Konec kojení v 6 měsících?

Anonymní
22.11.19 08:56

Konec kojeni v 6 mesicich?

Ahoj, chtela bych se poradit, nevim si rady. Synovi bude za par tydnu pul roku. Kojim, ale od 2. mesice resim, ze se u prsa vzteka. Doted jsem nezjistila proc a uz to asi nezjistim (mlika jsem vzdycky mela az az). To prso bere jen jako zdroj potravy, rychle z nej jen vypije co potrebuje a ma k nemu problematickej vztah :) Neda se jim uklidnit, uspat. Postupne jsme si nasli rezim - kojim ho vzdycky po probuzeni, jeste nez se uplne probere, jinak se nikdy v klidu nenapije, jidlo ho proste moc nezajima a prso vylozene stve. Takhle to fungovalo az doted. Ted uz vic nez tyden ale pije vyrazne min - jednak to poznam, jednak se mi uplne prestala nalivat prsa a hur pribira (uz minuly mesic zadna slava, ted za 10 dni jen asi 30g). Myslim, ze jak mu to tam samo netece, zazene nejvetsi hlad a uz se moc nesnazi. A ja nevim, co delat. Hladovej vubec neni (nechce driv nez za 3 hod), je spokojenej, dokrm nechce. Z flasky neumi pit, z prikrmu zatim jen ochutnava zeleninu a zadna slava, se lzickou mu to vubec nejde. Nevim, jake je nejlepsi reseni - jen vydrzet a doufat, ze se zase rozpije a postupne rozji nebo mu proste bude holt ke spokojenosti stacit malo? Zkusit kase ve flasce a trochu ho vykrmit? Naucit ho na lahev a odsavat? Prevest na UM a prestat se stresovat? Predesilam ze jsem v tomhle nasem rezimu chtela jet dal, ale 1) znejistelo me ze blbe pribira, 2) poprvy za 5 mesicu se bojim ze prijdu o mleko. Upinala jsem se k prikrmum, ze i psychicky mi to trochu ulevi (ze nebudu jediny zdroj potravy) a vydrzim kojit jeste par mesicu, ale proste je jeste nechce a ten pul rok mi prijde blby obdobi na odstaveni :( Dekuju moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1170
22.11.19 09:18

Já myslím, že kojit půl roku stačí až až. Jistě je tu plno maminek s jiným názorem, ale mi prostě půl roku stačilo. Flašku malá zprvu také nechtěla, tak jsem dávala prso a flašku pořád zkousela. Pak začala najednou zničeho nic pít a byl klid (do týdne). Ulevilo se mi, mohla jsem začít dávat malou na hlídání babičkám, mlíko zmizelo snad do druhého dne. I s prvním dítětem jsem to tak měla. Takže záleží, jestli chceš kojit nebo ne. A pak trocha trpělivosti než si dítě zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
22.11.19 09:30

Pul roku staci. Samozrejme, ze kojeni je nejlepsi a stoji za to bojovat, ale nema smysl to do nej nasilim cpat, pokud nechce. Vydrz u zkouseni prikrmu, na lzicku si zvykne (muzes zkusit ruzne tvary lzicek). A zkus treba kojit aspon rano a vecer, ale pokud to nepujde, davej UM (taky bude mozna potreba vyzkouset vic znacek, kazde chutna jinak). A netrap se tim, to jestli jsi dobra máma neurcuje to, jestli kojís nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
22.11.19 09:33

A lahvicky zkus taky s ruznymi „dudliky“, treba muj prvni syn chtel jen Aventove lahvicky a dudlik, ten druhy preferuje dudlik Nuk a lahvicku Lovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
22.11.19 09:35

Ja bych jen chtela rict ze nalitu prsou se postupne upravi. Tedy to ze nejsou tvrda neznamena ze mleko neni. Naopak

Moje deti se dokazaly napit doslova za par minut. Sup sup a bylo hotovo.

Je uplne normalni se deti postupne prestanou pribirat raketovym tempem. Jinak by za chvili byli jak mrLodrap:)

Takze ja bych nehazela flintu do zita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
22.11.19 09:43
@Anonymní píše:
Ahoj, chtela bych se poradit, nevim si rady. Synovi bude za par tydnu pul roku. Kojim, ale od 2. mesice resim, ze se u prsa vzteka. Doted jsem nezjistila proc a uz to asi nezjistim (mlika jsem vzdycky mela az az). To prso bere jen jako zdroj potravy, rychle z nej jen vypije co potrebuje a ma k nemu problematickej vztah :) Neda se jim uklidnit, uspat. Postupne jsme si nasli rezim - kojim ho vzdycky po probuzeni, jeste nez se uplne probere, jinak se nikdy v klidu nenapije, jidlo ho proste moc nezajima a prso vylozene stve. Takhle to fungovalo az doted. Ted uz vic nez tyden ale pije vyrazne min - jednak to poznam, jednak se mi uplne prestala nalivat prsa a hur pribira (uz minuly mesic zadna slava, ted za 10 dni jen asi 30g). Myslim, ze jak mu to tam samo netece, zazene nejvetsi hlad a uz se moc nesnazi. A ja nevim, co delat. Hladovej vubec neni (nechce driv nez za 3 hod), je spokojenej, dokrm nechce. Z flasky neumi pit, z prikrmu zatim jen ochutnava zeleninu a zadna slava, se lzickou mu to vubec nejde. Nevim, jake je nejlepsi reseni - jen vydrzet a doufat, ze se zase rozpije a postupne rozji nebo mu proste bude holt ke spokojenosti stacit malo? Zkusit kase ve flasce a trochu ho vykrmit? Naucit ho na lahev a odsavat? Prevest na UM a prestat se stresovat? Predesilam ze jsem v tomhle nasem rezimu chtela jet dal, ale 1) znejistelo me ze blbe pribira, 2) poprvy za 5 mesicu se bojim ze prijdu o mleko. Upinala jsem se k prikrmum, ze i psychicky mi to trochu ulevi (ze nebudu jediny zdroj potravy) a vydrzim kojit jeste par mesicu, ale proste je jeste nechce a ten pul rok mi prijde blby obdobi na odstaveni :( Dekuju moc.

Nepředváděla bych na UM. To, že přibírá méně bych neřešila, když je jinak spokojený. Zkusila bych zavádět příkrmy a do toho kojit jak syn chce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3499
22.11.19 09:49

Od druhého mesice mel nejspis bojkot kojeni, kdyz se u prsa vzteka a nakojis ho jenom v limbu.. Neco si o tom vygoogli. Prsa se taky prestanou casem nalevat, ale to vubec neznamena, ze nemas mliko. Jenom se upravilo jeho množství pro potrebu ditete. A pokud je spokojenej a nerve hlady, tak nechapu co resis..

Jinak samozřejmě pul roku staci, lepsi nez nic a pokud uz te to nebavi, dej mu klidně flasku. Kazdeho vec🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
22.11.19 09:50

Zkuste ještě vydržet, pokud jej odstavíte a nebude vám chtít pít umělé mléko tak budete dělat co? Děti přibírají skokově, pokud je čilý a nemá hlad, je spokojený, pak ještě vydržte :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3094
22.11.19 10:18
@varenevejce píše:
Zkuste ještě vydržet, pokud jej odstavíte a nebude vám chtít pít umělé mléko tak budete dělat co? Děti přibírají skokově, pokud je čilý a nemá hlad, je spokojený, pak ještě vydržte :)

Ještě jsem neviděla dítě, které by to umělé mléko nakonec nevzalo na milost :D
Jo možná mu ho bude muset ze začátku dávat přes stříkačku nebo zkusit různé savičky, možná i změnit značku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
22.11.19 10:29

@welovefashion Taky si myslím. Dcera se sama odstavila v 9 měsících a poslední 3 měsíce byl boj s kojením. Ať sem dělala co sem dělala tak nechtěla. Tak jsem dávala sunar a ze začátku to vůbec nechtěla, plivala to a až po 3 týdnech to vzala na milost. Teď jí je 13 měsíců a jak jí sunar chutná a jsme spokojené obě dvě. A používáme lahvičku MAM a není s ní problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
22.11.19 10:50
@Alyss1 píše:
Ja bych jen chtela rict ze nalitu prsou se postupne upravi. Tedy to ze nejsou tvrda neznamena ze mleko neni. Naopak

Moje deti se dokazaly napit doslova za par minut. Sup sup a bylo hotovo.

Je uplne normalni se deti postupne prestanou pribirat raketovym tempem. Jinak by za chvili byli jak mrLodrap:)

Takze ja bych nehazela flintu do zita.

Přesně, já neměla nikdy nalitá prsa, naopak, nikdy jsem ani nic neodsála ani neodstříkala, mám normálně malá prsa a po porodu jsem to vytáhla jen o číslo výš, přesto syn do půl roku plně kojený desetikilový macek (z 3350 g po porodu). Já bych to nevzdávala, v půl roce jsme začali příkrmy a počet kojení se postupně stejne snižoval. A pokud přibírá a nehubne, taky záleží, kolik kilo v půl roce má. Syn ty prsa taky nikdy zbytečně dlouho necucal, během pěti minut se napil a hotovo, nebyla jsem za dudlík, přesto jsem kojila do roka a půl, ke konci už jen dvakrát denně, věřím, že i díky tomu jsme si ušetřili spoustu nemocí. Ale samozřejmě to vždycky záleží, jak to žena cítí, jestli chce raději přejít na UM, tak je to její rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
22.11.19 11:00
@welovefashion píše:
Ještě jsem neviděla dítě, které by to umělé mléko nakonec nevzalo na milost :D
Jo možná mu ho bude muset ze začátku dávat přes stříkačku nebo zkusit různé savičky, možná i změnit značku.

Tak hlad ho pak donutí, ale já třeba nevidím důvod, pokud to teda autorku už vyloženě neobtěžuje, proč přecházet na UM, pokud syn jí, i když méně, přibírá a neřve hlady. Zkoušela bych ty příkrmy a vždycky dokojit. Ono to UM taky není žádná výhra, než člověk přijde na to, jakou značku, jakou láhev, pak to všude tahat sebou, prso mám furt u sebe, v noci to chodit chystat, místo abych jen vytáhla prso, já bych to dobrovolně nedělala, opravdu jen, kdybych musela, protože dítě už kojit prostě nechce. My jsme se tak UM a lahvím úplně vyhli, kojila jsem do 1,5 roka a pak už mlíko z lahve nechtěl. Já nejsem žádná kojící fanatička, co tvrdí, že dítě by se mělo kojit do puberty, jen mi to kojení prostě přišlo výrazně pohodlnější, jednodušší a mimochodem taky levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3094
22.11.19 11:35
@Beata.xy píše:
Tak hlad ho pak donutí, ale já třeba nevidím důvod, pokud to teda autorku už vyloženě neobtěžuje, proč přecházet na UM, pokud syn jí, i když méně, přibírá a neřve hlady. Zkoušela bych ty příkrmy a vždycky dokojit. Ono to UM taky není žádná výhra, než člověk přijde na to, jakou značku, jakou láhev, pak to všude tahat sebou, prso mám furt u sebe, v noci to chodit chystat, místo abych jen vytáhla prso, já bych to dobrovolně nedělala, opravdu jen, kdybych musela, protože dítě už kojit prostě nechce. My jsme se tak UM a lahvím úplně vyhli, kojila jsem do 1,5 roka a pak už mlíko z lahve nechtěl. Já nejsem žádná kojící fanatička, co tvrdí, že dítě by se mělo kojit do puberty, jen mi to kojení prostě přišlo výrazně pohodlnější, jednodušší a mimochodem taky levnější.

Jasně oboje má výhody i nevýhody, kojené dítě zase hodně špatně šoupneš k babičce na hlídání, a třeba já měla i blok vytahovat prsa kdekoliv, a za mě než kojit, co hodinu, je lepší dát jednou za 3-5 hodin láhev :wink: a v noci se vyspat aspon 5 hodin v kuse

A v tom půl roce už je to pro mě takové, že pokud má žena dost mléka a nedělá jí to problém, tak at si kojí klidně do 3 let, ale pokud z nějakého důvodu jí kojení neuspokojuje, má málo mléka, tak dítě může s klidným svědomím odstavit a nasadit UM… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 12:38

Moc dekuju vsem. Nechtela jsem nikdy kojit do dvou let, ale alespon pri zavadeni tech prikrmu mi to prijde dobry. Malovala jsem si, jak zacne pekne jist a mne xkrat denne odpadne starost, abych si ho zrovna vsimla, kdyz se probouzi, a nacpala mu prso. O nejaky prirozenosti a kojeni na pozadani nemuze byt uz hodne dlouho rec. :roll:

@Pajka89 O bojkotu mam nacteny tisice stranek, ver mi. Laktacni poradkyne jsem mela doma asi 3. Urcite jsem udelala nejaky chyby (dudlik atd.), ale to uz ted nezmenim. Zvykla jsem si. Ted to resim proto, ze malo pribira.

@Beata.xy Prave ze zadny macek neni, i kdyz z prsou efektivne sat umi, kdyz chce. Narodil se s 3400 a ted v 5,5 mesicich ma necelych 7 kilo. Minuly mesic pribral asi 400g a ted za 14 dni asi 50g. Na UM bych prechazela jen kvuli te vaze, jinak jsem si na nas posahany rezim uz navykla :) Jinak fakt vypada, ze ma dost. Furt je v pohybu a dobre naladenej.

Takze abych to shrnula, mam proste hlavne strach, ze by UM treba jedl krasne a krasne pribiral, ale ja to nezjistim, protoze mu budu porad strkat prso, ktere vlastne vubec nema rad. Ale zaroven je tu riziko, ze na UM to bude uplne to same, protoze treba proste neni zadny extra jedlik, a ja ukoncim kojeni uplne zbytecne :))

• Citovat
  • Nahlásit
433
22.11.19 14:23
@welovefashion píše:
Jasně oboje má výhody i nevýhody, kojené dítě zase hodně špatně šoupneš k babičce na hlídání, a třeba já měla i blok vytahovat prsa kdekoliv, a za mě než kojit, co hodinu, je lepší dát jednou za 3-5 hodin láhev :wink: a v noci se vyspat aspon 5 hodin v kuseA v tom půl roce už je to pro mě takové, že pokud má žena dost mléka a nedělá jí to problém, tak at si kojí klidně do 3 let, ale pokud z nějakého důvodu jí kojení neuspokojuje, má málo mléka, tak dítě může s klidným svědomím odstavit a nasadit UM… ;)

Já měla výhodu, že syn rád spal, naopak první měsíce jsem ho musela v noci na kojení budit, přes den jsem kojila ze začátku po dvou, max. třech hodinách, taky mi vadilo kojit na veřejnosti, ale vždycky šlo se někam schovat,
(navíc teď v zimě budou stejně hlavně doma), babičky jsem měla 250 km daleko a když jsem šla večer ven, tak jsem v osum nakojila a domů stačilo přijít k půlnoci, mně to tak stačilo, i kino se dalo stihnout. Já taky tvrdím, že pokud to z nějakého důvodu nejde, tak to asi nemá cenu lámat přes koleno, ale zase pokud by zakladatelku pak mělo mrzet, že to vzdala, tak pokud něco teče, ještě bych to zkusila, ale na dálku se snadno rádi. Hlavně, ať je spokojené mimčo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat