Reklama

Končím rodičovskou a znovu jsem otěhotněla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eSarka
Povídálka 11 příspěvků 06.03.17 14:23
Končím rodičovskou a znovu jsem otěhotněla

Zdravím všechny,
můžete mi prosím poradit.. v dubnu mi končí RD a nyní jsem ve 2. měsíci těhotenství. Vzhledem k tomu, že jsem před prvním dítětem pracovala v restauraci, nechci se jako těhotná vracet do původního zaměstnání (jsem pořád zaměstnaná na dobu neurčitou), jako jedinou možnost vidím jít na nemocenskou.. nebo existuje nějaká jiná varianta, jak nezůstat doma bez příjmu?
Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 06.03.17 14:35

Pokud máš možnost čtyřleté varianty tak myslím že ji můžeš prodloužit do čtyř let ale bez příjmu pokud už si vyčerpala 220tis.,pak ta nemocenská pokud lékař uzná že na ni máš nárok. Ale zaměstnavatel to bude brát asi jako podraz, já bych to tak brala i když chápu že záměr to asi nebyl.

Lendeš
Kelišová 5129 příspěvků 06.03.17 14:55
@Zacharova píše:
Pokud máš možnost čtyřleté varianty tak myslím že ji můžeš prodloužit do čtyř let ale bez příjmu pokud už si vyčerpala 220tis.,pak ta nemocenská pokud lékař uzná že na ni máš nárok. Ale zaměstnavatel to bude brát asi jako podraz, já bych to tak brala i když chápu že záměr to asi nebyl.

Pokud nemá vyčerpaných 220 tis. z rodičovského příspěvku, může si ho prodloužit až do 4 let věku dítěte. Pokud je má vyčerpané, nic si prodloužit nemůže.

@eSarka Po skončení RD můžeš zaměstnavatele požádat o neplacené volno, ale to bys do nástupu na mateřskou byla bez příjmu (pokud už budeš mít RP vyčerpaný). Můžeš si ale zkusit najít brigádu. Na nemocenskou můžeš jít, pokud k tomu bude zdravotní důvod.

cacharele
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 06.03.17 15:35

Ja jsem šla na nemocenskou, penize byly vyčerpány. Proč bys toho nevyužila když ostatní zneužívají dávky jak mohou. Me to navrhla sama doktorka, krvaceni na začátku tehu, vek, práce na směny a jeden prcek doma.

luloinka
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 06.03.17 16:16

Šla bych na nemocenskou. Dneska se většinou s lékařem domluvit dá.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33058 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 16:23

@eSarka zeptej se lékaře, jestli ti napíše nemocenskou od ukončení rodičovské dovolené v práci. Pokud ano, nastup na PN a zároveň můžeš dál dobírat rodičovský příspěvek.

MarieP
Závislačka 2995 příspěvků 06.03.17 17:13

@eSarka, a není možnost přeřazení na jinou práci… Já bych teda do hospody těhotná taky nešla :nevim:… Můžeš i na nemocenskou pokud bude důvod,(respektive pokud ti ji Dr. napíše) ale muset dodržovat léčebný režim, hlavně v létě, je celkem opruz, když ti nic není…já měla nemocensku 14 dní před mateřskou a teda hrůza, otevirala jsem se, měla jsem teda vycházky, abych obstarala starší děti a nemoct odjet na chalupu, kde bych měla klid a dětí ae vylitaly mě hodne štvala…

eSarka
Povídálka 11 příspěvků 09.03.17 19:20

Ženy, moc děkuji za odpovědi :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama