Kondenzační plynový kotel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tali98
Kecalka 315 příspěvků 30.04.18 21:51
Kondenzační plynový kotel

Zdravím :lol:
Možná teď budu znít asi jako úplný amatér, ale nevyznám se v této problematice, tak se předem omlouvám.
Stěhujeme se do bytu a máme tam ve spíži plynový kondenzační kotel zapojený do elektřiny. Je nový (nebo tak alespoň vypadá) a já měla původně za to, že je to karma, protože z ní mám strach.
Tak se chci zeptat, je potřeba mít i u tohoto kotle oči na stopkách a hrozí nějaký únik spalin do bytu?
Předem děkuji za odpověď.

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16476 příspěvků 30.04.18 22:07

A z té spíže ti vede komín? Ptž kondenzační plynový kotel odvádí spaliny (a páru) do komína. Oproti klasickému kotli je účinnější a pracuje efektivněji, ale přesný princip ti už neřeknu.

Bjustřík
Extra třída :D 13382 příspěvků 30.04.18 22:12

Třeba je něco o tom ZDE ,ale asi je to dost odborně. :)

tali98
Kecalka 315 příspěvků 30.04.18 22:14

@pe-terka Ano do komína :palec: Ten byt se nachází v RD

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 30.04.18 22:25

Je tam dvouplastovy komin, neboj, zadne spaliny ti do bytu unikat nemuzou

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16476 příspěvků 30.04.18 22:29
@tali98 píše:
@pe-terka Ano do komína :palec: Ten byt se nachází v RD

Kondenz. kotel je třeba jdnou za rok kontrolovat plynařem, teoreticky by se měl kontrolovta u komín. Ale u KK je uvnitř komína plastová trubka, teplota spalování je reativně nízká (70 stupnů cca?). Pokud je kotel kontrolován revizákem, nemusíš se ničeho bát.

tali98
Kecalka 315 příspěvků 30.04.18 22:34

Tak to se mi dost ulevilo. :oops: :D Já už jsem si právě myslela, že je to klasická karma (fakt se v tom nevyznám) a dneska mi teda majitel bytu řekl, že se do bytu žádné spaliny dostat nemůžou, tak jsem se potřebovala jen ujistit. :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >