Kondylomata - je při nich možný sex?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 18:59

Kondylomata - je při nich možný sex?

Zdravím vás.. mám takový dotaz. Mám kamaráda s výhodami, ale zjistili mu kondylomata. Už by měl být přeléčený, ale stejně… myslíte, že by to mohlo být nakažlivé i přes kondom? Nemáte zkušenost?
Hodně mi chybí sex, ale nevím, zda to riskovat. Každopádně když už, tak jen styk s ochranou.
Děkuji za vaše zprávy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2705
3.1.22 19:40
@Anonymní píše:
Zdravím vás.. mám takový dotaz. Mám kamaráda s výhodami, ale zjistili mu kondylomata. Už by měl být přeléčený, ale stejně… myslíte, že by to mohlo být nakažlivé i přes kondom? Nemáte zkušenost?
Hodně mi chybí sex, ale nevím, zda to riskovat. Každopádně když už, tak jen styk s ochranou.
Děkuji za vaše zprávy

Není to tedy spíš kamarád s nevýhodami? :mrgreen: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3206
3.1.22 19:52
@Anonymní píše:
Děkuji za vaše zprávy

Jesteli uz je vyleceny, tak by to nemel byt problem…,kazdopadne ja bych jen s „kamaradem vyhodovym“ bez ocheany nespala, ani kdybx nemel nikdy zadnou potvrzenou pohlavni nemoc… @Kutil Tom :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34089
3.1.22 20:08
@Anonymní píše:
Děkuji za vaše zprávy

A čím ho teda léčí?

Nehnala bych se do toho, kolikrát se to vrací, je to přenosné i přes gumu, ten sex bych si neužila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
3.1.22 20:12

Pokud jsou zaléčena, nemělo by k přenosu dojít… ačkoli k přenosu kondylomat (nezaléčených) může docházet i při používání kondomu, stejně bych ten kondom vždy použila, pokud je to jen sexuální „kamarád“… kondylomata jsou vidět plus jsou léčitelná relativně rychle, ale je plno mnohem závažnějších nemocí, který fakt nechceš. Sex „kamarádem“ bez bariérové ochrany je za mě naprosto zbytečný a nesmyslný risk, zdraví máš jen jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3206
3.1.22 20:13
@free333 píše:
A čím ho teda léčí?Nehnala bych se do toho, kolikrát se to vrací, je to přenosné i přes gumu, ten sex bych si neužila :)

Takze kdo mel kondylomata, uz nemuze mit nikdy sex bez kondomu? Nebo vlastne ani s nim, takze vubec? Nesmysl…mela jsem kondylomata nekdy ve 20ti, odstraneny laesrem a min s manzelem mam sex bez ochrany asi 10 let a on fakt kondylomata nema a nemel a ani me se to nikdy nevratilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
3.1.22 20:17
@Melodie91 píše:
Takze kdo mel kondylomata, uz nemuze mit nikdy sex bez kondomu? Nebo vlastne ani s nim, takze vubec? Nesmysl…mela jsem kondylomata nekdy ve 20ti, odstraneny laesrem a min s manzelem mam sex bez ochrany asi 10 let a on fakt kondylomata nema a nemel a ani me se to nikdy nevratilo

Předchozí komentář jsem nepsala, ale jinak jo, vrací se to, ten virus (HPV) už se z těla nedostane, podobně jako třeba HSV I a HSV II (virus, který způsobuje opary, jak „klasické“ okolo rtů, tak genitální). Každopádně papilomaviry i herpesviry má většina dospělý populace, je to tak bohužel.

Vracet se to může ve velkym stresu, při nějakým imunitním eficitu apod.

Ale teda nechtěla jsem tím říct, že by lidé prodělavší kondylomata už nikdy neměli mít sex bez ochrany.
Mě by spíš děsilo na místě zakladatelky pokračovat v nechráněném sexu s tím „kamarádem“, vzhledem k tomu, že existují i další choroby a nejde o stálého partnera v monogamním svazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34089
3.1.22 20:17
@Melodie91 píše:

Proto se ptám, jak je na tom s léčbou.

Opravdu se to někomu vrací, někomu nestačí jedna léčba, nevíme, jak je na tom.
I běžných bradavic se jeden zbaví hned a druhý se s tím trápí týdny…

Jinak já bych s ním bez gumy nespala, i kdyby už byl přeléčený všemi dostupnými druhy léčby… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 20:24

Myslela jsem, zda je vhodné s ním spát s kondomem :) Bez ochrany bych nezávazně nespala vůbec s nikým :)

Léčili mu to dusíkem…

• Citovat
  • Nahlásit
567
3.1.22 20:32
@Anonymní píše:
Myslela jsem, zda je vhodné s ním spát s kondomem :) Bez ochrany bych nezávazně nespala vůbec s nikým :)Léčili mu to dusíkem…

Tak dusíkem bývají dobré výsledky, ale vrátit se to může, dost lidem se stává, že se to vrátí třeba jednou, dvakrát a pak už nikdy, nebo X let ne, jak říkala @free333, je to podobné jako s klasickými bradavicemi.
Každopádně pokud je přeléčen, tak by to mělo být ok, nakažlivý je jen akutní výsev (tam teda může dojít i přenosu navzdory kondomu, záleží, kde ty bradavičky jsou), ale po zaléčení a odeznění příznaků by sex s kondomem měl být ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34089
3.1.22 20:39
@Proseccová píše:
Tak dusíkem bývají dobré výsledky, ale vrátit se to může, dost lidem se stává, že se to vrátí třeba jednou, dvakrát a pak už nikdy, nebo X let ne, jak říkala @free333, je to podobné jako s klasickými bradavicemi.
Každopádně pokud je přeléčen, tak by to mělo být ok, nakažlivý je jen akutní výsev (tam teda může dojít i přenosu navzdory kondomu, záleží, kde ty bradavičky jsou), ale po zaléčení a odeznění příznaků by sex s kondomem měl být ok.

Taky to tak vidím, jestli to má zahojené a je v sexu tak neodolatelný, tak at ho zakl. nejdřív zkontroluje a pak teda s ochranou.

Ještě by bylo dobré se ho zeptat, jestli už s tím měl v minulosti problémy a taky, jestli k tomu nepřišel někde na nové akci u nové kamarádky na sex…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
3.1.22 20:43
@free333 píše:
Taky to tak vidím, jestli to má zahojené a je v sexu tak neodolatelný, tak at ho zakl. nejdřív zkontroluje a pak teda s ochranou.Ještě by bylo dobré se ho zeptat, jestli už s tím měl v minulosti problémy a taky, jestli k tomu nepřišel někde na nové akci u nové kamarádky na sex…

Souhlasím s tebou, ještě bych pro zakladatelku možná dodala, že bych mu doporučila otestovat se na ostatní pohlavní choroby (HIV, Syfilis, Kapavka, Chlamydie), sice psala, že sex mají s kondomem, ale zaprvý k nehodě může dojít a zadruhý třeba orální sex nebývá obvyklé provozovat s kondomem, i když jinak vaginální /anální sex je chráněný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3206
3.1.22 20:45
@Proseccová píše:
Předchozí komentář jsem nepsala, ale jinak jo, vrací se to, ten virus (HPV) už se z těla nedostane, podobně jako třeba HSV I a HSV II (virus, který způsobuje opary, jak „klasické“ okolo rtů, tak genitální). Každopádně papilomaviry i herpesviry má většina dospělý populace, je to tak bohužel.

Vracet se to může ve velkym stresu, při nějakým imunitním eficitu apod.

Ale teda nechtěla jsem tím říct, že by lidé prodělavší kondylomata už nikdy neměli mít sex bez ochrany.
Mě by spíš děsilo na místě zakladatelky pokračovat v nechráněném sexu s tím „kamarádem“, vzhledem k tomu, že existují i další choroby a nejde o stálého partnera v monogamním svazku.

Ano, to je vsechno vim, byla jsem poucena po lecbe…a bohuzel, na opary trpim od detstvi, pozdeji jsem mela pasovy opar a v dospelosti genitalni..tim chci rict, ze mam mam tyto problemy celkem zmakle :zed:…a uz v prvnim prispevku jsem psala, ze s milencem, byt pravidelnym, bych bez ochrany nespala..ale to pise i zakladatelka, ze bez kondomu nic..a pokud je to tak, tak bych se nebala.. @free333 take jsem psala, ze bez kondomu nic..jo, kondylomata nejsou buh vi co, ale kdyz se odstrani a clovek je prohlasen za vyleceneho, tak muze mit normalne sex..tak se snad zakladatelka rozhodne podle toho, jak kamarada zna a navic kondylomata jsou videt ( u muzu, zena muze mit i uvnitr, to je horsi)…chlapec muze mit sex vesele dal, pokud je vylecen…verim, ze kdyz byl k zakladatelce uprimny, tak to ma opravdu vyresene, je ti na jejim zvazeni, kamarad s vyhodami se da vymenit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
3.1.22 20:57

@Melodie91 díky za zmínku toho, že je žena může mít i uvnitř, možná bych se na místě zakl. nechala ještě prohlídnout u gynekologa nebo venerologa, jistota je jistota!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
3.1.22 21:43

Bych se soud poradila s lékařem, než na netu. Nemusíš mu upresnovat, háky s tím dotyčný máš vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat