Konec panevní - co dělat pro otočení - ECV - porod KP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jomama
Kecalka 208 příspěvků 18.03.19 18:54
Konec panevní- co dělat pro otočení - ECV - porod KP

Ahoj. Jsem ve 34 tt. Dcerka je stále KP. Moc prosím všechny maminky, co měly miminko KP, aby mi napsaly své zkusenosti. Zajímají mě především cviky, co vám pomohly, jakekoliv jiné procedury, jsem ochotná vyzkoušet všechno, aby se malá otočila.
Dále bych chtěla znát vás názor a zkušenosti s ECV - otočení miminka zevními hmaty.
A poslední dotaz mám na maminky, které rodily KP, jaké máte zkušenosti.
Moc všem děkuji ???? :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinemichaela1310
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 18.03.19 19:00

S dovolením se připíchnu do tématu. Mám stejný problém ale jsem 36+1

migmina
Kecalka 223 příspěvků 18.03.19 19:01

Syn byl do 37.tydne KP.doktor uz strasil cisarem.doma mi to nedalo a hledala po netu a nasla cviky: vleze na zadech pokrcena kolena a zdvihat panev nahoru,pak jsem pod perinou svitila baterkou smerem dolu(miminka jdou za svetlem).me to pomohlo a pri dalsi poradne byl hlavickou uz dolu :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 19:01

Holky já cvičila kočičí hřbet? :lol: myslim ze se tomu tak rika a mala se mi přetočila. Drzim palce at se vam miminka pretoci :srdce:

Jomama
Kecalka 208 příspěvků 18.03.19 19:11

@michaela1310
Míšo, co už si vyzkoušela? Co ti radí gynekolog ?

Jomama
Kecalka 208 příspěvků 18.03.19 19:19

@migmina a cítila si okamžik, kdy se otočil? Citila si pak něco jinak? Pohyby, tvář bříška , škytavka jinde?

rausnik
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 18.03.19 19:28

Pěkný večer, přidám vám sem vlastni zkušenost. Dcera, teď už 2,5 roku, byla celou dobu hlavičkou nahoru. No cviky typu kocici hrbet, krouzeni pánví na čtyřech nebo plavání mi vubec nepomohly(ale samozrejme kazdy to ma jinak) . Na gynde mi doktorka doporučila obrat zevnimi hmaty. A musím říct, že kdybych to mela podstoupit znova, tak nevaham ani na minutu a jdu. Probíhá to tak, že daji kapacku s leky na zklidneni delohy a pak uz jen otaci mimco(prubezne kontroluji ultrazvukem), vubec to neboli(aspon ne me). Riziko je, ze se to nemusi povést nebo to může rozjet porod. Ja byla přes noc v nemocnici na pozorování, kdyby se porod rozjel a druhy den rano mi udělali kontrolni UTZ a jela jsem domu. Kdyby jste meli nějaké otazky k tomuobratu, klidne piste SZ. :)

migmina
Kecalka 223 příspěvků 18.03.19 19:46

@Jomama vubec nic,je to zahada :D ale musel pomalounku kdyz jsem nic nepostrehla :D

Uživatel je onlinemichaela1310
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 18.03.19 19:52

@Jomama no zkoušela jsem kočičí hřbet, lézt po čtyřech, mačkat si bod na malíčku, zvednout před spaním pánev polštářema ale my jsme o týden až dva váhově větší takže nemáme moc místa a myslím že pokud se mu nechce tak stejně nic nepomůže. Jdu zkusit ten obrat zevními hmaty pokud k tomu budou předpoklady. Jinak gynekolog mi radí porod sekcí, v porodnici jsou pro přirozený porod pakliže to bude možné 8o ale ty máš ještě chvíli čas. Přeji ať to dobře dopadne

chaela
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 1 inzerát 18.03.19 20:11

Já teda moc neporadím, jen přidám zkušenost. Syn se otočil až týden před tím, než jsem si měla jít naplánovat císaře kvůli KP. A moc nebylo o co stát, bývalo by pro něj lepší, kdyby se neotocil a šel císařem. Měl uzel na pupecniku a asi jak se otočil a pak při porodu se mu utáhl a narodil se pridusenej, modrej. Takže pokud i další dítko bude KP, tak kašlu na veškeré metody nebo dokonce zevni obrat. To dite třeba ví, proč tak je.

Jomama
Kecalka 208 příspěvků 18.03.19 20:19

@michaela1310
Tak mi pak napiš, jestli ten obrat zevními hmaty pomohl . Snažím se také cvičit, ale nějak mi ti nedělá dobře a s malou to zatim nehlo…

Jomama
Kecalka 208 příspěvků 18.03.19 20:21

@chaela
toho se právě bojím, že má třeba nějaký důvod, proč je hlavou nahoru a abych jí těmi svými pokusy neublížila…

chaela
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 1 inzerát 18.03.19 20:25

@Jomama to právě nikdy nevíš. Většinou je prý vše ok. Já jsem taky hledala a dělala všechno možný i nemožný. Ten zevni obrat jsem teda nechtěla ani tak, nepřijde mi to úplně bezpečný. No doufám, že teď to řešit nebudu, že bude dítě moudřejší a nebude se otáčet, když nemá. :)

Jomama
Kecalka 208 příspěvků 18.03.19 21:29

@migmina a cítila si pak jinak pohyby?

panikockova
Závislačka 3518 příspěvků 19.03.19 13:20

@Jomama Ja jsem mela druhyho syna cely tehotenstvi hlavou dolu, ale v 36.t se otocil hlavou nahoru, to byl pro me sok, protoze prvni syn se narodil SC a moc jsem si prala aby druhej porod vysel prirozene (do spont KP po SC bych nesla). No muj mudr mi dal cviky (kocici hrbety, mosty apod), ale pripravoval me na cisare, ze je kluk velkej, ze se neotoci. Pak jsem se objednala na kliniku TCM na moxovani, terapeut rikal, ze se tim otoci az 80% miminek ktery jsou KP, pak jsem jeste poslouchala takovy relaxacni nahravky pro otoceni mimca z KP (jemne zrozeni). Nevim, co nakonec pomohlo, anebo by se otocil i sam.. ale v 39.t se otocil zpatky (a tejden na to se narodil prirozene s vahou 3700g, docela velkej). Tak drzim pesti aby se mimco otocilo, ale zase kdyz si celou dobu hovi takle hlavickou nahoru, tak ma asi nakej duvod, do zevniho obratu bych asi nesla, to bych se bala :kytka: :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama