Reklama

Kondenzační plynový kotel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tali98
Kecalka 304 příspěvků 30.04.18 21:51
Kondenzační plynový kotel

Zdravím :lol:
Možná teď budu znít asi jako úplný amatér, ale nevyznám se v této problematice, tak se předem omlouvám.
Stěhujeme se do bytu a máme tam ve spíži plynový kondenzační kotel zapojený do elektřiny. Je nový (nebo tak alespoň vypadá) a já měla původně za to, že je to karma, protože z ní mám strach.
Tak se chci zeptat, je potřeba mít i u tohoto kotle oči na stopkách a hrozí nějaký únik spalin do bytu?
Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15600 příspěvků 30.04.18 22:07

A z té spíže ti vede komín? Ptž kondenzační plynový kotel odvádí spaliny (a páru) do komína. Oproti klasickému kotli je účinnější a pracuje efektivněji, ale přesný princip ti už neřeknu.

Bjustřík
Extra třída :D 13381 příspěvků 30.04.18 22:12

Třeba je něco o tom ZDE ,ale asi je to dost odborně. :)

tali98
Kecalka 304 příspěvků 30.04.18 22:14

@pe-terka Ano do komína :palec: Ten byt se nachází v RD

MartinaIrena
Echt Kelišová 9964 příspěvků 30.04.18 22:25

Je tam dvouplastovy komin, neboj, zadne spaliny ti do bytu unikat nemuzou

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15600 příspěvků 30.04.18 22:29
@tali98 píše:
@pe-terka Ano do komína :palec: Ten byt se nachází v RD

Kondenz. kotel je třeba jdnou za rok kontrolovat plynařem, teoreticky by se měl kontrolovta u komín. Ale u KK je uvnitř komína plastová trubka, teplota spalování je reativně nízká (70 stupnů cca?). Pokud je kotel kontrolován revizákem, nemusíš se ničeho bát.

tali98
Kecalka 304 příspěvků 30.04.18 22:34

Tak to se mi dost ulevilo. :oops: :D Já už jsem si právě myslela, že je to klasická karma (fakt se v tom nevyznám) a dneska mi teda majitel bytu řekl, že se do bytu žádné spaliny dostat nemůžou, tak jsem se potřebovala jen ujistit. :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama