Konec MD, snaha o miminko, neplacené volno?

Anonymní
3.3.21 22:01

Konec MD, snaha o miminko, neplacené volno?

Ahoj holky, moc prosím o radu. Nevím jak toto téma správně nazvat, tak prosím odpusťte možná zavádějící název..
Včera mi skončila MD, mám tříletou dceru. Byla jsem zaměstnaná jako zdravotní sestra v nemocnici na lůžkovém oddělení, mám trvalý úvazek.
Již rok se snažíme s pomocí kliniky o další dítě, před třemi týdny jsem byla na KETu a embryo se nám konečně chytlo. Nastoupila jsem tedy na PN, od včerejšího data.
Včera večer jsem ale začala masivně krvácet, takže to zase nevyšlo :(
Mám tedy doma tříletou, školku nemáme, a na další KET chceme co nejdříve to půjde. Má práce je vysoce infekční, obzvláště v této době, to bych se k tomu dalšímu zavedení asi jen tak nedohrabala.. Co teď?
Vzít si v práci neplacené volno( a jak je to potom se zdr/soc)? Nebo?
Za každou radu dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7626
3.3.21 22:03

Skončila ti RD. Jinak zkus požádat o to neplacené volno, ale nemusí ti to povolit. Tuplem teďka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
3.3.21 22:06

Pozadas o neplacene volno, kdyz ti zamestnavatel nevyhovi, jsi povinna nastoupit do prace nebo dat vypoved. Kdyz ti vyhovi, spadas do kategorie celodenni pece o dite mladsi sedmi let a dal za tebe plati zdravotni pojisteni stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11055
3.3.21 22:09

@Janadel Je to tak. A ještě bych dodala, že musíš na zdr. pojišťovně nahlásit, že už nejsi na rodičáku, ale že jsi doma kvůli péči o dítě. Aby to pojistné hradili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 23:47

Všem děkuji! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 23:49

@Cenarius Oh, ano, RD..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 23:50

@Janadel A to musím asi podat nějaké čestné prohlášení, že?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 23:51

@Slečna Ferka Super, děkuji, zavolám tam :)

• Citovat
  • Nahlásit
113
4.3.21 06:47
@Anonymní píše:
@Janadel A to musím asi podat nějaké čestné prohlášení, že?

Ty das zamestnavateli tu zadost o poskytnuti neplaceneho volna do veku ctyr let ditete, on kdyz ji odsouhlasi, tak personalni/mzdovka za tebe pak nahlasi na pojistovnu konec rodicovske dovolene (kat. E) a ohlasi te jako tu o dite pecujici osobu (kat. L). Otazka ke realne chovani firem, takze bych se v praci zeptala, zda to udelaji. Pripadne pak zavolala na pojistovnu a zkontrolovala si to. Jinak, i kdyz s tim zamestnavatel bude souhlasit, nema v tom roce uz povinnost drzet ti pracovni misto, ale to je ted pro predmet tveho dotazu nepodstatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 08:11

@Janadel Děkuji moc za radu. O práci se nebojím a vlastně jsem zvažovala i dát výpověď.. Ale takhle to bude určitě lepší, přece jen budu raději zaměstnaná.. i kvůli penězům později, kdyby se nám to těhotenství podařilo, tak bych mohla chvíli na PN?

• Citovat
  • Nahlásit
7626
4.3.21 08:29
@Anonymní píše:
@Janadel Děkuji moc za radu. O práci se nebojím a vlastně jsem zvažovala i dát výpověď.. Ale takhle to bude určitě lepší, přece jen budu raději zaměstnaná.. i kvůli penězům později, kdyby se nám to těhotenství podařilo, tak bych mohla chvíli na PN?

Při neplaceném volnu jsi dal na neplaceném volnu. Nemáš nárok na neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 08:52

@Cenarius To chápu. Chtěla bych neplacené volno třeba na tři měsíce, pak se uvidí. Buďto PN nebo práce.. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
113
4.3.21 09:31
@Anonymní píše:
@Cenarius To chápu. Chtěla bych neplacené volno třeba na tři měsíce, pak se uvidí. Buďto PN nebo práce.. :think:

Musela byste opravdu nejdriv ukoncit neplacene volno a nastoupit do prace. Pak byste mela narok na nemocenskou. Zamestnavatel by asi prilis nadsen nebyl, ale budiz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat