Konec po rodičovské, 17 dní jsem nebyla nikde hlášená, co teď?

219
27.2.21 19:58

konec po rodičovské, 17 dní jsem nebyla nikde hlášená,co ted

Holky, chci vás moc poprosit o radu. Skončila mi 15.ledna rodičovská dovolená a 1.února jsem nastoupila do zaměstnání, nebudu rozebírat proč, ale nikde jsem těch 16 dní nebyla hlášená, jak postupovat? Díky předem za odpověd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1279
27.2.21 20:09

RD konci k poslednimu dni v mesici, ne v puli. Prisel vam papir o ukonceni? Jake je na nem datum? Pokud do 30.1., tak je to ok, jinak je jen potreba platit zdravotni pojisteni a to pokud jste byla doma, tak plati stat, kdyz pecujete o dite do 7let. v tom pripade zavolejte na pojistovnu, at vam poslou formular - cestne prohlasenj, kde vypisete odkdy do kdy jste pecovala po RD o dite, naskenujete papir z uradu o ukonceni RP a poslete jim to mailem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
27.2.21 20:09

Tak za leden jsi ještě dostala rodičák v únoru a od února začala pracovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16083
27.2.21 20:10

@mmanolka no a do kdy si pobirala rp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.2.21 20:14

Holky moc díky, že jste mi napsaly, RD mi skončil 13.ledna, a nástup do nové práce byl 1.února, já si původně myslela, že mi to bude navazovat, což se nakonec nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
27.2.21 20:15
@mmanolka píše:
Holky moc díky, že jste mi napsaly, RD mi skončil 13.ledna, a nástup do nové práce byl 1.února, já si původně myslela, že mi to bude navazovat, což se nakonec nestalo

takže za leden máš ještě rodičovský příspěvek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.2.21 20:17

Ano, mám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
27.2.21 20:22
@mmanolka píše:
Ano, mám

tak zdravotní, sociální za tebe platí stát. A od února zaměstnaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46835
27.2.21 20:25
@tartaletka píše:
RD konci k poslednimu dni v mesici, ne v puli. Prisel vam papir o ukonceni? Jake je na nem datum? Pokud do 30.1., tak je to ok, jinak je jen potreba platit zdravotni pojisteni a to pokud jste byla doma, tak plati stat, kdyz pecujete o dite do 7let. v tom pripade zavolejte na pojistovnu, at vam poslou formular - cestne prohlasenj, kde vypisete odkdy do kdy jste pecovala po RD o dite, naskenujete papir z uradu o ukonceni RP a poslete jim to mailem

pletes si rodicovskou dovolenou a rodicovsky prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.2.21 20:26

Takže, to nemusím nikde hlásit, i když je tam těch 17 dní? Já se omlouvám, že se ptám jako blbec,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46835
27.2.21 20:29
@mmanolka píše:
Holky, chci vás moc poprosit o radu. Skončila mi 15.ledna rodičovská dovolená a 1.února jsem nastoupila do zaměstnání, nebudu rozebírat proč, ale nikde jsem těch 16 dní nebyla hlášená, jak postupovat? Díky předem za odpověd

Ujasni si pojmy- rodicovskou dovolenou maji pouze zamestnani rodice, konci nejpozdeji v den 3. narozenin ditete. Rodicovsky prispevek je socialni davka, na kterou maji narok vsichni. Ty to v podstate nemusis resit, protoze povinne zdravotni pojisteni mas zaplaceno v lednu z duvodu rd/rp, unor uz ze zamestnani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46835
27.2.21 20:30
@Veru1987 píše:
tak zdravotní, sociální za tebe platí stát. A od února zaměstnaní.

socialni za ni nikdo neplatil, neni povinne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.2.21 20:32

Moc děkuju, ano byl to rodičovský příspěvek, už tomu rozumím, děkuji moc za vysvětlení a hezký večer!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
27.2.21 20:33
@matkabagristy píše:
socialni za ni nikdo neplatil, neni povinne

jooo vlastně :-).Každopádně zakladatelka problém nemá žádný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek