Reklama

Konec kojení po prvních dnech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

scentini
Závislačka 3396 příspěvků 08.08.18 18:23
Konec kojeni po prvnich dnech

Ahoj, potrebuju rady co delat. Prvni dceru jsem nekojila, neudelalo se mi mleko. Ted jo a je to pro me hruza. Strasne me to boli a mala spatne saje, jak to utnout??? Kojit nechci.

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33005 příspěvků 10 inzerátů 08.08.18 18:29

Sice bych řekla, že ta bolest a nepříjemné pocity po pár dnech přejdou, ale pokud jsi rozhodnutá nekojit, zajdi za gynekologem pro něco na zastavení laktace a mimču dej umělko.

scentini
Závislačka 3396 příspěvků 08.08.18 18:30

To zajdu ale co mam udelat ted, prsa jsou nality, male je nechce a mam teplotu?

nenivolnynick
Kecalka 459 příspěvků 08.08.18 18:32

To muze byt spatna technika… jedna navsteva LP muze vse zmenit, vlastni zkušenost

scentini
Závislačka 3396 příspěvků 08.08.18 18:33

Je to spatne technika vim to, mam spatny bradavky a mala se blbe prisava.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33005 příspěvků 10 inzerátů 08.08.18 18:35
@scentini píše:
To zajdu ale co mam udelat ted, prsa jsou nality, male je nechce a mam teplotu?

Nejdřív prsa zahřát teplým zábalem, odstříkat nebo odsát a pak prsa zchladit - nejlépe zaplácnout vychlazeným tvarohem. A dítě máš čím nakrmit? Jsi už doma z porodnice? Ukázali ti tam, jak správně kojit? Jsou i linky na laktační poradkyně , kam můžeš zavolat.

nenivolnynick
Kecalka 459 příspěvků 08.08.18 18:51

@scentini ale to jde vyresit… a bradavky - me v porodce taky tvrdili jak je nemam spatne… no byli ok

Margery
Echt Kelišová 7810 příspěvků 08.08.18 18:55

Odstrikej buď do lahvičky nebo dej miminku UM a než zaberou léky na zastavení laktace, odstrikavej prsa jen do úlevy ve sprše.

GirlsNick
Kecalka 249 příspěvků 08.08.18 18:58

@scentini Mně na to pomohly kloboučky od Aventu, nemám vůbec problém..

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 08.08.18 19:02

Při zánětu musí mlíko ven. A pokud má dítě sílu tahat, tak je to ještě stále nejúčinnější odsávačka.
Moje zkušenost se zánětem je, že jsem si tu techniku hezký rychle opravila. Protože špatně přisátí bylo na chcipnuti, kdežto spravne jen bolelo jak prase.
Vypodlozila jsem si dítě dekami a polštáři, jednou rukou jsem cpala prso, druhou jsem tahala dítěti bradu dolů, aby pusu pořádně otevřelo. Musí mít v puse i dvorec, nejen bradavku.
Vem si brufen, po kojení placni na prso studený tvaroh a zajdi si pro ATB. Trvalo dva dny, nez ATB zabrala :? Bohužel neexistuje žádné řešení na teď a ihned, prsa se musí vyléčit. Pak už můžeš bezpečné odstavovat tak, aby se ti zánět nevrátil (v šestinedělí je přerušení kojení nejobtížnější, pokud tam mlíko je a velké riziko zánětu).

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 08.08.18 19:03

Já bych zkontaktovala tu poradkyni, skončit kojení lze vždycky.

vertunka
Závislačka 4572 příspěvků 08.08.18 19:16

Já ukončovala kojení po 6tinedělí. Léky jsem nechtěla, je to svinstvo. Dítě jsem nechala sát jen do úlevy, pak jsem si nasadila pevnou sportovní podprdu a pila šalvěj po litrech. Do týdne bylo po mlíku.

Ivana 85
Závislačka 2984 příspěvků 08.08.18 19:23

@scentini prsa co nejvic stahnout,pit hodne salveje a do par dnu je po mliku.Odstrikavala jsem vzdy jen vecer trosku do ulevy.

scentini
Závislačka 3396 příspěvků 09.08.18 07:00

Tak jsem musela na pohotovost, mela jsem 40 horecku a zimnici. Slozils jsem se jim tam, pomohli mi odsat do ulevy a dali prasky na zastaveni. Prsa mam stazeny. Dekuju vsem za rady. Uz aby to bylo dovry a mohla se postarat o deti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama