Konec mateřské 10. v měsíci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
7.7.22 09:53

Konec mateřské 10. v měsíci

Ahojky, chtěla bych se zeptat když mi mateřská skončila 10.6. a přišlo mi 5700,– zda mi přijde ještě nějaký doplatek z ÚP když mám rodičák nastavený na 16tis :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55765
7.7.22 09:55
@Petxx píše:
Ahojky, chtěla bych se zeptat když mi mateřská skončila 10.6. a přišlo mi 5700,– zda mi přijde ještě nějaký doplatek z ÚP když mám rodičák nastavený na 16tis :,(

odkdy mas zazadano o rodicovsky prispevek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
7.7.22 09:56

Paní na úřadě mi řekla, že jde rodičák začít prvního v měsíci tak ho mám od 1.7. v papírech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
7.7.22 09:56

Žádala jsem už dva měsíce před koncem mateřské

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55765
7.7.22 09:58
@Petxx píše:
Paní na úřadě mi řekla, že jde rodičák začít prvního v měsíci tak ho mám od 1.7. v papírech.

tak to pocitej s tim, ze penize ti prijdou az v srpnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
7.7.22 10:00
@Petxx píše:
Ahojky, chtěla bych se zeptat když mi mateřská skončila 10.6. a přišlo mi 5700,– zda mi přijde ještě nějaký doplatek z ÚP když mám rodičák nastavený na 16tis :,(

Myslim, ze peníze ti dojdou v sprnu a doplácet ti nic nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
7.7.22 10:02

@matkabagristy Tak to jsi mě moc nepotěšila :( někde jsem právě četla, že ten rozdíl úřad práce vyplácí. Je divný, že to šlo až od 1. přišlo mi to divné, když pak zbytek měsíce člověk je bez těch peněz s kterými počítá. No, ale co se dá dělat. Moc děkuji za info :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55765
7.7.22 10:05
@Petxx píše:
@matkabagristy Tak to jsi mě moc nepotěšila :( někde jsem právě četla, že ten rozdíl úřad práce vyplácí. Je divný, že to šlo až od 1. přišlo mi to divné, když pak zbytek měsíce člověk je bez těch peněz s kterými počítá. No, ale co se dá dělat. Moc děkuji za info :*

kdybys pozadala od 11.6. prijde ti cast rodicaku ted v cervenci.

Příspěvek upraven 07.07.22 v 10:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
7.7.22 10:05
@Petxx píše:
@matkabagristy Tak to jsi mě moc nepotěšila :( někde jsem právě četla, že ten rozdíl úřad práce vyplácí. Je divný, že to šlo až od 1. přišlo mi to divné, když pak zbytek měsíce člověk je bez těch peněz s kterými počítá. No, ale co se dá dělat. Moc děkuji za info :*

No oni to dorovnávají ale jen v případě že ti rodicak navazuje na mateřskou. tzn. že sis měla dát vyplácení od 11.6. pak by ti doplatili do těch 16 tisíc to ti paní na úřadě špatně poradila…to si můžeš nechat vyplácet od jakéhokoliv datumu..jen se ti to nesmí kryt s ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
7.7.22 10:07

@Vladusxx no já v té žádosti ten datum měla, ale ona mě opravila, že to lze až od prvního, blbka :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29608
7.7.22 10:11

Záleží jaký máš datum začátku toho rodicaku, pokud by navazoval hned druhý den po konci mateřské, tak by doplatili rozdíl, ale pokud máš zažádáno až od prvního dalšího měsíce, tak neprijde nic, přijde ti v sprnu celá částka za červenec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
7.7.22 10:12

@Kriss Tina Přišlo mi divné, že to jde až od prvního no, když to vůbec nenavazuje🙄 asi byla nejakej nováček nebo nevím. Ale moc děkuji za info :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
7.7.22 10:14

@Petxx co se dá dělat…poučení pro příště…teď to budete muset nějak vydržet do toho srpna…a nemas ještě nárok na řádnou dovolenou z prace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29608
7.7.22 10:15
@Petxx píše:
@Kriss Tina Přišlo mi divné, že to jde až od prvního no, když to vůbec nenavazuje🙄 asi byla nejakej nováček nebo nevím. Ale moc děkuji za info :*

Spíš byla líná :D ono se jim nechce počítat ty dny, tak to prostě napíšou na celý měsíc, aby to bylo snazší :D no poučení pro příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
7.7.22 10:26

@Vladusxx Mám partnera takže co se tyče financí je to v pohodě, ale zarazilo mě to jak sem nad tím teď premyslela když mi přišla mateřská…No na dovolenou asi jo, žádnou sem si v práci nevybírala snad nikdy 😅 ale nevím jak se to řeší a máme tak blbyho zaměstnavatele, ze je mi blby to s nim nějak řešit a něco po něm chtít. Jsem servírka a ty hospodský jsou v tomhle úplně na pěst. I oznámení těhu bylo pro mě velmi stresující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat