Konec insolvence-jak dlouho to trvá papírově atd ?

Anonymní
4.8.20 09:23

Konec insolvence-jak dlouho to trvá papírově atd ?

Prosím o radu. Mám schválenou insolvenci s pevnou splátkou (již platím).

Prodává se mě ale chata a díky tomu bude dost peněz na doplacení zbývajícího dluhu (a možná i zbyde)

Kupec jedná se správcem a se mnou a do konce srpna chatu zaplatí. Nevíte někdo jak pak dlouho trvá a co obnáší ten celý proces toho konce insolvence?

Vlastně chata se musí na katastru převést, soud mě musí insolvenci ukončit, běží nějaká lhuta na odvolání etc. Ví někdo jak to probíhá a kolik času ještě zbývá než budu „volná“?

Vím, že v registru pořád budu i v insolvenčním rejstříku, ale jde mě o to, aby už ta insolvence byla jakoby skončená etc.

Správce říkal, že když kupec složí do pul srpna peníze, 30 dní katastr a pak třeba 15-30 dní soud, takže max do konce října by to mělo být sakum prásk hotovo.

Ale na FB čtu různé diskuze o tom, jak to trvalo třeba rok atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.8.20 09:37

Záleží na rychlosti insolvenčního správce. Máma má více malých pohledávek, byt byl prodán v listopadu a dodneška žádné ukončení ještě hotové není.

• Citovat
  • Nahlásit
4899
4.8.20 09:38

Pokud mate vse zaplacene, tak to rok muze trvat jen proto, ze se o to nezajimaji lidi a nebo maji laxniho spravce. Podle me vam rekl dost realny termin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 09:52
@Anonymní píše:
Záleží na rychlosti insolvenčního správce. Máma má více malých pohledávek, byt byl prodán v listopadu a dodneška žádné ukončení ještě hotové není.

prave taky hodne pohledavek…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 09:56
@Cenarius píše:
Pokud mate vse zaplacene, tak to rok muze trvat jen proto, ze se o to nezajimaji lidi a nebo maji laxniho spravce. Podle me vam rekl dost realny termin.

no tedka vse jeste nemam, ale tim prodejem se uhradi zbytek vsech prihlasenych pohledavek a i se uhradi odmena insolvencnimu spravci etc…

spravce je aktivni az moc ale po penezich, jiz me jednoho kupce odradil, musela jsem dokonce tedka psat soudu… tak predpokladam ze to bude zdrzovat i kvuli svoji odmene… a nevim jake jsou ty lhuty na vse atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 10:00

To mě taky zajíma jak bude probíhat konec. Manželovi teď skončila insolvence. Výplatu za červenec by již neměl mít postiženou. čekáme jak to bude vypadat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 22:02
@Anonymní píše:
To mě taky zajíma jak bude probíhat konec. Manželovi teď skončila insolvence. Výplatu za červenec by již neměl mít postiženou. čekáme jak to bude vypadat.

dejte vedet jo jak jste dopadli :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama