upřesnila požadované vstupní údaje, takže je po ní nemusíš opakovat. Její poslední příspěvek je už čitelný a srozumitelný, tlumočíš mi jej zbytečně.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 31.08.18 09:53
Zakladatelka ve 20.58:
@Amalka06 píše:
Pracovní smlouva na dobu určitou mi konci v únoru 2019,… Takže už někdy v půlce února bych mohla nastoupit na materskou.

Proč jednoduše nepřiznáš, že jsi ochrannou lhůtu (ve 21.28) do toho zamotal zbytečně?

Extra třída :D 13516 příspěvků 31.08.18 10:21
P
@Luboš P píše:
Zakladatelka ve 20.58:Proč jednoduše nepřiznáš, že jsi ochrannou lhůtu (ve 21.28) do toho zamotal zbytečně?

Protože to nikoho, kromě tebe, nezajímá. Mimoto - lepší podat úplná pravidla (i když některá na první pohled zbytečně), než neúplná. Jednak jsme neměli přesné informace o situaci, jednak se do doby aplikace pravidel může ledacos změnit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >