Konec mateřské a začátek rodičovské

Anonymní
20.1.20 13:47

konec mateřské a začátek rodičovské

Zdravím
Vím, že můj dotaz bude znít pro většinu z Vás asi hloupě, ale já už se v tom vůbec neorientuju. Bude mi končit matrřská a chci si jít začádat o rodičovskou, na internetu sem něco našla, ale moc sem z toho nepochopila. Tak bych měla pár otázek a abyla bych moc vděčná, kdyby mi někdo pomohl.
1. mateřská mi končí v únoru, není už pozdě jít žádat až teď?
2. bohužel nevím přesné datum nástupu, respektivě nejsem si jistá jestli to byla 11. nebo 12.. lze to někde dohledat? a budou to potřebovat?
3. absolutně netuším co za papíry mám mít s sebou (očekávala bych rodný list dítěte, ale jestli to je vše?)
4 budu potřebovat pro vyřízení nějaký papír od zaměstnavatele? a jak mu mám potom dát vědět, že nastupuje na RD?

Moc se omlouvám, v těhlech věcech se moc nevyznám a nechci tam být za úplnou blbku :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1023
20.1.20 13:53

Potrebujes papir, ze si pobirala materskou a tam ti pani vyplni do kdy ji mas.ten ti potvrdi na ossz.pak brz na pracak s rodnym listem ditete a tim papirem a taˇ uz ti poradi, co kam vyplnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
20.1.20 13:53

1. Pozdě není, ale už bych nečekala.
2. Měli by si to být schopni zjistit a hlavně, den nehraje roli. Když ti končí v únoru, tak si dej nástup od března a je to.
3. RL dítěte, svůj občanský průkaz.
4. Dostaneš žádost o rodičák a nově jsem ještě musela nechat u manželka v práci potvrdit jeho příjem a s tím ještě dojít na sociálku. Pak ještě dostaneš papír, že všemu rozumíš =D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
20.1.20 13:55

A jeste sebou obcanku.ja v praci rekla, ze jsě tehotna, tak jim bylo jasne, ze jdu na rodicak, nejak si nepamatuju, jestli sem jim neco podepisovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
20.1.20 13:55

Jo a zaměstnavateli pak jen napíšeš dopis ze tehdy a tehdy nastupuješ na rodičák a budeš na něm do konkrétního data. To si určíš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
20.1.20 13:56

@Kaci89 na OSSZ se už chodí jen kvůli manželovi. Matka už to nepotřebuje, v tom jsou propojení. Žádala jsem teď v prosinci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
20.1.20 13:57

1/ neni pozde, je to tak akorat.
2/ nastup na md potrebovat nebudou
3/ ano rodny list a svuj OP, dal potrebujes mit vyplneny papir zadost o rodicovsky prispevek
4/ od zamestnavatele nepotrebujes nic. Zamestnavateli musis dat vedet, na jak dlouho budes cerpa rodicovskou. Mne na to poslali. z prace papir.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49159
20.1.20 13:58

Zašla jsem na úřad se svým OP a RL dítěte, nic víc nebylo třeba. Zažádala jsem o příspěvek od prvního dne následujícího měsíce po konci mateřské. V práci jsem zažádala o rodičovskou navazující na mateřskou, teda ještě jsem si mezi tím vyčerpala dovolenou, pokud máš na nějakou nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
20.1.20 14:21

Moc děkuji, ještě bych teda měla otázku, když nevím na jak dlouho chci rodičát jak to mám říct zaměstnavateli? Teda tekhle: Zatím bych si ho dala asi na 4 roky, ale předpokládám, že do té doby bychom možná rádi druhý mimi a rodičák se (pokud vím) dá upravovat co 3 měsíce.
Jinak budu potřebovat potvrdit příjem přítele, ikdyž nejsme manželé, ale je uveden v RL dítěte?
Jinak co se týče mé řádné dovolená tak v tom mám ještě větší guláš. V minulém roce sem pracovala 2 měsíce a pak sem musela na neschopenku s mimi, no a pak mi v práci šéfová řekla, že na dovolenou nemám nárok, že budu mít jen tu co mi vznikne během MD :nevim: budu se pak asi muset optat účetní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49159
20.1.20 14:28

Pleteš dohromady rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek.
To prvé vyřizuješ se zaměstnavatelem, nahlásíš mu, dokdy chceš být doma - max. do tří let věku dítěte (pak se lze dohodnout na neplaceném volnu, ale nemusí s tím souhlasit). Zaměstnavateli je jedno, jak budeš dostávat z úřadu peníze.
To druhé vyřizuješ na úřadě, nahlásíš částku, kterou chceš pobírat, budeš ji brát, dokud nevyčerpáš 300 000. Úřadu je jedno, jak dlouho budeš doma ze zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12569
20.1.20 14:33

Ještě zazadej o čerpání řádné dovolené před tím než nastoupis na rodičovskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 14:34

Neni pozde, je brzy.
Poslou te domu at prijdes zadat az ti skonci materska.
Nemuze se zadost prekryvat s aktivne pobirajici zenou materskou.
Tudiz az ti teprve posledni den skonci materska, teprve jdes zadat o rodicak.
Maji to vyrizene rychle neboj a navic se to vyplaci stejne zpetne, takze v tom neni zadny rozdil.
nejlepsi je ale si vzdy zavolat na urad, neni to rychlejsi nez toto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 14:37

Nevycerpana dovolena se cerpa zpravidla mezi materskou a rodicovskou dovolenou.
Mam dokonce pocit, ze je to povinnost, vybrati si dovolenou po skonceni MD, pred nastupem na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
20.1.20 14:39

@Ghanaian Princess to není pravda, může se žadat dopředu a peníze jí samozřejmě budou chodit až skončí mateřská

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 14:42

@JancaS84
tak to je mozne, akorat me rekli ze je to blbost, zenska na me tenkrat jecela, ze jak muzu zadat o neco na co zatim nemam narok.. ze pry az den po skonceni MD. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama