Konec platnosti průkazu ZTP

1705
6.10.19 17:31

konec platnosti prukazu ztp

Ahoj, prosim mate nekdo zkusenost s koncici platnosti prukazu ZTP? Konci mi platnost jak prukazu tak i posudku. Musim tedy podstoupit cele kolecko znova? Tedy podat si zadost na UP, posudkova komise atd? Jeste se zeptam, nemohu najit posudek k ID staci zajit na duchodovy a vytisknou mi novy? Diky za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.10.19 18:25

Platnost průkazu ZTP

Nový průkaz ZTP je třeba vyřídit jako poprvé. Podá se žádost o přiznání průkazu ZTP na úřad práce. Všechny formuláře jsou k dispozici v internetu. ÚP k žádosti doplní potřebné doklady (tedy i ten ID). Tyto doklady má úřad práce v databázi v počítače. Pak žádost postoupí na okresní zprávu soc. zabezpečení posudkovému lékaři. Ten pošle žádost o vyplnění zdravotního stavu Vašemu spádovému (obvodnímu) lékaři. Mezitím si vyřiďte nejnovější zdravotní zprávy odborných lékařů a předejte je Vašemu lékaři. Ten pošle vyplněný formulář posudkovému lékaři k posouzení Vašeho zdravotního stavu. Já k posudkovému nemusela, všechno se vyřídilo od stolu. Podotýkám, že mi to trvalo 5 měsíců, a to komunikace na všech úrovních úřadů probíhala elektronicky. Po dobu vyřizování nového průkazu ZTP Vám starý prodlouží na ÚP při žádosti. Nezapomeňte nakonec doložit novou fotografii. Já chtěla dodat starou a nechtěli m to uznat, že je to za 10 let zastaralé.
Po obdržení nového průkazu ZTP si požádejte o příspěvek na mobilitu, je to sice 550,– Kč měsíčně, ale každá koruna se hodí.
Zdravím a přeji pevné nervy. A ať to dobře dopadne. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.10.19 18:36

Já jen dodám, že na to mají 3mesice.Ja na syna žádala 16.7. a pořád nemáme vyjádření. Pevně nervy přeji

• Nahlásit
  • Citovat
1705
6.10.19 18:38

@elitana Diky. Ja si prave vubec nepamatuji co vse jsem musela pred 5ti lety kvuli tomu vybehat. Jedine co si pamatuji je prave to, ze to trvalo taky pul roku protoze stejny posudkovy lekar co mi v te dobe priznal ID mi ZTP zamitl. :zed: Takze jsem se nakonec odvolavala do Č. B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
6.10.19 18:54
@Anonymní píše:
Já jen dodám, že na to mají 3mesice.Ja na syna žádala 16.7. a pořád nemáme vyjádření. Pevně nervy přeji

Radeji s tim pocitam, ze to bude na dlouho. Jen se modlim, aby to nedopadlo jako tenkrat, ze jsem kvuli tomu musela az do Budejovic.Tam zasedla komise v takovem poctu, az me to vydesilo :-) Vzpominam si, jak tam rekli, ze nechapou, co se posudkovymu nelibilo kdyz mam jasny narok. Spadam do tabulek uplne ukazkove.

Snad Vam to priznaji bez zbytecnych prutahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama