Konec mateřské dovolené, ukončení prac. poměru - kam jít?

3467
26.10.07 19:43

Konec mateřské dovolené, ukončení prac. poměru - kam jít?

Ahojte holky!

Prosím vás o radu. Končí mi mateřská a se zaměstnavatelem jsme se dohodli, že ukončíme prac. poměr dohodou. Není podstatné proč, vím, že jsem to nemusela podepsat, ale prostě jsme se tak dohodli… 8)

Nevím, kam mám zajít jako první - jestli na Úřad práce, a pak na Sociálku, nebo rovnou na Sociálku?
Poraďte, prosím, chci si ušetřit cestu, víte, jaké je lítání po úřadech s mimísem na krku. :wink: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
26.10.07 21:15

Já bych řekla, že je to jedno, já bych šla asi jako první na úřad práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
26.10.07 21:47

Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale asi bych šla taky nejdřív na pracák. I když myslím, ža je to celkem jedno, stejně budeš muset oběhnou oboje. A nebo ještě - zkus tam nejdřív zavolat, ať ti řeknou, co máš dělat. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17251
26.10.07 23:05

Já myslím, že na Úřadě práce nemáš co dělat, tedy pokud nehledáš práci a nechceš někde nastoupit. Normálně si vyplň žádost o rodičák a pošli na sociálku, ani tam nemusíš chodit, začnou ti posílat těch 7 a půl tisíce či kolik to je. Na úřad práce máš čas, až opravdu budeš chtít jít do práce.

Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
26.10.07 23:39

šla bych nejdřív na ÚP.. jen, ty máš malé mimi a on ti to takhle nabídl? vždyť ti přeci má držet místo do 3 let věku dítěte.. tobě za tu dobu nabíhá i nárok na dovču… a při případném dalším mateřství by ti zase vyplácel PPM.. v tuto chvíli ti náleží rodič. příspěvek a ten vyplácí ÚP, ne sociálka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
27.10.07 09:18

[quote:da0fa49b96]Já myslím, že na Úřadě práce nemáš co dělat, tedy pokud nehledáš práci a nechceš někde nastoupit. Normálně si vyplň žádost o rodičák a pošli na sociálku, ani tam nemusíš chodit, začnou ti posílat těch 7 a půl tisíce či kolik to je. Na úřad práce máš čas, až opravdu budeš chtít jít do práce.

Jiřina

Jiři - tam, kde se žádá o RP a jiné dávky (sociální, bydlení, příspěvky apod.) se to jmenuje Úřad práce, alespoň tady v Brně kam chodím já :lol: !
Já byla ten samý případ - musela jsem dát výpověď, takže jsem to jen nahlásila do změn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17251
27.10.07 15:22

Sebasty, a čemu potom říkáte sociálka?
Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
27.10.07 22:34

RP vyplácí opravdu úřad práce, asi je to nějakej sociální odbor, ale sociálka je OSSZ, ta má na starosti sociální zabezpečení, důchody..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama