Konec kojení, jak uspáváte?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.1.22 06:32

Konec kojení, jak uspáváte?

Ahoj, zajímalo by mě, kdo přestal kojit a uspaval u kojení, jak jste to dělali potom? Můj syn má 17 měsíců a pořád je přilepený na prsu. Ve dne v noci. Mám za sebou nějaké pokusy, že si ho manžel vzal k sobě na noc a tak a dařilo se, ale já vždy z nějakého důvodu pomalinku sklouznu, tam kde jsem. Nemoc a tak… Zkoušela jsem kojení omezit přes den, to se taky nedařilo. Navíc se tu píše, že je dobré to přes den omezit, pak ale zas čtu, že dítě je zmatené, že někdy dostane někdy ne. Já to zkoušela, ale byl to řev neskutečný. Já na to nemám. Chtela bych přestat úplně. Pro syna to bude asi konec světa, ale mě by se tak ulevilo :-( jenže mě trápí to uspávání. Já ho jinak než kojením neuspím, tak co mám podle vás dělat :-( děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20913
16.1.22 07:08

Tyto změny musíš dělat, až jsi o nich bytostně přesvědčena. Např. když ti téměř dvouletak vstává 8× za nic a ty už nemůžeš, tak se kojení utina lépe, než když si říkáš, že už by to třeba, možná, chtělo by to… Já nejprve ruším noční kojení, ano, je pláč, ale nikam neodchazim, hladím, opakuji, že v noci se neji… První noc je děs, druhá lepší, třetí ještě lepší a od čtvrté je to dobré. Uspávat večer kojením mně nevadí, pokud dítě umí usnout i jinak a jsem tedy zastupitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6799
16.1.22 07:44

Nakojila jsem už ruchu v obýváku a ditko předala na uspani tatínkovi. Odstavila jsem tedy dříve. V postýlce držela a hladila ruku. Když jsme rušili flasku tak proste ze dne na den smolik, v noci dostal vodu. První noc nic moc a druhá už v pohodě. U nás je ale na tohle velmi dobre poddajny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
759
16.1.22 07:57

No ja ted delam to, ze nakojim, pak reknu, ze je schovame a jdeme spinkat bez a hladim ho dokud neusne. Vetsinou minutu az dve protestuje, ale pak se uklidni a do 10 minut spi. Dalsi krok bude ze kojeni seberu uplne, ale to az bude usinat bez prsa stabilne. Pres den jsem to uz omezila jen na 1× denne pred odpolednim spanim. Proste kojim jen pred spanim a on uz to vi a zmaten neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
16.1.22 08:10

Prvni jsem omezila v noci, pak nechala jen na uspani a pak utla uplne.
Vzdy jsem byla s ditetem, nikam neodkladala.

Musis o tom byt fakt stopro presvedcena, jinak ti to nebude fungovat.

Jinak uspani u prsa beru jako benefit, super vec, ze dite na jistotu behem chvile usne.
Kdyz uz pak nemely prso, stacilo lezet spolu, tvaremi k sobe a predstirat spanek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
16.1.22 08:29

Musíš být rozhodnutá to utnout :think: jinak se to nepovede.. jinak uspávam tak, že se mazlíme.. dostane um, prituli se, hladime až usne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28201
16.1.22 08:30

Obě děti jsem kojila do cca 2 let na spaní. Prostě pak jsem ubírala, nedala v noci aby dokázaly zase usnout samy i bez a pak jednoho dne prostě ležela v posteli bez kojení. První protestovala, druhý úplně v pohodě to prostě nějak přešlo samo. Ano, někdy se po mě válí i půl hodiny a je to o nervy, ale už nekojim vůbec a odbourali jsme i dudlík. Musíš být o tom přesvědčena hlavně ty, žádný že chudák atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
16.1.22 08:56

Sem se pripichnu, mam 19.mesicniho kluka a taky usina na prsu. Uz mel obdobi, kdy vecer se napil, pustil se a pak se hodinu hemzil nez usnul. Pak to prestalo, coz je skoda, protoze spal klidneji. Ted se v noci hemzi tak, ze spim 1-4 hodiny prerusovane. Kojeni v noci jsem zrusila, ale teda budi se na to (nejspis na to) stale, pripadne mi chce lezet hlavou na rameni blizko prsa, ale nelezi v klidu, ale opet se hemzi. Jsem uz jak zmlacena…muz pojede pristi tyden na hory, a pak s nim bude zase spat on, jesnu dobu to uz docela slo, ale jeste nebylo odbourane nocni kojeni, tak to slo do haje :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
16.1.22 09:58

@JezinkaBezinka jednoducha rada, vykopnout z vasi postele do svyho pokojicku a do svy postylky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
16.1.22 11:50

@Leenvecka By me zajimalo, jestli bys tohle fakt udelala, kontaktnimu diteti se separackou. A dvere bys mu zamkla, aby k tobe nemohl a spunty do usi proti placi, ze jo?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.1.22 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, kdo přestal kojit a uspaval u kojení, jak jste to dělali potom? Můj syn má 17 měsíců a pořád je přilepený na prsu. Ve dne v noci. Mám za sebou nějaké pokusy, že si ho manžel vzal k sobě na noc a tak a dařilo se, ale já vždy z nějakého důvodu pomalinku sklouznu, tam kde jsem. Nemoc a tak… Zkoušela jsem kojení omezit přes den, to se taky nedařilo. Navíc se tu píše, že je dobré to přes den omezit, pak ale zas čtu, že dítě je zmatené, že někdy dostane někdy ne. Já to zkoušela, ale byl to řev neskutečný. Já na to nemám. Chtela bych přestat úplně. Pro syna to bude asi konec světa, ale mě by se tak ulevilo :-( jenže mě trápí to uspávání. Já ho jinak než kojením neuspím, tak co mám podle vás dělat :-( děkuji moc :kytka:

Tak já mám 19m chlapečka. A tři holky ty už jsou velký. U těch prvních dvou to byla výmluva na další miminko, že tam něco musí zůstat :lol:. A fungovalo to. U té třetí jsem na to šla s tím, že jsem zavedla rituál hlazení, masírování zad, držení za ručku. Až na to sama zapomněla. Prso se věkem stává zlozvykem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4769
16.1.22 12:53

Ahojky, přemýšlela jsem nad podobnou věcí, a tak nějak si říkala, že kojit dítě v 18 měsících dělám snad už jenom já :lol: všechny mé známé mají od malinká děti na um, takže nemám ani kam jít pro radu nebo si o tom jenom tak poklabosit :mrgreen:
Mám také zavisláčka, ale je pravda, že ví, že když prso, tak už v pelíšku ( spíme spolu od porodnice ) a u toho mi usne, samozřejmě, když je správně unavený. Taky se stane, že ještě pak po mě leze a nebo utíká dolů z postele :cert:
Noční kojení je snad nejhorší, mám z toho záda na padrť, ale také nejsem úplně rozhodnutá s tím kojením seknout a ta představa, jak mi žadoní a pláče… Říkala mi Mudra to samé, jak holky tady, musíš být úplně rozhodnutá a pak to půjde, jak je nějaké ALE, tak to prostě nedáš. Proto jsem říkala, že ještě chvíli to zvládnu, tak do léta, to mu už budou dva, tak by mohl být rozumnější a hlavně bude víc aktivity venku, že bude unavenější a tak… No budeme si držet palce :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
16.1.22 12:53

@JezinkaBezinka tak 19m je už dost velký a děti prostě spí mnohem lépe bez mámy. U nás to vypadalo podobně a přestěhování do pokojíčku a své postele dost pomohlo. Z 10 probuzení se udělalo 1-2. To přeci neznamená dát si špunty do uší, nechat dítě řvát. Znamená to jenom to, že ho přestane budit přítomnost mámy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
16.1.22 12:58

@Stueyina hele, já pořád kojím a klidně budu i do dvou let, jenom nechci už kojit v noci. Prostě po jednom kojení po nějakém týdnu odebírám. Dnes byl poprvé bez žádného nočního kojení a žádné drama se nekonalo. Drama se koná, když to sekneš najednou, to nejsou zvyklí a opravdu mají hlad. Takže si noční kojení klidně zruš, jenom by bylo nejlepší dělat to postupně a zaangažovat tatínka - aby v noci uspával on, když ještě není čas na mlíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.22 14:07

A co zavest ritual uspavani s flaskou s kasi na noc? Ci UM? Takto na to presly obe sestry… Postupne pak utinaly i to denni kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat