Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem BOSCH

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika ZN
Závislačka 2534 příspěvků 26.12.16 16:24
Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem BOSCH

Ahoj holky :mavam:
Pod stromečkem se v sobotu objevil nádherný a opravdu moc chtěný dárek,, sušička,, Po všech návštěvách atd jsem dnes vyprala nové povlečení ( taky od Ježíška ) a strčila do nové sušičky ( nikdy jsem žádnou neměla )
Ale nějak s ní ani po přečtení návodu neumím :zed: Vložila jsem povlečení a zapla program Bavlna,,Suché do skříně,, měl trvat 3:50 ale za hoďku bylo hotovo :think: svítilo End. Po vyjmutí prádla bylo vše v jednom velkém chumlu a suché rozhodně ne :nevim: Takže jsem to protřepala a zapnul program,, Suché do skříně,, ale už ne Bavlna ale snadno udržovatelné :think: Program ukázal 1:20 min a opět vše v chumlu :zed: a suché zase ne :nevim:
Nemáte některá radu kde dělám chybu?
Moc děkuji :)
Všem přeji krásný zbytek svátku :kytka: A hodně moc štěstíčka a zdravíčka do nového roku!

Reakce:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 16:38

Ahoj, mam take novou susicku s tepelnym cerpadlem. Je to zn. Candy. Problem se u nas objevil nevidany a to ten, ze mam 12 let starou pracku, ktera zdime na nizke otacky. Program se sice neukoncil, ackoliv by mel ten nejdelsi trvat max 3 hodiny, zato se neustale prodluzoval a kdyz to presahlo 5 hodin, vypla jsem to. Pradlo vlhke. Proto musime koupit i pracku s otackami min. 1200, moje ma 600 a pradlo je prilis mokre.

Nemuze to byt u vas to same s tim rozdilem, ze susicka proste dodrzi nejdelsi dobu programu a pak vypne? Ja mam sensor vlhkosti a ten mi to neumerne prodluzoval, ackoliv jsem si take myslela, ze se to vypne v nejakem maximu a bude se to diky senzoru leda zkracovat, nikoliv prodluzovat.

Edit: Aha, ctu, ze se program zkratil. Take jsem nejprve zkousela povleceni, jeste k tomu mam francouzkpu deku, takze to take bylo v chumlu. Ale s tim se da udelat jen to, ze povleceni zapnes, aby se do periny nedostaly polstare a budes casto kontrolovat. Povleceni je nejhorsi, zvlast, kdyz na nasi perinu je o rozmerech 200×220 cm. Pak me napada, jestli to navrchu nebylo suche a proto to senzor nevyhodnotil kvuli tomu chumlu spatne :nevim:

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 26.12.16 16:46

Zapla si zipy na povlečení? Nak olik otáček si ždímala??

Občas se stane, že program hlásí konec, ale prádlo je vlhké. To právě, když se hodně zamotá do koule.

Suším běžně a suší v pohodě. Mám teda jinou značku.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 26.12.16 16:50

První co je třeba, tak prádlo odstředit na 1200 nebo 1400 otáček, program suché do skříně nechává trošku vyšší vlhkost aby se prádlo nepřesušilo a nepomačkalo, pokud vám to nevyhovuje, lze nastavit vyšší teplota sušení nebo použít program extra suché do skříně. Případně dosušit teplým časovým programem. Co se týče toho chumlu, důležité je mít všechno povlečení zapnuté, aby jedna deka „nesežrala“ ostatní povlečení. Jinak chumel vzniká vždy, ale když se prádlo hned vyndá a složí, tak není zmuchlané. Bohužel nikdo sušičce nenamontoval ručičky aby prádlo poskládaly (ale už by to vymyslet mohli). :mavam:

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 26.12.16 16:52

A ještě jsem zapomněla, že velké kusy jako je povlečení si před vložením do sušičky protřepu a lehce složím aby se to do sebe moc nezamotalo. :kytka:

Veronika ZN
Závislačka 2534 příspěvků 26.12.16 17:14

@Myssicka Ahoj. Tak otáčky mám 1200 což by podle návodu mělo stačit. Ale už vím kde byl zakopaný pes :lol: Já jsem si nenastavila teplotu sušení :lol: do třetice jsem dala na tři a po 20 min sušička oznámila konec a vážně povlečení je krásně suché :) Jen teda dost zmuchlané :think: Takže peru další nové oblečení na 30 a budu zkoušet :nevim: akorát už se trochu bojím mám tam dost různých druhů triček a halenky co dostala dcerka pod stromeček :think:
Ty jo každý si chválí jak nežehlí atd takže to asi chce delší dobu než to vychytmá, že? Teď tam zkusím namačkat něco na to bez žehlení :think:
Moc děkuji za reakci :hug:
Doufám, že až koupíte novou pračku budete sušit bez problémů :hug:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 17:17
@Veronika ZN píše:
@Myssicka Ahoj. Tak otáčky mám 1200 což by podle návodu mělo stačit. Ale už vím kde byl zakopaný pes :lol: Já jsem si nenastavila teplotu sušení :lol: do třetice jsem dala na tři a po 20 min sušička oznámila konec a vážně povlečení je krásně suché :) Jen teda dost zmuchlané :think: Takže peru další nové oblečení na 30 a budu zkoušet :nevim: akorát už se trochu bojím mám tam dost různých druhů triček a halenky co dostala dcerka pod stromeček :think:
Ty jo každý si chválí jak nežehlí atd takže to asi chce delší dobu než to vychytmá, že? Teď tam zkusím namačkat něco na to bez žehlení :think:
Moc děkuji za reakci :hug:
Doufám, že až koupíte novou pračku budete sušit bez problémů :hug:

Tak slava :-). S tim nezehlenim to asi nebude tak horke, ale tak ja verim, ze se dost pradla vyvesi, kdyz se vcas vynda. Kazdy si to musi vychytat casem, jak pises :)

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 26.12.16 17:25

@Veronika ZN Ještě je tam tlačítko pro menší zmuchlání, je to trochu alchymie, ale když se prádlo nechá vysušit na troud, tak zmuchlané bude, když se nechá trošku větší vlhkost, než na kterou byl člověk zvyklý ze šňůry, tak se po složení krásně vyrovná, chce to zkoušet.

Veronika ZN
Závislačka 2534 příspěvků 26.12.16 18:10

Všem děkuji za rady :)
Jednalo se o francouzské povlečení takže velký dvojitý povlak na peřinu + dva polštáře a vše jsem měla zapnuté zipem.
Když prádlo vyperu, protřepu a pověsím mám ho teda o hodně rovnější :( což mě teda zatím na sušičce mrzí, ale věřím, že to časem vychytám.
Musím se teda smát :lol: na kolika kusech oblečení je zákaz sušení v sušičce :cert: :lol: I tak jsem právě šupla další prádlo a mimo tří věcí jsem do ní dala vše a uvidím.
Tentokrát program,,Suché do skříně + snadné žehlení,, zajímavé je že se mě vždy program po cca 5ti min dost zkrátí :think: ( asi nám pračka hodně ždíme ) Žehlit budu i nadále neumím si představit to takto skládat do šatny :think: a dětem do skříně.
A ještě mám dotaz :) jak teda prádlo sušit? Do polosucha a dát na sušák? Nebo úplně do sucha naskládat na sebe a potom žehlit? :oops: Se blbě ptám ale jsem 36tt a chtěla bych to mít vychytaný než se nám narodí třetí zlatíčko.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >