Konec a výběr ze stavebního spoření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 14:56
konec a výběr ze stavebního spoření

Zdravím :mavam:
Chtěla bych si zrušit stavební spoření. Vím, že do 3 měsíců budu nějaké peníze potřebovat, ale nerada bych přišla o státní podpory. Mám tam určitou naspořenou částku a už mi tam žádný vklad nejde.
Koukala jsem do smluv a mám u stavebního spoření uzavřenou smlouvu v r.2003. Pak tu mam napsaný nějaký konečný zůstatek k 30.04.2015. Moc tomu nerozumím a nevím, jak to udělat, abych nepřišla o plno peněz. Nemohu najít ani datum ukončení, abych si ho mohla vybrat a navíc mi zůstala celková naspořená částka + státní podpory. Napadlo mě si vybrat část a vzápětí si udělat i nové stavební spoření s tím, že bych si tam poslala část částky a spořila dál.
Nevíte, jak tohle funguje? Pokud se smlouva uzavírá na 6 let a já tam mám nějaký konečný zůstatek v r.2015, pak zbývají ještě 3 roky? Jsem v tom ztracená. :nevim:

Reklama

Reakce:

nedline
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 10.05.18 15:03

Nene, smlouva musí trvat šest let od založení spoření, abys nepřišla o státní příspěvky. Pokud byla smlouva uzavřena v roce 2003, o nic nepřijdeš. :)

Anonymní  10.05.18 15:06

A co když se smlouva prodlouží? Nejsem si úplně jistá, jestli se i prodlužovala :think:

nedline
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 10.05.18 15:13

Prodloužila by se, kdyby sis zvedla cílovou částku.

P4ja
Závislačka 3711 příspěvků 10.05.18 15:54

Smlouvu musíš mít 6 let a pakliže ti nikdo nic nevezme. Spíš bych ještě teď dosypala těch 20tis, co musí být za rok, aby ti potom ještě podpora došla.

Prodloužit ji můžeš tím, že zvedneš cílovou částku. Jinak se dá celá vybrat a založit nová s částí peněz.

Anonymní  10.05.18 15:55

Cílovou částku tam mám na 100 000, ale vklad mi tam už žádný nejde. Zůstává mi tam nějakých 71k.

P4ja
Závislačka 3711 příspěvků 10.05.18 15:57
@Anonymní píše:
Cílovou částku tam mám na 100 000, ale vklad mi tam už žádný nejde. Zůstává mi tam nějakých 71k.

Teď je škoda. Já bych teda ještě těch 20k sehnala, aby ti ještě vyplatili státní podporu.

Anonymní  10.05.18 16:01
@P4ja píše:
Teď je škoda. Já bych teda ještě těch 20k sehnala, aby ti ještě vyplatili státní podporu.

no ono není kde to bohužel sehnat za tak krátkou dobu 8o
a přijdu o tu mou částku, když si udělám vzápětí další stavební spoření? s tím, že tam na něj pošlu část peněz a budu dál spořit?:-)

P4ja
Závislačka 3711 příspěvků 10.05.18 17:17
@Anonymní píše:
no ono není kde to bohužel sehnat za tak krátkou dobu 8o
a přijdu o tu mou částku, když si udělám vzápětí další stavební spoření? s tím, že tam na něj pošlu část peněz a budu dál spořit?:-)

O jakou částku?

Anonymní  10.05.18 17:59

Tu částku, kterou tam mám teď naspořenou. těch 71k:-)

P4ja
Závislačka 3711 příspěvků 10.05.18 18:05
@Anonymní píše:
Tu částku, kterou tam mám teď naspořenou. těch 71k:-)

A proč bys o ní měla přijít. Pokud smlouva už skončila, tak není důvod.

Jen teda nechápu na co se ženeš do nového stavebka, když nespoříš ani na to staré. Zase zaplatíš vstupní poplatek a zase ti budou strhávat poplatek za vedení. Pokud nemáš v plánu tam každý rok těch 20k opravdu dát tak je to zbytečné. Stejně jako na to nové dát teď víc než těch 20 tis. ročně

Anonymní  10.05.18 18:14

Přesně jsem netušila, jak to funguje.

Chtěla jsem si nechat nějakou částku bokem, abych měla pořád něco naspořeného a spořit dál. Na tohle jsem si dávala necelý 2k měsíčně. Takže když mi tohle zruší, asi by bylo třeba založit nové. Nebo jiné spoření, kde nebudu mít limit do výběru no.
To už by bylo třeba probrat s bankou.
Spíš jsem se bála, abych o nějaké peníze nepřišla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Reklama