Reklama

Konec mateřské - přijde mi nějaký papír o ukončení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dudka
Povídálka 28 příspěvků 05.01.17 09:30
Konec mateřské,přijde mi nějaký papír o ukončení?

Dobrý den,27.12.2016 mi skončila 3leta mateřská dovolená, měl by mi přijít nějakej papír že socialky o ukončení? Musím se jít přihlásit na úřad práce, tak abych tam nechodila zbytečně a oni po mě papír nechtěli. Dekuji za odpověď

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 09:34

V listopadu mel prijit doklad o posledni davce. A NENI TO MATEŘSKÁ, ale rodičovská

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 09:34

@Dudka neskončila ti mateřská, ale sociální dávka rodičovský příspěvek. Rozhodnutí o ukončení této sociální dávky ti přijde poštou. Nemusí se to nutně krýt s určitým datem. Jde o to, kdy vyčerpáš celých 220 tisíc této dávky.

Dudka
Povídálka 28 příspěvků 05.01.17 09:41

Díky, a jak to teda je? Kdy za mě platí zdravotní a sociální? Nebo to automaticky končí 3rokem dítěte nebo až vyčerpán tu dávku? Zatím mi právě nic nepřišlo tak nevím jak to je?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 09:48

@Dudka čekej, až ti přijde vyjádření o odebrání dávky. Pak můžeš na pracák, máš nárok na podporu asi 3800-2500 na pět měsíců. Nebo nahlaš na pojišťovně péči o dítě. Zdravotní ti ve všech případech platí stát. Sociální není povinné, stát ho tudíž neplatí

Dudka
Povídálka 28 příspěvků 05.01.17 09:52

Tak děkuji moc za radu, jde mi hlavně o to zdravotní, aby mi tam nenaskakoval dluh, tam si Zajdu díky moc

hofka
Extra třída :D 14973 příspěvků 05.01.17 10:32

Přišel mí papír asi v půlce prosince, k 30.11. mi končilo pobírání příspěvku. Zůstávám ještě doma, včera jsem byla na vzp ohlásit se jako osoba pečující o dítě do 7 let. Problém s tím neměli, ale úřad práce bude možná přísnější. Ale na začátku listopadu mi přišel ještě papír, že mi poslední dvě dávky slučují a posílají o měsíc dřív=tím pádem i o měsíc dřív mi končila celá doba, kdy jsem krytá. Na úřad jsem nestihla zajít, abych si to rozložila zpátky jak jsem původně plánovala, tak jsem skončila o ten měsíc dřív. Kocourkov, nechápu to proč to tak dělají.

Dudka
Povídálka 28 příspěvků 05.01.17 11:15

Aha, no mě právě ještě nic nepřišlo, tak jsem se ptala, no uvidíme, taky se mi s nima nic nechce řešit

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama