Konec 9 dní paragrafu, dítě pořád nemocné, jak dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 17.08.18 22:49
Konec 9 dní paragrafu, dítě pořád nemocné, jak dál?

Onemocněl mi jeden kluk a hned na to druhý.. Prní se vyléčil do 9 dnů, druhý je vážněj, kdy 9 dnů mi končí v sobotu- zítra, a na kontrulu máme jít až v pátek..
Jak vůbe cse toto řeší.. V pondělí jenom za sestrou na ukončení paragrafu, ale co dál??
Já myslela, že prostě je člověk na paragrafu, oni sice vyplatí 9 dní, ale člověk je doma dokud lékař neuzná, že je dítě zdravé. Co ted? to se opravdu musí do práce.. Jakože si manžel musí vzít dovolenou a já jít do práce. Nebo jak se to běžně řeší..?
Nebo zavolat do práce a říct jim, že chci neplacené, mám na to nárok?? Dovolenou nemám..
V práci po mateřské jsem půl roku, a toto mě docela zarazilo, že dospělý člověk v klidu může marodit měsíc, dva, ale s dětmi je to takové divné..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 17.08.18 22:53

@kvaček Nemám zatím (naštětstí) osobní zkušenost, ale pokud je mi známo, tak volno z práce v rámci OČR můžeš mít jak dlouho potřebuješ, ale zaplatí Ti jen těch 9 dní.
Takže já bych ho ukončovat nechodila, pokud je dítě stále nemocné a neschopné nástupu do školky/školy.
Otázkou také je, jak jste na tom finančně. Někomu se vyplatí vystřílet dovolenou na nemoc dítěte, než být doma zadarmo.

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 17.08.18 22:56

No já tu psala už jednou, že mi záskok takto nechtěl napsat paragraf a tady taky, prostě vypsat hned po 9 dnech.. tak nevím, jestli to jenom naše doktorky tak mají nebo to tak opravduje :nevim:
O peníze nejde, jako svět se nezboří, ale ted nevím, jeslti mám v pondělí volat do práce a nebo co dělat.. V pá mi volala , když jsem přišola domů, že mi to zapoměl aříct, že v sobotu končí, tak v pondělí mám přijít si pro ukončení

lolink
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 17.08.18 22:56

Kamaradka se stridala s manzelem. On devet dni, ona devet dni.

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 17.08.18 22:58

@lolink no to by musel manžel chtít.. on na paragraf nepůjde :nevim:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 17.08.18 22:58

@kvaček na osetrovacce muzes byt klidně pul roku, ale zaplati ti jen tech 9 dni. Takze urcite neukoncovat. Slouzi to vpodstate jako omluvenka do prace. Ja takhle byla doma 2,5 mesice.

Filanda
Závislačka 4378 příspěvků 17.08.18 22:59

Já OČR neukončovala, dokud nebyla dcera zdravá. Proplatí ti jen 9 dní a pak jsi na OČR zadarmo a OČR slouží jako řádná omluvenku z práce aby sis nemusela brát dovolenou apod.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 17.08.18 22:59
@lolink píše:
Kamaradka se stridala s manzelem. On devet dni, ona devet dni.

To nelze na jednu nemoc u jednoho dítěte. To jim doktoprka musela vyjít vstříc a vypsat na totéž dítě jinou diagnózu nebo muselo lehnout druhé dítě.

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 17.08.18 23:00

@srpen89 tak já opravdu nevím, co ty doktorky v mém okolí to tak dělají.. Jak jsem psala, že mi to tak ukončil zástup lékařky, což naštěstí kluk byl ok, ale starší opravdu neni..

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 17.08.18 23:01
@kvaček píše:
@lolink no to by musel manžel chtít.. on na paragraf nepůjde :nevim:

A to jako proč? A dovolenou by si kvůli nemoci dítěte vzal?

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 17.08.18 23:01

No a holky poradte, to mám přijít v pondělí k lékařce a prostě říct, ne nechci, nic nevypisujte..
Nebo nevím…

Filanda
Závislačka 4378 příspěvků 17.08.18 23:02
@lolink píše:
Kamaradka se stridala s manzelem. On devet dni, ona devet dni.

Oni ale stejně proplatí 9 dní jen jednou. Pokud jsou manželé žijící ve společné domácnosti, tak se těch 9 dní bere za tu jednu diagnózu a ne za každého z nich. Je to moje čerstvá zkušenost z února tohoto roku. Manžel byl na OČR 7 dní a já pak cca 11 a mě proplatili již jen 2 dny a bylo mi řečeno že se to bere 9 dní za nemoc a ne 9 pro každého z partnerů.

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 17.08.18 23:02

@Svistice protože jezdí někde na školení a různé schůzky a má pod sebou lidi a prostě nemůže..Je spíš vedoucí a rozděluje práci atd..

Příspěvek upraven 17.08.18 v 23:03

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 17.08.18 23:02

@kvaček A nebo se hoď marod, když máš tak uhozenou doktorku. ;)

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 17.08.18 23:04
@kvaček píše:
@srpen89 tak já opravdu nevím, co ty doktorky v mém okolí to tak dělají.. Jak jsem psala, že mi to tak ukončil zástup lékařky, což naštěstí kluk byl ok, ale starší opravdu neni..

Jak jsem psala , na osetrovacce muzes byt jak dlouho chces. Ja, kdyz jsem byla doma ty 2,5 mesice, tak mi to ukoncila doktorka az ja jsem chtela. Ja do prace vzdycky zavolala jen kdy jdeme na dalsi kontrolu, aby vedeli.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >