Konec kouření v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 18:27
Konec kouření v těhotenství

Mám úplně pitomou otázku a předem se za ní omlouvám. Předem jen podotýkám, že se mě to netýká, ani nikoho v mém okolí a sama nevím, co mě přimělo nad tím přemýšlet..

Samozřejmě všichni víme, že pokud žena kouří, měla by přestat hned jak zjistí, že je těhotná. Takové to „přestat postupně je lepší“ nebo „teď už nemá cenu přestat“ jsou jen výmluvy. Pokud kouří celé těhotenství, kromě jiných problémů miminko více po narození pláče, má absťák. Samozřejmostí jsou i zdravotní komplikace, i v pozdějším věku.

Ale moje otázka zní: pokud žena kouří aniž by to jakkoliv omezila, například krabičku denně, a třeba v půlce těhotenství se rozhodne, že s tím ze dne na den sekne, nemůže tomu plodu ten náhlý absťák nějakým způsobem uškodit? Není v takovem případě opravdu lepší kouření spíš omezovat? Omlouvám se za blbý dotaz..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20866 příspěvků 23.04.19 18:30

A myslíš, že bude lepší aby mělo absťák až se narodí? To mu to taky usekneš najednou.

Kristynka22
Kecalka 482 příspěvků 23.04.19 18:42

V břichu plod absťák mít nebude si myslím, je jedině dobře, že se přestane hned a nedusí se tam dál. Nicméně já se otevřeně přiznám k tomu, že jsem ještě pár týdnů po zjištění kouřila, byla jsem silná kuřačka, 15-20 denně a ze dne na den bych to prostě nedala, takže jsem snižovala postupně. Hlavně že se přestane a neprohulí se celých 9 měsíců :pankac:

P4ja
Echt Kelišová 9082 příspěvků 23.04.19 18:52

Já si myslím, že odůvodnění pro postupné odvykání, jak to píšeš, je jen taková obezlička a berlička. Že dítě bude rádo za každý čistý de. I když je zase lepší, když ta žena přestane i třeba postupně, než vůbec.

Ale nejsem kuřák, tak nevím. :nevim:

Zoe1
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 23.04.19 18:58

Kouřila jsem před těhotenstvím, jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem s tím sekla. Je to v hlavě, žádnej absťák se nedostavil. Když mě přepadla myšlenka si zapálit, bylo mi ze mně špatně, že bych ubližovala tomu malému, co za nic nemůže. To mi pomohlo s tím seknout. Jako určitě je lepší přestat hned, než dál kouřit i když méně, každá cigareta tomu dítěti škodí a jsou to opravdu jen výmluvy kuřaček, kterým je prostě přednější jejich blaho než zdraví jejich dítěte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 19:01

Určitě není lepší jen omezit. Jak si myslíš, že bude miminku, když se narodí a ten nikotin už najednou nemá? Přijde mi nechutné, že se těhotné vymlouvají na takové kraviny, nepřestanou, aby ony neměly absťák a je jim asi milejší, aby ho potom měl ten novorozenec, zatím co ony si vesele hulí dál. :poblion: Je mi opravdu hodně líto těch dětí. A opravdu nechápu, jak můžou v noci v klidu spát, když si takhle zahrávají se zdravým svých nenarozených, nevinných dětí a je jim asi jedno, že můžou mít do budoucna nějaké problémy.

P4ja
Echt Kelišová 9082 příspěvků 23.04.19 19:05
@Anonymní píše:
Určitě není lepší jen omezit. Jak si myslíš, že bude miminku, když se narodí a ten nikotin už najednou nemá? Přijde mi nechutné, že se těhotné vymlouvají na takové kraviny, nepřestanou, aby ony neměly absťák a je jim asi milejší, aby ho potom měl ten novorozenec, zatím co ony si vesele hulí dál. :poblion: Je mi opravdu hodně líto těch dětí. A opravdu nechápu, jak můžou v noci v klidu spát, když si takhle zahrávají se zdravým svých nenarozených, nevinných dětí a je jim asi jedno, že můžou mít do budoucna nějaké problémy.

Což o to, ale když si vzpomenu na maminu v porodnici. Dítě se narodilo přidušené a s problémy. Mimo jiné kvůli jejímu kouření v těhotenství. No, a po porodu vesele chodila vypalovat a mimčo brečelo a brečelo. A když vytáhla oblečení pro něj, tak to bylo šíleně cítit kouřem. :poblion:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 21:06

Díky za odpovědi, vesměs mám stejný názor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 09:54

Mám problém, je mi 40 a chtěla bych dítě, ale kouřím 20 denně a pořád dokola přemýšlím jak to dokázat s tím seknout, kouřím 20 let, není to tak jednoduchý. Poradíte někdo?

Kotatko03
Echt Kelišová 8564 příspěvků 16.05.19 09:57

Odvykaci lecba :think:

Kristýna 526
Kecalka 128 příspěvků 16.05.19 09:59

Já jsem byla také kuřáčka a pomohlo mi přestat kouřit právě otěhotnění ze dne na den jsem přestala úplně kouřit a tak už je to 6let. když jsem viděla toho mrňouska na ultrazvuku tak jsem si ani zapálit nemohla neudělala bych mu to a za další bylo mi příšerně špatně :mrgreen: :oops:

Aduš8
Závislačka 4469 příspěvků 16.05.19 09:59
@Anonymní píše:
Mám problém, je mi 40 a chtěla bych dítě, ale kouřím 20 denně a pořád dokola přemýšlím jak to dokázat s tím seknout, kouřím 20 let, není to tak jednoduchý. Poradíte někdo?

Prostě se rozhodnout. Já s tím sekla ze dne na den, kouřila jsem 15 let krabičku denně, možná jen prvních pět let míň, to jsem chodila do školy. Pak jsme se rozhodli, že se budeme snažit o mimčo a přestaneme si dávat pozor. Kouřila jsme ještě 14 dní a pak s tím ze dne na den sekla. Prostě jsem novou krabičku už nekoupila. Za čtrnáct dní jsem držela v ruce pozitivní test, zadarilo se napoprvé. Od té doby už je to přes dva roky a nezapálila jsem si. Je to jen a jen v tvojí hlavě

prceek55
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 16.05.19 10:00

Já bych asi taky sama a jen tak ze dne na den nedokázala přestat kouřit.. je to prostě hnusnej návyk.. ale jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná přestala jsem hned 8o ale kdybych neotěhotněla urcite bych takhle nedokázala přestat :nevim: no a byla bych ráda, kdybych se k tomu nevrátila 8)

Janli
Echt Kelišová 8468 příspěvků 16.05.19 10:17
@Anonymní píše:
Mám problém, je mi 40 a chtěla bych dítě, ale kouřím 20 denně a pořád dokola přemýšlím jak to dokázat s tím seknout, kouřím 20 let, není to tak jednoduchý. Poradíte někdo?

Můj manžel přestal kouřit ve třiceti. Kouřil čtyřicet denně a seknul s tím najednou. Brácha v padesáti, tatínek dokonce po sedmdesátce, oba kouřili dvacku denně. Takže jde jen o rozhodnutí a je to ve tvé hlavě. Nechceš kouřit? Tak prostě nekuř! Odjeď na týden někam do lesů na samotu a když dostaneš chuť kouřit, jdi běhat! Musíš být ovšem daloko od civilizace, aby sis nedoběhla do obchodu pro cigarety :mrgreen:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 10:18

Asi souhlasim ze naraz je nejvíce vhodny….ale na druhou stranu takové dvě cigarety denně… o tom pochybuji ze by mělo pak miminko abstak…je to stejne jak pasivni kurak…...ale samozrejme že bez cigaret je to 100 x lepší… :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama