Končím s nákupem potravin v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 13:05
Končím s nákupem potravin v ČR

Tak jsme včera cca po dvou letech zajeli na nákupy do Německa a nestačili jsme se divit. Když si vzpomenu na české obchodníky (řetězce), tak se mi fakt otevírá kudla v kapse.
Ceny jsou tam buď nižší (často i hodně), nebo srovnatelné, nenarazila jsem na žádnou dražší věc - ale musím brát samozřejmě v úvahu kvalitu - těžko srovnávat cenu eidamu se švýcarským sýrem. Říkala jsem si v tom obchodě, že nebudu chválit dne před večerem, počkám si na doma, až to ochutnáme. Doma jsme vybalili, ochutnali a chtělo se mi fakt brečet, za co tady v ČR dávám každý týden tolik peněz. Jídlo bylo výborné, se složením jsem byla spokojená, dokonce téměř totožné výrobky, které kupujeme tady byly výrazně chutnější a kvalitnější (četla jsem složení). Nakupovali jsme v Aldi, kde bych třeba i čekala horší kvalitu než třeba v Edece. Když jsem to spočítala, tak jsme na nákupu výrazně ušetřili i přes to, že jsem započítala náklady na cestu. Jen pro zajímavost uvedu některé zboží, za které u nás platím podstatně vyšší částku (přepočítáno kurzem 26 Kč za 1 éčko) - para ořechy - 70 Kč, 600 g vepřové panenky - 100 Kč, kozí sýr - 50 Kč, ementál velký blok - 55 Kč, něco jako Lučina (složení stejné) - 300 g 26 Kč, vanilkový tvaroh 500 g (chutná jako lipánek, dobré složení) - 26 Kč, velký krém Nivea na ruce - 62 Kč, ovocné čaje - 26 Kč (kvalita stejná jako u těch, které tady stojí bez akce 35 a víc), vařená šunka 200 g - 30 Kč (identickou kupujeme v Lidlu cca o 15 Kč dráž) a tak bych mohla pokračova. 8o 8o 8o
No prostě končím s nákupy v Čechách a ať se jdou řetězce se svými „akcemi“ vycpat. Koupím tu už jen pečivo, zeleninu, Holandii, syrečky a podpořím ve farmářské prodejně kvalitní lokální výrobce :lol:
Pokud má někdo ještě nějaký tip, co v Německu kupuje, budu ráda. :D Ostatní jsem třeba trochu poňoukla, aby to u našich sousedu zkusili.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 07.10.18 13:11

@Adrasteia tak tam se vyplatí skoro vše, ale ne každý má na tu cestu jak čas tak peníze ;) my tam brali hlavně prací prostředky, tablety do myčky, hodně sýry, sladkosti, mléčné výrobky, občas vajíčka ale ty máme teď domácí, hodně před vánoci takové ty zdobení, ořechy, rozinky, hlavně máslo, pak pro děti pleny, mléka, příkrmy.

janoma
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 07.10.18 13:12

My tam kupujeme téměř vše. Ale hlavně jogurty,tvrdé plátkové sýry a drogerii.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 07.10.18 13:13

To je sice hezké,ale pro nás ze severu Moravy trošku beze smyslu. :nevim:

janoma
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 07.10.18 13:14

@Kriss Tina to je pravda,ještě vše na pečení se velmi vyplatí. Na to bych zapomněla.

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 07.10.18 13:15

@Adrasteia Pokud bydlite u hranic, tak neni co resit. Mate na vyber, tak si vyberte to, co vam vyhovuje.

Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 13:15
@Kriss Tina píše:
@Adrasteia tak tam se vyplatí skoro vše, ale ne každý má na tu cestu jak čas tak peníze ;)my tam brali hlavně prací prostředky, tablety do myčky, hodně sýry, sladkosti, mléčné výrobky, občas vajíčka ale ty máme teď domácí, hodně před vánoci takové ty zdobení, ořechy, rozinky, hlavně máslo, pak pro děti pleny, mléka, příkrmy.

To chápu, když někdo bydlí daleko od hranic, tak je to blbý. Ale překvapil mě i ten výběr a kvalita. Navíc když si v souvislosti s těmi cenami uvědomím, že moje profese má v Německu minimálně třikrát vyšší plat. :roll:

Enmamma
Závislačka 3071 příspěvků 07.10.18 13:16

Také jezdím do Německa na nákupy. Chci zkusit i Rakousko.

Kelsey
Hvězda diskuse 44899 příspěvků 07.10.18 13:17

Vidis, my bydlime u hranic a Rakusacky si jezdi sem k Vietnamcum udelat nehty, vlasy atd. a my jezdime k nim pro jidlo.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 07.10.18 13:20
@Adrasteia píše:
To chápu, když někdo bydlí daleko od hranic, tak je to blbý. Ale překvapil mě i ten výběr a kvalita. Navíc když si v souvislosti s těmi cenami uvědomím, že moje profese má v Německu minimálně třikrát vyšší plat. :roll:

A to jsi žila doteď někde mimo civilizaci, že jsi na to přišla až teď? Píše se o tom už několik let všude různě, reportáže v tv, facebook…

Pandulka
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 07.10.18 13:20

A to já zas byla zklamaná, protože mi nepřišlo, že v Německu by byla tráva o tolik zelenější jak se povídá. Jedině mě tam zaujalo bio maso ve výprodejích před datem spotřeby za naprosto směšné ceny. Jinak mi to tam přišlo o dost dražší. Umím v Praze nakupovat o dost levněji se srovnatelnou kvalitou. Je ale pravda, že kupujeme hlavně zdravé a základní potraviny (žádné sladké jogurty, sušenky apod). Ale třeba ořechy a obiloviny kupuju zásadně po eshopech.
Zrovna včera jsem byla v oblíbeném krámu a přinesla si 250g bio tvaroh 40% za 7 Kč, bio goudu plátky za 150 kč/kg, lískáče za 150 Kč/kg apod. O tom si mohu v Německu nechat jen zdát. Ještě když přepočtu ten benzín.

Jindriska88
Kecalka 232 příspěvků 07.10.18 13:21

Byli jsme na dovolené v Drážďanech. Můžu jen souhlasit, potraviny luxusní do kvality (já moc ráda jídlo :lol:), takže pro mě ráj. Bohužel Deutschland máme daleko.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 07.10.18 13:22
@Enmamma píše:
Také jezdím do Německa na nákupy. Chci zkusit i Rakousko.

Německo je dle mých zkušeností levnější. My (myslím naše rodina) máme ale blízko Rakousko, takže si musíme vystačit s ním.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 07.10.18 13:27

Kupujeme hlavne mlecne vyrobky, hlavne syry, jogurty, maso, pastiky, sunku, orechy, sladkosti, kakao, rozinky, ruzne chilli pasty a omacky i smesi koreni, kokosove mleko, tunaka v konzerve, praci prasky, tablety do mycky.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 07.10.18 13:29

@Adrasteia no a započítala jsi peníze a čas na cestu za předpokladu, že tam takhle budeš jezdit co 2 týdny? ;) kvalitu vůbec nerozporuju, spousta věcí je tam lepších a třeba drogérii z nemalé části nakupuju buď přímo tam nebo objednávám z eshopů, které mají Německé zboží. Ale rozhodně nepočítám s nějak výrazně sníženou cenou. Navíc přiznám se, že tebou uváděné ceny mi nepřijdou jako nic až tak zázračného, rozhodně ne dost na to, aby mě to donutilo se sebrat a strávit 2 hodiny cestou do/z Německa.

Nevím kde bydlíte, ale když to třeba spočítám z Prahy (od té bližší hranice), tak zrovna Aldi, kterej je na hranicích je přes 150km daleko (tzn. cca 2 - 3 hodiny cesty celkem), v neděli má zavřeno + musíš přičíst, že za cestu dáš kolem tisícovky. To je v podstatě na celodenní výlet, kdy nemůžeš dělat nic jiného. To by se ten nákup fakt musel lišit o několik tisíc aby to stálo za to :nevim:

Dovedu to pochopit u lidí co bydlí kousek od toho nebo když se tam jede na výlet a na zpáteční cestě se udělá zastávka v obchodě, kde se nakoupí na 1 - 2 roky trvanlivé věci (takhle třeba my nakupujeme běžně i v jiných zemích, nejen v Německu), ale jezdit tam jednou za 10 - 14 dnů kvůli čerstvým sýrům a masu? To se fakt nevyplatí :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >