Konec fixace hypotéky, refinancování, jakou banku zvolit dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 10:28
Konec fixace hyp., refinancování, jakou banku zvolit dál

Dobré dopoledne, ráda bych otevřela diskuzi. V květnu nám bude končit 5-letá fixace u ČS. Máme hypotéku na byt a zbývá nám doplatit něco přes 500 tis., když jsme hyp. sjednávali, dostali jsme tehdy úrok. sazbu 3,69 (v té době výhodný úrok). Rádi bychom si nechali částku nyní navýšit, ale já mám nyní rizikové těhotenství, jsem na nemocenské (manžel je zaměstnaný na dobu neurčitou), takže nevím, jestli kvůli mě na navýšení jakákoli banka přistoupí. Můj dotaz je: Jakou banku byste na následující fixační období doporučili a vidíte možnost navýšení cca o 150-200 tis.jako reálnou? Děkuji předem za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.01.17 10:57

Ahoj, a zkoušela jsi různé kalkulačky na internetu? U některých bank si to můžeš přímo spočítat. Nebo prostě zajít na pobočku, vysvětlit situaci a oni vám udělají nezávaznou nabídku. My jsme brali hypo vloni, obešli jsme ČS, mBank, Hypoteční banku a ČSOB. Skončili jsme u ČSOB, měli nejlepší nabídku a podmínky. Oni sice zajišťují hypotéky přes Hypoteční banku (ale papíry vyřizuješ přes Čsob), ale nabídli nám lepší úrok než Hypotečka. Vím, že tam je i možnost zpětně navýšit, samozřejmě pokud to hodnota nemovitosti dovoluje. Kdybych refinancovala, šla bych asi do Air Bank, líbí se mi jejich podmínky. Bohužel ale nedělají nové hypotéky, takže nevím jestli je možnost navýšit. :think:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.01.17 10:59

@soleja Jo a ještě se zeptám - když vám končí v květnu fixace, tak už jste nejspíš dostali od ČS podmínky pro další fixační období. Jaký vám nabídli úrok? Nezkoušeli jste se domluvit na navýšení a lepším úroku přímo s nimi?

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 11:06

@Kočičí duše děkuji. To navýšení je kvůli fin. rezervě, kterou potřebujeme a na nové auto, teď nám dosloužilo, tak jsme to chtěli vyřešit v jednom, zatím jsme v žádné bance nebyli, ale zajdeme, je čas, proto jsem se chtěla nejdříve poradit, kam jít a hlavně zjistit zkušenosti a doporučení ostatních, třeba i ohledně podmínek, na co si dát pozor. Kalkulačky omrknu, to jsem něvěděla, děkuji za tip. ČSOB zkusíme oslovit.

Heinich
Závislačka 3180 příspěvků 11.01.17 11:06
@Kočičí duše píše:
@soleja Jo a ještě se zeptám - když vám končí v květnu fixace, tak už jste nejspíš dostali od ČS podmínky pro další fixační období. Jaký vám nabídli úrok? Nezkoušeli jste se domluvit na navýšení a lepším úroku přímo s nimi?

Mě by také zajímalo, jak se chovají na konci první fixace…

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 11:09
@Kočičí duše píše:

Ještě nic nepřišlo, nejdříve chci obejít jiné banky a pak do ČS, abych kdyžtak mohla říct, že máme nabídku lepších podmínek jinde a donutit je třeba k indivindy nabídce :-)

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.01.17 11:13

@soleja Aha, tak v tom případě si nejsem moc jistá s tím navýšením :think: Nám nabízeli navýšení, ale ty peníze se musí použít na tu nemovitost. Např. kdybychom zjistili, že nám nevyšly peníze na dodělání domu, tak můžeme navýšit. Ale samozřejmě se zase fakturama prokazuje, že jsme to opravdu použili na dům. Když ti navýší peníze, očekávají že ty za ně navýšíš hodnotu té nemovitosti. Přidat vám peníze na auto a do rezervy se jim asi nebude líbit :think:

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 11:14
@Kočičí duše píše:

Určitě by bylo pohodlnější zůstat u stávající banky, ale uvidíme podle okolností

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.01.17 11:18
@soleja píše:
Ještě nic nepřišlo, nejdříve chci obejít jiné banky a pak do ČS, abych kdyžtak mohla říct, že máme nabídku lepších podmínek jinde a donutit je třeba k indivindy nabídce :-)

Tyjo, já myslela že posílají novou nabídku tak minimálně půl roku před koncem fixace :think: asi záleží jak která banka. Já na vašem místě už bych se začala poptávat i jinde, abych byla včas připravena a mohla to ještě promýšlet. Květen je za chvíli a případný refinanc u jiné banky taky pár dní trvá vyřídit :think: Ale já jsem v tomto hrozná pečlivka :P

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 11:20
@Kočičí duše píše:
@soleja Aha, tak v tom případě si nejsem moc jistá s tím navýšením :think: Nám nabízeli navýšení, ale ty peníze se musí použít na tu nemovitost. Např. kdybychom zjistili, že nám nevyšly peníze na dodělání domu, tak můžeme navýšit. Ale samozřejmě se zase fakturama prokazuje, že jsme to opravdu použili na dům. Když ti navýší peníze, očekávají že ty za ně navýšíš hodnotu té nemovitosti. Přidat vám peníze na auto a do rezervy se jim asi nebude líbit :think:

Ptám, protože jsem před nějakou dobou četla článek o tom, že když chce šlověk refincovat u jiné banky, jsou banky ochotné sloučit třeba více půjček do jedné či navýšit částku, pochopila jsem to tak, že není tak důležité, na co to je. Ale je to logický, že asi budou chtít, doklady, na co se to má použít. :-( o jsem moc slyšet nechtěla :roll:

tvojekamoska
Nováček 2 příspěvky 11.01.17 11:23

Dobrý den, pracuju přímo v ČS, jen jsem nyní na nemocenské…hypotéky se u nás navyšují zpravidla o 300.000,– Kč, ale vše se řeší individuálně (samozřejmě k tomu musí být doložen účel, např. pokud budete dělat rekonstrukci, tak stačí sepsat rozpočet, přijde znalec, zkontroluje zda ty práce ještě nemáte hotovy, hypotéka se vyřídí a až budete mít rekonstrukci hotovou, tak přijde opět znalec a zkontroluje, že to máte vše provedeno a že jste si za peníze nekoupili třeba auto..) - nechci Vám takto moc motat hlavu přes zprávu. Určitě je lepší zajít přímo do banky a nebo i zavolat.
V každém případě, pokud chcete hypotéku navýšit, tak je zapotřebí vyřídit úplně novou hypotéku i se zápisy a výmazy na katastru. Zeptejte se určitě i na úvěr ze stavebního spoření, není tam sice tak nízká úroková sazba, ale nebdete muset obíhat katastr…
Nabídky nové úrokové sazby se většinou zasílají měsíc před koncem fixace, takže Vám zatím určo nic nepřišlo, ale čím dřív to začnete řešit tím lépe.

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 11:24
@Kočičí duše píše:
Tyjo, já myslela že posílají novou nabídku tak minimálně půl roku před koncem fixace :think: asi záleží jak která banka. Já na vašem místě už bych se začala poptávat i jinde, abych byla včas připravena a mohla to ještě promýšlet. Květen je za chvíli a případný refinanc u jiné banky taky pár dní trvá vyřídit :think: Ale já jsem v tomto hrozná pečlivka :P

Já vím, taky takovou věc nechci nechat na poslední chvíli, ale manžel měnil zaměstnání, tak jsme čekali, až dostane smlouvu nastálo (dostal ji na konci roku). A teď to chci vše dojít vyřídit, snad nám někde vyjdou vstříc :roll:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.01.17 11:32
@soleja píše:
Já vím, taky takovou věc nechci nechat na poslední chvíli, ale manžel měnil zaměstnání, tak jsme čekali, až dostane smlouvu nastálo (dostal ji na konci roku). A teď to chci vše dojít vyřídit, snad nám někde vyjdou vstříc :roll:

Snad ano, k nám byli všichni velmi vstřícní a byli ochotní i upravit podmínky. Měli jsme ještě něco jako předúvěr na koupi pozemku, takže jsme ho pak přidali k hypotéce. Ale opravdu bylo potřeba ty peníze použít na pozemek a na stavbu domu, dokládali jsme faktury, výpisy z katastru a 3× přišel i odhadce sepsat protokol. Přeju ať vám to dobře vyjde :mavam:

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 11:33
@tvojekamoska píše:
Dobrý den, pracuju přímo v ČS, jen jsem nyní na nemocenské…hypotéky se u nás navyšují zpravidla o 300.000,– Kč, ale vše se řeší individuálně (samozřejmě k tomu musí být doložen účel, např. pokud budete dělat rekonstrukci, tak stačí sepsat rozpočet, přijde znalec, zkontroluje zda ty práce ještě nemáte hotovy, hypotéka se vyřídí a až budete mít rekonstrukci hotovou, tak přijde opět znalec a zkontroluje, že to máte vše provedeno a že jste si za peníze nekoupili třeba auto..) - nechci Vám takto moc motat hlavu přes zprávu. Určitě je lepší zajít přímo do banky a nebo i zavolat.
V každém případě, pokud chcete hypotéku navýšit, tak je zapotřebí vyřídit úplně novou hypotéku i se zápisy a výmazy na katastru. Zeptejte se určitě i na úvěr ze stavebního spoření, není tam sice tak nízká úroková sazba, ale nebdete muset obíhat katastr…
Nabídky nové úrokové sazby se většinou zasílají měsíc před koncem fixace, takže Vám zatím určo nic nepřišlo, ale čím dřív to začnete řešit tím lépe.

Aha, mi to nepotřebujeme přímo na byt, ale na karmu, která už 2. zimu zlobí a bojíme se, že by mohla příští zimu odejít, plynař nám rovnou řekl, že si máme radši našetřit na novou cca 50 tis., nechci pak řešit, kde vzít na novou, až se vy… uplně, navíc budeme mít tou dobou doma půlročního prcka a auto je pro nás taky nutnost. A ona neexistuje nějaká možnost sloučení více půjček do jedné? Až se vrátím do práce, vše bude ok, ale ty roky ještě musíme nějak překlepat.

soleja
Povídálka 30 příspěvků 11.01.17 11:34
@soleja píše:
Aha, mi to nepotřebujeme přímo na byt, ale na karmu, která už 2. zimu zlobí a bojíme se, že by mohla příští zimu odejít, plynař nám rovnou řekl, že si máme radši našetřit na novou cca 50 tis., nechci pak řešit, kde vzít na novou, až se vy… uplně, navíc budeme mít tou dobou doma půlročního prcka a auto je pro nás taky nutnost. A ona neexistuje nějaká možnost sloučení více půjček do jedné? Až se vrátím do práce, vše bude ok, ale ty roky ještě musíme nějak překlepat.

My to potřebujeme… taková hrubka :-(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >