Kondenzační plynový kotel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tali98
Kecalka 300 příspěvků 30.04.18 21:51
Kondenzační plynový kotel

Zdravím :lol:
Možná teď budu znít asi jako úplný amatér, ale nevyznám se v této problematice, tak se předem omlouvám.
Stěhujeme se do bytu a máme tam ve spíži plynový kondenzační kotel zapojený do elektřiny. Je nový (nebo tak alespoň vypadá) a já měla původně za to, že je to karma, protože z ní mám strach.
Tak se chci zeptat, je potřeba mít i u tohoto kotle oči na stopkách a hrozí nějaký únik spalin do bytu?
Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

pe-terka
Extra třída :D 14034 příspěvků 30.04.18 22:07

A z té spíže ti vede komín? Ptž kondenzační plynový kotel odvádí spaliny (a páru) do komína. Oproti klasickému kotli je účinnější a pracuje efektivněji, ale přesný princip ti už neřeknu.

Bjustřík
Extra třída :D 13219 příspěvků 30.04.18 22:12

Třeba je něco o tom ZDE ,ale asi je to dost odborně. :)

tali98
Kecalka 300 příspěvků 30.04.18 22:14

@pe-terka Ano do komína :palec: Ten byt se nachází v RD

MartinaIrena
Echt Kelišová 9787 příspěvků 30.04.18 22:25

Je tam dvouplastovy komin, neboj, zadne spaliny ti do bytu unikat nemuzou

pe-terka
Extra třída :D 14034 příspěvků 30.04.18 22:29
@tali98 píše:
@pe-terka Ano do komína :palec: Ten byt se nachází v RD

Kondenz. kotel je třeba jdnou za rok kontrolovat plynařem, teoreticky by se měl kontrolovta u komín. Ale u KK je uvnitř komína plastová trubka, teplota spalování je reativně nízká (70 stupnů cca?). Pokud je kotel kontrolován revizákem, nemusíš se ničeho bát.

tali98
Kecalka 300 příspěvků 30.04.18 22:34

Tak to se mi dost ulevilo. :oops: :D Já už jsem si právě myslela, že je to klasická karma (fakt se v tom nevyznám) a dneska mi teda majitel bytu řekl, že se do bytu žádné spaliny dostat nemůžou, tak jsem se potřebovala jen ujistit. :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Černošská facka, symbolika, dojatý Harry i poslední výstup Filipa

Pokud jste neviděli přímý přenos ze svatby prince Harryho a americké herečky... číst dále >

Hokejistům chyběl "táta". Jandač měl pochyby a omylem to prozradil

Dost dobrého předvedli hokejisté na mistrovství světa. Přesto jsou (zase)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama