Končím rodičovskou a znovu jsem otěhotněla

11
6.3.17 14:23

Končím rodičovskou a znovu jsem otěhotněla

Zdravím všechny,
můžete mi prosím poradit.. v dubnu mi končí RD a nyní jsem ve 2. měsíci těhotenství. Vzhledem k tomu, že jsem před prvním dítětem pracovala v restauraci, nechci se jako těhotná vracet do původního zaměstnání (jsem pořád zaměstnaná na dobu neurčitou), jako jedinou možnost vidím jít na nemocenskou.. nebo existuje nějaká jiná varianta, jak nezůstat doma bez příjmu?
Předem děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1061
6.3.17 14:35

Pokud máš možnost čtyřleté varianty tak myslím že ji můžeš prodloužit do čtyř let ale bez příjmu pokud už si vyčerpala 220tis.,pak ta nemocenská pokud lékař uzná že na ni máš nárok. Ale zaměstnavatel to bude brát asi jako podraz, já bych to tak brala i když chápu že záměr to asi nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7822
6.3.17 14:55
@Zacharova píše:
Pokud máš možnost čtyřleté varianty tak myslím že ji můžeš prodloužit do čtyř let ale bez příjmu pokud už si vyčerpala 220tis.,pak ta nemocenská pokud lékař uzná že na ni máš nárok. Ale zaměstnavatel to bude brát asi jako podraz, já bych to tak brala i když chápu že záměr to asi nebyl.

Pokud nemá vyčerpaných 220 tis. z rodičovského příspěvku, může si ho prodloužit až do 4 let věku dítěte. Pokud je má vyčerpané, nic si prodloužit nemůže.

@eSarka Po skončení RD můžeš zaměstnavatele požádat o neplacené volno, ale to bys do nástupu na mateřskou byla bez příjmu (pokud už budeš mít RP vyčerpaný). Můžeš si ale zkusit najít brigádu. Na nemocenskou můžeš jít, pokud k tomu bude zdravotní důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
6.3.17 15:35

Ja jsem šla na nemocenskou, penize byly vyčerpány. Proč bys toho nevyužila když ostatní zneužívají dávky jak mohou. Me to navrhla sama doktorka, krvaceni na začátku tehu, vek, práce na směny a jeden prcek doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
6.3.17 16:16

Šla bych na nemocenskou. Dneska se většinou s lékařem domluvit dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37846
6.3.17 16:23

@eSarka zeptej se lékaře, jestli ti napíše nemocenskou od ukončení rodičovské dovolené v práci. Pokud ano, nastup na PN a zároveň můžeš dál dobírat rodičovský příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
6.3.17 17:13

@eSarka, a není možnost přeřazení na jinou práci… Já bych teda do hospody těhotná taky nešla :nevim:… Můžeš i na nemocenskou pokud bude důvod,(respektive pokud ti ji Dr. napíše) ale muset dodržovat léčebný režim, hlavně v létě, je celkem opruz, když ti nic není…já měla nemocensku 14 dní před mateřskou a teda hrůza, otevirala jsem se, měla jsem teda vycházky, abych obstarala starší děti a nemoct odjet na chalupu, kde bych měla klid a dětí ae vylitaly mě hodne štvala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.3.17 19:20

Ženy, moc děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu