Končící rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sranda
Kecalka 110 příspěvků 02.11.14 01:28
Končící rodičovská dovolená

Ahojte, před nedávnem jsem ani netušila, že nějaké emimino existuje, ale čas pádí děsně, přijde mi, že sotva jsem řešila těhotenství a s tím lecos spojené, už musím řešit návrat do zaměstnání! Kdyby mi to někdo řekl kdysi, vysmála bych se mu! Tříletá rodičovská dovolená mi přišla strašně dlouhá, teď vidím jak jsem se mýlila! Ale tak to v životě chodí..Jsem zdravotní sestra, pracovala jsem na 12-ti hodinové směnny, nemáme s manželem žádné
babičky ani dědečky nebo tety a teď co dál. Na své bývalé působiště se vrátit nemohu. V květnu musím nastoupit do práce, ovšem kam?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 02.11.14 03:17

Známá před RP také pracovala jako zdravotní sestra na směny, po RP nastoupila jako terénní sestra do domácí péče (funguje jako pečovatelská ale dělá zdravotní úkony)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33582 příspěvků 02.11.14 04:37

@sranda Známá zdravotní sestra se vrátila na zkrácený úvazek, přesto pomoc babičky občas potřebují.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 05:14

@sranda hlavně začít hledat školku, která ti dítě od tří let přijme (ideální by bylo, kdyby ti jí přijala tak měsíc dva před nástupem do zaměstnání, aby si dítě mohlo ve školce i zvykat). No a pak hledat práci na jednu směnu a pracovní dobou vyhovující otevírací době školky. Já třeba zdravotní sestra jsem a najít takový typ práce se mi nepodařilo. Ale já třeba zas mám hlídací babičku, takže pracuji na směny, ale na částečný úvazek.
Také je důležité jak pracuje tatínek, třeba by šlo, aby jeden rodič dítě do školky vodil a druhý ho vyzvedával, takhle se možnosti práce dost zvyšují. U nás to ale třeba bohužel nejde.

MartinaIrena
Extra třída :D 10689 příspěvků 02.11.14 08:11

@donaga No nevim nevim, ve ktere skolce by prijali dite od kvetna… :nevim: to spis bude muset dat do soukrome

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 02.11.14 09:01

Mě napadá někam do ambulance, ale otázka je, jestli je někde volno… :think: Kamarádka to tak udělala - před mateřskou ARO, po mateřské nemocniční ambulance a když může tatínek hlídat, dobírá služby na oddělení. Nebo se poptat v soukromých jeslích pokud jsou někde v okolí - malá do jedněch chodila a měli tam mimo „tet“ i přímo zdr. sestru.

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 02.11.14 09:05

Přesně tak, buď zkusit dostat dítě do soukromé školky, nebo si co nejdřív zajít prodloužit RP do září (budeš pobírat zhruba poloviční peníze). Nebo v květnu ukončíš RP a zároveň i pracovní poměr a budeš do toho září na pracáku.

Jinak k tématu zdravotní sestra bez babiček: máme to úplně stejně a nemocnice a dvanáctky absolutně nepřipadají v úvahu. Chtěla jsem teď na podzim nastoupit na ambulanci jen na ranní, ale ani to bohužel nejde. Posledních 5 týdnů jsem byla s dětmi doma, protože jsou pořád nemocné. Takže chodním jen na brigády ve dnech, kdy jsou zrovna ve školce. A doufám, že se těmi nemocemi promoří co nejdřív, abych mohla co nejdřív do normální práce.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33582 příspěvků 02.11.14 09:06

Ještě mě napadlo, že můžete v zaměstnání požádat o neplacené volno do konce srpna, než začne školka.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 09:17
@MartinaIrena píše:
@donaga No nevim nevim, ve ktere skolce by prijali dite od kvetna… :nevim: to spis bude muset dat do soukrome

Jsou školky, které dítě přijmou i od dvou let. Je to celé o naplněnosti školky, která je dost rozdílná místo od místa. Kdyby zakladatelka byla u zápisu do MŠ včas, tak by třeba šanci měla :nevim: Já to tak třeba udělala, rozhodně se mi nevysmáli (chápali, proč tam jsem s dítětem tak brzy), ale bohužel dcera se do MŠ nedostala. Ale vím, že cca 30km od nás byla školka, která dvouleté normálně brala.
Do soukromé bych já sama dítě nedala, protože bych se asi nedoplatila, při spočítání příjmů a výdajů za školku a cestování do práce by mi zbylo méně, než kdybych skončila na ÚP. Ale rozmezí cen za soukromé školky bylo celkem široké, kdyby manžel dobře vydělával nebo kdyby zakladatelka měla větší finanční rezervy, třeba by to nějak utáhla než by dítě přijali do státní MŠ. Ale jak jsem psala, my máme babičku, takže jsme měli víc možností jak to zařídit. A i tak to je na hraně, protože třeba zrovna nedávno babička onemocněla a zajistit náhradní hlídání bylo na hlavu.
Další možností jsou firemní školky, spousta nemocnic je už má, tam by zakladatelka dítě umístit mohla. Otázka však je, zda se jí podaří v nemocnici sehnat práci na jednu směnu, nabídek na tento typ práce je přece jen méně.
No a poslední možností je ÚP a tam si zjistit, jak dosáhnout co nejvyšší podpory. V tom se nevyznám, naštěstí jsem to nepotřebovala, ale četla jsem tady, že je snad lepší alespoň na jeden či dva dny nastoupit zpět do zaměstnání a pak až ukončit pracovní poměr, že se prý podpora vypočítává z příjmu v práci a ne z příjmu za doby RD.

MartinaIrena
Extra třída :D 10689 příspěvků 02.11.14 09:21

Jinak jako zdravotni sestra ma tusim zakladatelka docela siroke pole pusobnosti ve sfere socialnich sluzeb i v soukromem sektoru?

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 09:22
@Daduka píše:
Přesně tak, buď zkusit dostat dítě do soukromé školky, nebo si co nejdřív zajít prodloužit RP do září (budeš pobírat zhruba poloviční peníze). Nebo v květnu ukončíš RP a zároveň i pracovní poměr a budeš do toho září na pracáku.Jinak k tématu zdravotní sestra bez babiček: máme to úplně stejně a nemocnice a dvanáctky absolutně nepřipadají v úvahu. Chtěla jsem teď na podzim nastoupit na ambulanci jen na ranní, ale ani to bohužel nejde. Posledních 5 týdnů jsem byla s dětmi doma, protože jsou pořád nemocné. Takže chodním jen na brigády ve dnech, kdy jsou zrovna ve školce. A doufám, že se těmi nemocemi promoří co nejdřív, abych mohla co nejdřív do normální práce.

pozor, můžeš zůstat doma, ale bude to zdarma (pokud sis rozložila prachy na 3 roky a už si je vyčerpáš, tak už další z RP nedostaneš…pro­dloužit se dá až do čtyř let, ale pak už jsi doma zdarma.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65116 příspěvků 02.11.14 09:31

@verulicek S tím, že bude dal doma ale musí souhlasit zaměstnavatel, nebo musí dát včasvvýpověď.

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 02.11.14 09:33

@verulicek To může, ale taky si může snížit dávku RP a udělat to tak, aby jí ten „balík 220tis“ vyšel až do září. Stačí si spočítat, kolik jí ještě zbývá vybrat a vydělit to 9-ti nebo 10-ti měsíci (místo 6-ti, kdyby to měla jen do května).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65116 příspěvků 02.11.14 09:43

@Daduka To může, ale k čemu to bude dobré? Těch peněz bude furt stejně…

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 09:43
@MartinaIrena píše:
Jinak jako zdravotni sestra ma tusim zakladatelka docela siroke pole pusobnosti ve sfere socialnich sluzeb i v soukromem sektoru?

To bohužel až tak nemá. Je na tom sice líp, než třeba nějaká úřednice, která by chtěla dělat v sociální sféře, ale i ty sociální sféry už chtějí sociální specializace nebo aspoň kurzy. A soukromý sektor… Ono to je všude stejné, moc práce není ani v soukromém sektoru. A o penězích tam ani nemluvě, už jsem si tím prošla, takže vím o čem mluvím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >