Kondylomata vně i uvnitř - léčba, zkušenosti?

Anonymní
28.10.19 19:59

Kondylomata vně i uvnitř, léčba, zkušenosti?

Zdravím, jdu si pro radu. První výsev kondylomat jsem měla v 17 letech, kdy jsem začala sexuálně žít. Měla jsem je po celé vnitřní straně pochvy až ke klitorisu. Byly hodně maličké, gynekoložka si nejdřív nebyla jistá, co to je, ale šířilo se to hrozně rychle. Nakonec, že to jsou kondylomata a byla jsem na seškrabání. Všechny zmizely a od té doby klid. Nyní je mi 27. Teď jsem začala mít potíže, menstruace i po 23 dnech, občasné zašpinění. Špinění bylo většinou v době ovulace, tak jsem to neřešila. Teď se občas objeví i úplně mimo, po sexu většinou. Teď jsem měla nějaký zánět, silné svědění a pálení. Koupila jsem si na to v lékárně volně dostupné prostředky. Při zavádění jsem zjistila, že to mám z jedné strany uvnitř asi tak 2-3cm hned zkraje takové hrozně hrubé a zvrásněné. Ale jen z horní strany. Sex taky není poslední dobou příjemný. Tak mám neblahý pocit, že se ty kondylomata usídlily i úplně uvnitř. U vchodu jsem našla zjevně pár úplně maličkých, uvnitř ale asi bude slušný výsev v tom jednom místě :zed: :zed: :zed: Máte s tím někdo zkušenosti, že by byli i úplně uvnitř? Bojím se, aby mi to nepřelezlo na čípek, vím že je to známka hpv viru v těle :,( budu se zítra objednávat na prevenci, řeknu že mám potíže, tak mě snad vemou příští týden. Gynekolog je ale hrozně arogatní a chová se jak pán světa, přestoupila jsem k němu jen kvůli komplikacím v těhotenství a ke svému jsem dojíždět nemohla. Takže se bojím, jak se po mně bude zase vozit a co mi na to řekne. Máte někdo podobné zkušenosti? Jak probíhala léčba? Uvažujeme o druhém dítěti, kvůli jiným zdravotním potížím mi bylo doporučeno mít dítě co nejdříve, že pak to nemusí jít vůbec, ale bojím se, aby ho to případně neohrozilo a zda-li by byl vůbec možný normální porod.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.10.19 20:29

Tak pokud máš kondylomata od sedmnácti, tak máš ten HPV Virus celou dobu. Většinou se objeví při snížené imunite. Mně je odstraňovali chirurgicky při císařském řezu, měla jsem je na hrází a mezi půlkami. Přenesla jsem si to že dvou úplně maličkých pro holení :zed: a nebudu lhát, o císaři jsem nevěděla za týden a tohle léčila skoro dva měsíce. Navštiv co nejdřív gynekologa, pokud budou na čípku, stejně je lepší je nejdřív nechat odstranit. Sama ti nezmizí. Normální porod, pokud je velký výsev, absolutně nedoporučují. Můj gynekolog měl původní atestaci ORL a vyprávěl mi, jak museli odstraňovat úplně maličkým miminkům kondylomata z dýchacích cest, nakazila se při porodu, který si matky prosadily. Já do toho nešla, v životě bych si to neodpustila

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.10.19 20:46

Mela jsem venku, uvnitr, vsude, moje gynekolozka to tehdy take nepoznala, az jsem to mela opravdu hodne. Vypalili mi to laeserem, je to uz 16 let a od te doby klid nastesti. Vsechny volne prodejne veci mohou zbrzdit vysev, ale nevyleci. Jinak ten popis „vnitrku“ je zda se mi normalni, ta ms a sex bych rekla, ze spis znaci neco hormonalniho.. jo, a to ti tady asi napise vic lidi..vymenila bych gynekologa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.10.19 21:02

To, že ten virus mám od začátku samozřejmě vím. Tehdy mi to vadilo hlavně z estetických důvodů a sex teda příjemný také nebyl, než jsem byla na tom seškrábnutí. Teď jsem mentálně už samozřejmě úplně jinde a zajímá mě hlavně zdraví, vím že ten vir je původce rakoviny děložního čípku z čehož mám šílenou hrůzu. Já jsem první porod měla císařem, museli mě víc říznout, tak kdoví, jestli bych vůbec mohla rodit normálně, samozřejmě bych si to přála, ale jen pokud by to bylo bezpečné pro dítě.

Gynekologa bych vyměnit chtěla, ale v okolí není absolutně žádný dobrý. Vzhledem k tomu, že pokud otěhotním, budu mít rizikové, tak nevím jak bych mohla dojíždět. Je to prekérní situace. Měla jsem naprosto úžasnou gynekoložku, jenže tam jsem musela dojíždět a navíc s přesedáním. Vlastní auto nemám. Navíc chci opravdu kvalitního a zkušeného gynekologa co nic nepodcení, tomuhle nevěřím. V těhotenství mě odbyl a zanedbal, měla jsem infekci a porodila jsem ve 26tt. Nemůžu říct, že jsem se z toho už úplně dostala a že zkusíme jít do druhého dítka jsem se odhodlala až teď po víc jak třech letech.

Také jsem slyšela, že v některých případech pomůže očkování proti rakovině děložního čípku, že to zmírní příznaky, někdy i kondylomata vymizí, myslím, že mi ho tenkrát v 17 i gynekoložka nabízela, nemá s tím některá zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
403
28.10.19 21:09
@Anonymní píše:
To, že ten virus mám od začátku samozřejmě vím. Tehdy mi to vadilo hlavně z estetických důvodů a sex teda příjemný také nebyl, než jsem byla na tom seškrábnutí. Teď jsem mentálně už samozřejmě úplně jinde a zajímá mě hlavně zdraví, vím že ten vir je původce rakoviny děložního čípku z čehož mám šílenou hrůzu. Já jsem první porod měla císařem, museli mě víc říznout, tak kdoví, jestli bych vůbec mohla rodit normálně, samozřejmě bych si to přála, ale jen pokud by to bylo bezpečné pro dítě.

Gynekologa bych vyměnit chtěla, ale v okolí není absolutně žádný dobrý. Vzhledem k tomu, že pokud otěhotním, budu mít rizikové, tak nevím jak bych mohla dojíždět. Je to prekérní situace. Měla jsem naprosto úžasnou gynekoložku, jenže tam jsem musela dojíždět a navíc s přesedáním. Vlastní auto nemám. Navíc chci opravdu kvalitního a zkušeného gynekologa co nic nepodcení, tomuhle nevěřím. V těhotenství mě odbyl a zanedbal, měla jsem infekci a porodila jsem ve 26tt. Nemůžu říct, že jsem se z toho už úplně dostala a že zkusíme jít do druhého dítka jsem se odhodlala až teď po víc jak třech letech.

Také jsem slyšela, že v některých případech pomůže očkování proti rakovině děložního čípku, že to zmírní příznaky, někdy i kondylomata vymizí, myslím, že mi ho tenkrát v 17 i gynekoložka nabízela, nemá s tím některá zkušenost?

Tohle je hrozne neprijemny, kdyz nemuzes verit svymu doktorovi :-(, me v 17ti rikala doktorka, ze uz je to ockovani zbytecne..,ale treba uz se zmenily informace..je to uz davno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 21:54

@Melodie91 Právě, že mu už vůbec nevěřím. Navíc ta jeho arogance je hrozná. Navíc lidi i ponižuje. Dřív byl prý hodně dobrý, ale teď si na něj strašně moc pacientek stěžuje. Já sem nekonfliktní člověk, nechám si hodně líbit, ale doslova mi už pije krev a to tam chodím jen v nejnutnějších případech. Poslední dobou mám chuť ho poslat někam. S člověkem mluví jak s nevzdělaným debilem, no prostě hrůza. Nejhorší je, že tady v okolí žádný dobrý není. V našem městě jsou jen dva. Jeden starý a nic moc. Druhá starší doktorka, ta nemá ani ultrazvuk. Mě právě v těch 17 řekla, že by to mohlo pomoct, četla jsem to i na internetu, že to některým pomohlo. V některých případech to prý může i pomoct při rakovině, že se to pak tolik nevrací. Samozřejmě to ale nepomůže všem. A úplně levná záležitost to taky není, takže jsem dost na vážkách. Chtěla sem se na toho zeptat gyndaře, ale budu mít co dělat abych sebrala odvahu mu říct o těch kondylomatech :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama