Konec partnerství/manželství po narození potomka

Anonymní
25.3.21 19:38

Konec partnerství/manželství po narození potomka

Ahoj,
zajímaly by mě vaše buď osobní zkušenosti, nebo zkušenosti z okolí. Klidně anonymně, já také anonym, z důvodu, že nemluvím o sobě.
Mám teď kolem sebe spoustu případů, i v rodině, kdy se lidé žijící spolu několik let rozchází po narození dítěte. Teď čerstvě má dítě moje nejlepší kamarádka. Malé jsou 2m a jdou s mužem od sebe.
Zajímalo by mě co se stane tak zásadního a jestli jste to některá zažila, nebo máte v okolí?
Já jsem zatím bezdětná, s partnerem se bavíme o mimi, ale tohle mě docela děsí 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
597
25.3.21 19:41

Kdysi se to moc nenosilo se rozchazet a myslim ze ani by ty zebsky nemeli kam jit. Za to dneska to jde ale zase se rozchazi kvuli kravinam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7456
25.3.21 19:43

Protože se lidem nechci řešit problémy. Jednodušší je to celý zahodit a hledat nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20189
25.3.21 19:46

Tak dítě vám dost zásadně změní život. To se stane. Z vysmate bezstarostně holky je unavená máma co už nic nemůže dělat spontánně a navíc chce aby i chlap měl starosti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
25.3.21 19:46

A nekoukala bych se na ostatni jak si to udelate takovy to mate

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 19:48

No protože dítě teprve prověří vztah. Omezí to sex což může chlapa naštvat, žena je unavená a potřebuje pomoc - může se projevit to že je chlap sobec. Najednou oba zjistí že ve stresu - což při nevyspání a dětském křiku v kombinaci s dětskými hovínky a zvratky prostě člověk ve stresu je - se teprve ukáže kdo jaký je.
Nebo chlap zjistí že rodina není nic pro něj, že nechce omezovat svoje aktivity, trávení času, cokoliv…
A ano, může klidně i žena zjistit že rodina není nic pro ni a nechat v tom chlapa, ale to se zase tak moc často neděje.
Nebo žena zjistí že potřebuje podporu a ne se starat o dospělého chlapa co se o sebe nepostará…
Je toho hromada. Rodičovství je velká zkouška vztahu. Teda pokud se žena dobrovolně nenechá zničit tím že dělá všechno i když nemůže aby nepřišel chlap o pohodlí a ona o vztah :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
367
25.3.21 19:55

U me v okoli se nic takoveho nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
25.3.21 19:57
@Anonymní píše:
Ahoj,
zajímaly by mě vaše buď osobní zkušenosti, nebo zkušenosti z okolí. Klidně anonymně, já také anonym, z důvodu, že nemluvím o sobě.
Mám teď kolem sebe spoustu případů, i v rodině, kdy se lidé žijící spolu několik let rozchází po narození dítěte. Teď čerstvě má dítě moje nejlepší kamarádka. Malé jsou 2m a jdou s mužem od sebe.
Zajímalo by mě co se stane tak zásadního a jestli jste to některá zažila, nebo máte v okolí?
Já jsem zatím bezdětná, s partnerem se bavíme o mimi, ale tohle mě docela děsí 8o

Lidi nechtějí řešit problémy tak to takhle „vyřeší“.
Lidi jsou sobci a nepřizpůsobí se nové situaci ve svém životě. Neustoupí ze svých zažitých zvyků a mimino to dokáže hodně nabourat.
Lidi už automaticky nevstupují do manželství když čekají dítě. Hodně často se stává že jsou jen tak spolu. Potom je to snazší se rozejít. Nic je spolu nedrží. Žádný společný majetek a tak.
Samotná matka s dítětem bez otce už tak nepohoršuje jako za dávných časů, takže když jim to ve vztahu trochu hapruje, tak se se rozvedou, není to až takový problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
25.3.21 20:09

Za tři měsíce porod a taky se toho trochu desim. Říkám si, že manžela po osmi letech snad dobře znám, ale určitě nejsem jediná, kdo si to myslel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 20:12

U nas v rodine par po 8 letech vztahu, po narozeni detete(2,5 mesice) sli od sebe protoze chlap nesnesl hluk, krik ditete, stitil se ho, prespaval ruzne po znamych, a neustal, ze neni stredobod vesmiru, pro partnerku. Je teda pravda ze holka to moc doma taky nedavala a na uklid nebo pokec s chlapem nemela cas a dite nebylo zrovna v planu, a rozhodnuti o potratu nechal chlap na ni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 20:18

U nás po roce, jenomže to se těžko radí a odhaduje předem. O dítě jsme se dlouho snažili a jakoby nás v některých obdobích ta snaha semkla. Pak dítě přišlo, no láska jak trám.
Jenomže.
Ono řada věcí už v tom vztahu nebyla v pořádku. Já jsem vychovaná v ne úplně dokonale funkčním vztahu, a navíc v přesvědčení, že manželství je nade vše. Takže jsem řadu věcí přecházela. Kdybych si dneska pár detailů přečetla od někoho jiného, řekla bych mu Uteč!
Taky si myslím, že po narození dítěte je velká tendence obou chovat se „ještě víc“ tak, jak se chovali naši rodiče. Tedy, když se u nás hodně podílel taťka, zatímco u ex celá domácnost a žena zejména sloužila pro potěchu muže, anebo jako boxovací pytel, tak je jasné, že je problém.
A za sebe jsem měla pocit, že s dítětem ve mně opravdu vyrostla ta „lvice“, co najednou ještě víc nechtěla být tou rohožkou nebo boxovacím pytlem, najednou to, co jsem předtím „neviděla“, jsem už nesnesla.

Takže je to těžké - řekneš si třeba My máme báječný vztah takže pohoda… před dítětem jsem tvrdila, jak je úžasné že jsme překonali problémy. Po dítěti jsem s těmi zmíněnými problémy viděla, že mám problém… Nelze snadno říct, jak na tom vlastně jste a budete… :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 20:23

Mě se stalo něco podobného.
Po narození prvního dítěte mě přítel začal podvádět. Pak jsem otěhotněla po druhé, to v tom „jen“ pokračoval.
Jsme ještě porad spolu i když děti už dost povyrostly. Když jsem se ho na to ptala, tak říkal, že se nemohl srovnat s tím, že je najednou pro mě i někdo další, než jen on (a to děti chtěl)

Prosím anonym, jinak smazat :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
36
25.3.21 20:27

Stava se to protoze nektere zeny po porodu prestavaji byt zenou, prtnerkou, milenkou, kamaradkou a stane se z nich kojici a prebalujici nastroj. A to doma nechces. My jsme se s manzelem domluvili ze i po porodu si budeme udelovat cas jenom pro nas 2, dite jsem nechavala chuve na hlidani hned od konce prvniho mesice, abychom se s manzelem mohli aspon trosku pobavit. Ono pokud je jeden z partneru pokakane, usmoudlabe, non stop mluvici o diteti a druhy unaveny po praci tak to dlouho fungovat nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.21 20:41

Nechci se v tomhle úplně chlapů zastávat ale fakt je, že když ženská otěhotní, tak se prostě změní. Hormony také udělají své. Pamatuju si i na sebe, že z celkem racionálního člověka jsem byla najednou v emocionálních bouřích. Můj chlap je naštěstí kliďas, takže to ustál. Jinak souhlas s tím, že si spousta chlapů neuvědomí, že pro ženu je to zápřah, neumí podržet a čekají full servis, místo toho aby trochu hnuli zadnicí, když ženu vidí unavenou a nevyspalou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
25.3.21 20:51

V mém okolí se nikomu nic podobného teda nestalo. Mně taky ne a to čekáme brzy druhé. Takže někde to asi normálně funguje. Ono záleží, co za problémy měly ty páry už před dítětem. Příchod dítěte ten problém většinou ještě víc vyhrotí. Pokud se sejdou dva normální zralí dospělí lidé, kteří se navzájem respektují, tak není důvod, proč jít od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat