Konec mateřské - chodí nějaký dopis?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
107
17.1.22 15:01

Konec mateřské - chodí nějaký dopis?

Zdravím, prosím vás, chodí nějaký dopis o ukončení peněžité pomoci na mateřské? Na začátku mateřské mi žádný dopis nepřišel, ani sem nevěděla jestli mi ji schválili, čekala jsem až podle peněz :D. V březnu by mi měla končit a chci si správně zažádat o rodičovský příspěvek a správně to nahlásit v práci, kdy nastupuji na rodičovskou dovolenou, ale už si nepamatuji zda chodí nějaký dopis o ukončení. Abych si to sama ty týdny nepočítala a nenahlásila to blbě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2492
17.1.22 15:17

Žádný dopis mi nepřišel :). zkusila bych se zeptat zaměstnavatele (personální oddělení), do kdy přesně Ti MD chodí, abys včas zažádala o RP. Jako příloha žádosti o rodičovský příspěvek se pak dokládá i potvrzení ČSSZ, tak nezapomenout oběhnout i tuto instituci ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41774
17.1.22 15:30
@PenelopaW píše: Žádný dopis mi nepřišel :). zkusila bych se zeptat zaměstnavatele (personální oddělení), do kdy přesně Ti MD chodí, abys včas zažádala o RP. Jako příloha žádosti o rodičovský příspěvek se pak dokládá i potvrzení ČSSZ, tak nezapomenout oběhnout i tuto instituci ;).

Aby nebyla bez peněz, žádala bych cca 2 měsíce před ukončením mateřské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
17.1.22 15:49
@PenelopaW píše: Žádný dopis mi nepřišel :). zkusila bych se zeptat zaměstnavatele (personální oddělení), do kdy přesně Ti MD chodí, abys včas zažádala o RP. Jako příloha žádosti o rodičovský příspěvek se pak dokládá i potvrzení ČSSZ, tak nezapomenout oběhnout i tuto instituci ;).

Jojo na ČSSZ myslím, tam musím i kvůli daním. To zas bude běhat s miminem po úřadech :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
17.1.22 15:50
@Russet píše:
Aby nebyla bez peněz, žádala bych cca 2 měsíce před ukončením mateřské.

Tam se chystám v únoru, před pěti lety s dcerou se na mě koukali jak na pako, že jdu moc brzo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 15:58

Dostala jsem dopis od ČSSZ ohledně přiznání PPM a v jaké výši. Žádný dopis k ukončení. V prosinci 2021 mi jen ČSSZ napsala do zprávy pro příjemce v příchozí bankovní platbě, že je to poslední výplata mateřské (zánik nároku nebo tak nějak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 16:01

Ještě dodám, že na žádný úřad jsem nešla ani kvůli PPM, ani kvůli rodičovskému příspěvku. Vše on-line. Byla jsem příjemně překvapena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
17.1.22 16:11
@Sarus21 píše:
Zdravím, prosím vás, chodí nějaký dopis o ukončení peněžité pomoci na mateřské? Na začátku mateřské mi žádný dopis nepřišel, ani sem nevěděla jestli mi ji schválili, čekala jsem až podle peněz :D. V březnu by mi měla končit a chci si správně zažádat o rodičovský příspěvek a správně to nahlásit v práci, kdy nastupuji na rodičovskou dovolenou, ale už si nepamatuji zda chodí nějaký dopis o ukončení. Abych si to sama ty týdny nepočítala a nenahlásila to blbě :D

Jestli se ti narodilo jedno dítě a s nikým ses nestridala, tak je to 196 dnu. V praci by to meli mit spocitane, tak se muzes poptat i u mzdovky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
17.1.22 16:41
@Kočka nedomácí píše:
Ještě dodám, že na žádný úřad jsem nešla ani kvůli PPM, ani kvůli rodičovskému příspěvku. Vše on-line. Byla jsem příjemně překvapena.

Online? Tak to se musím podívat jestli to dorazilo i k nám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2492
17.1.22 18:01

Tak k nám to online nedorazilo, ba dokonce mám zkušenost, že jsem nastoupila na MD, uběhl měsíc a půl a mateřská na můj účet ani nenakoukla. Takže jsem volala zaměstnavateli, zda mne skutečně nahlásili na ČSSP, a následně na Českou správu sociálního zabezpečení, zda mne mají zadanou v systému, že mi nedorazily žádné peníze. Paní na mne koukla a lakonicky mi oznámila, že to tam má už měsíc a půl, ale ještě se nedostala k tomu, aby moje údaje zadala do počítače, protože je tam na to sama. Na jednu stranu chápu, že toho na ni bylo hodně, na stranu druhou jsem tehdy byla skutečně ráda, že složenky u nás platí manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9676
17.1.22 18:08

Potvrzení z ČSSZ už delší dobu není potřeba, ÚP si to zjistí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2492
17.1.22 19:33

@Lendeš Díkybohu za to :). Říkala jsem si už tehdy, sama zaměstnanec veřejné správy, proč si to ty dvě instituce nemohou předat samy. Tak to je super a pro maminky, které nastupují na RD, je to určitě „úleva“ (ve smyslu, že jim to uleví). Já nastupovala RD před třemi roky a to se to ještě muselo dokládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat