Konec pánevní - přirozeně, nebo císař?

96
24.8.20 17:59

Konec pánevní - přirozeně, nebo císař?

Ahoj, potřebuji se vypsat a poradit. Dneska na vyšetření v porodnici v 36 tt byl malý pořád koncem pánevním, navíc mám málo plodové vody (oligohydramnion). Jako prvorodičku mě zařadili do rizikové poradny, kde jsem měla probrat s doktorkou porod. Paní doktorka zjevně protlačovala přirozený porod, prý jsem dost vysoká a mám prostornou pánev. Jedinou komplikaci viděla v tom, že by mimčo zaklonilo hlavu, ale to prý zvládne zkušený porodník vyřešit. Naopak o císařském řezu mluvila negativně, že mi hrozí vykrvácení, poranění močového měchýře apod. Nakonec s klidem pronesla, že finálové rozhodnutí je ne mně. Buď se bude za 14 dní vyvolávat, nebo za tři týdny řez.
Mám z toho těžkou hlavu. Už od 30 tt mě moje doktorka připravovala na císaře a najednou je možnost pro spontánní porod. Ráda bych tak rodila, ale co jsem vygooglila, tak komplikace jsou u přirozeného porodu větší - přidušení, dětská mozková obrna, špatné nožičky… Chápu, že císař je taky zlo - diabetes, obezita, autismus, navíc separace a nekojení…
Byla jste některá v téhle situaci? Jak jste se rozhodly? Mám z toho hlavu jako pátrací balón. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9364
24.8.20 18:09

Já osobně, i když jsem dvakrát porodila normálně, bych koncem pánevním rodit nechtěla a šla bych na císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
24.8.20 18:10

Mne se dite spravne otocilo az ve 38tt, ale zadne jine komplikace (plodovka) jsem nemela a nebyl to muj prvni porod. Pocitala jsem do te doby s normalnim vaginalnim porodem KP. Co manualni otoceni zvenci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
24.8.20 18:14

37.tyden a zatim konec panevni. Vyberu si cisare, pokud se neotoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
24.8.20 18:16

KP bych přirozeně nerodila ani za nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
24.8.20 18:21

Podle mě má miminko ještě čas. Kamarádku takhle taky strašili s KP a miminko se na poslední chvíli otočilo.
Do KP bych jako prvorodička nešla, i když představa císaře taky nic moc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8134
24.8.20 18:21

KP bych nikdy nerodila přirozeně. Ani za zlaté prase.
Je to obrovské riziko jak pro dítě, tak pro tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9896
24.8.20 18:22

Přirozeně bych do toho nešla, i když těsně před císařem měly asistentky tendenci mě přemlouvat, ale má babička ano sice před 55 lety rodila KP přirozeně a strašně mě od toho odrazovala, máma se prý sekla ramínky a nešla vytlačit…císař má svá rizika, ale to i klasický porod natož porod KP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17714
24.8.20 18:24

Ještě se může otočit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
24.8.20 18:25

Riskovat kvůli nějakému mikrobiomu, alergiím atd.? Upřímně, raději alergik než bezmozek. Zažil jsem spoustu porodníků, kteří se pomalu křižovali, když chtěla rodička u KP císařský řez. A pak u svých ženušek u polohy podélné hlavičkou pěkně císaře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
24.8.20 18:26

@Lizzie001 Já jsem po 20hodinach bohužel musela jít na císaře. Chvíli mi trvalo se s tím srovnat, že jsem ji nedokázala porodit,,normálně,, jak říká spousta lidí. Jsem na to trochu alergická, císař je jako nenormální porod?? No ale kdyby byla dcera koncem panevním, tak jdu do císaře rovnou. Je to moc velké riziko, dřív se tak rodilo, mamka tak rodila 3. dítě a bylo lehce přídušené, ale naštěstí je bez následků. Ale bylo to 3. porod. A ona říkala, že by do toho nešla, kdyby věděla, jaký to bude.
A negativa císaře bych tolik nehrotila, malou mi nosili každý 3 hodiny od porodu, rozkojila jsem se v pohodě. Jen ta jizva se mi nezahojila nic moc :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
24.8.20 18:29

@Lizzie001 jo a kamarádka cvičila nějakou jogu podle netu a malá se jí nakonec otočila…můžeš zkusit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
24.8.20 18:30
@Venceslavka píše:
@Lizzie001 Já jsem po 20hodinach bohužel musela jít na císaře. Chvíli mi trvalo se s tím srovnat, že jsem ji nedokázala porodit,,normálně,, jak říká spousta lidí. Jsem na to trochu alergická, císař je jako nenormální porod?? No ale kdyby byla dcera koncem panevním, tak jdu do císaře rovnou. Je to moc velké riziko, dřív se tak rodilo, mamka tak rodila 3. dítě a bylo lehce přídušené, ale naštěstí je bez následků. Ale bylo to 3. porod. A ona říkala, že by do toho nešla, kdyby věděla, jaký to bude.
A negativa císaře bych tolik nehrotila, malou mi nosili každý 3 hodiny od porodu, rozkojila jsem se v pohodě. Jen ta jizva se mi nezahojila nic moc :?

No upřímně, ony ty frndy taky kolikrát nesrostou kdovíjak krásně. A být u kp roztržená nebo nastřižená až na konečník a uchcávat dalších 10 let, to radši uspat a císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
24.8.20 18:31

Já bych zase KP radši rodila přirozeně. Dlouhodobé studie ukazují, že je to pro oba (matku i dítě) z hlediska dlouhodobých komplikací bezpečnější. Tady je teď velké ALE - chce to pečlivý ultrazvuk (některé polohy KP jsou lepší, jiné hrozí dalšími komplikacemi) a porodnický tým, který to umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
24.8.20 18:34

Rodila bych císařem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu