Reklama

Konec podpory - žádné jiné přijmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 17:33
Konec podpory -žádné jiné přijmy

Ahoj, potřebovala bych radu. Nechce se mi tomu věřit. Jsem vedena na úp a tenhle měsíc mi přišla poslední podpora.Jsem těhotná a TP mám 30.6.Kromě alimentů, které ovšem ex neplatí nemám jiné příjmy. Přítel bere 14 tis. výplatu z toho platíme nájem 7500 tis.,takže nám toho zbývá opravdu málo. Je tu nějaká možnost nějaké dávky, na kterou bych měla nárok?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 23.02.17 17:36

No já myslim že máš nárok na hmotnou nouzi pro tebe a dítě, protože nejste manželé a není otcem dítěte. Běž si hned zažádat. Kamarádka byla úplně identický případ a pobírala HN a přídavky.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 23.02.17 17:37

Teď nevím jestli hmotná nouze ve výši životního minima, tak nějak se to nazývá, ze zákona musíš mít.

MarieP
Závislačka 2996 příspěvků 23.02.17 17:38

Příspěvek na bydlení? A jít do práce? Něco fyzicky nenáročného? Nevím jakou máš praxi, co máš za školu? Určitě by šlo najít brigádu, Dpp…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 17:38

No, ty nejspíš na přídavky na dítě… a pokud tam kde bydlíte máte oba trvalé bydliště, tak by vám možná vyšel příspěvek na bydlení. A jinak holt když nemám práci, tak netěhotním…

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 17:38

Mi se nechce věřit tomu, že někdo přivede dobrovolně dítě do takové nouze :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 17:39
@Borůvka1990 píše:
Teď nevím jestli hmotná nouze ve výši životního minima, tak nějak se to nazývá, ze zákona musíš mít.

U hmotné nouze se bere příjem celé společné domácnosti, tedy i přítel, nevidím důvod, proč by se měla počítat sama, když s novým partnerem žije a ještě s ním čeká dítě.

Lekninka91
Extra třída :D 10221 příspěvků 23.02.17 17:40
@Doe_Jane píše:
Mi se nechce věřit tomu, že někdo přivede dobrovolně dítě do takové nouze :nevim:

Mně přijde, že tady je to skoro každá druhá :nevim:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 23.02.17 17:42
@Anonymní píše:
Je tu nějaká možnost nějaké dávky, na kterou bych měla nárok?

Je nárok jít pracovat. Ostatně práci si hledala 6 měsíců…

Uživatel je onlineQwentin
Vesmírná mluvilka 34024 příspěvků 23.02.17 17:42

A co třeba příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení?

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 23.02.17 17:43
@Lekninka91 píše:

Nejseš sama :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 17:43
@zvidavajanca píše:
Je nárok jít pracovat. Ostatně práci si hledala 6 měsíců…

5 měsíců, no, i když on je vlastně skoro konec února, tak máš pravdu, bude to skoro 6 :mrgreen:

Paola21
Závislačka 3402 příspěvků 23.02.17 17:43
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu. Nechce se mi tomu věřit. Jsem vedena na úp a tenhle měsíc mi přišla poslední podpora.Jsem těhotná a TP mám 30.6.Kromě alimentů, které ovšem ex neplatí nemám jiné příjmy. Přítel bere 14 tis. výplatu z toho platíme nájem 7500 tis.,takže nám toho zbývá opravdu málo. Je tu nějaká možnost nějaké dávky, na kterou bych měla nárok?

Neřešíš to nějak pozdě? tos musela přeci vědět, že tento měsíc bude poslední podpora.
Tak si najdi brigádu nebo zkus požádat o příspěvek na bydlení, v hmotné nouzi…

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 23.02.17 17:43
@Lekninka91 píše:

a ta první má sto litrů měsíčně

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 23.02.17 17:43
@j.a.n.i1 píše:
U hmotné nouze se bere příjem celé společné domácnosti, tedy i přítel, nevidím důvod, proč by se měla počítat sama, když s novým partnerem žije a ještě s ním čeká dítě.

Vlastně máš pravdu, kamarádka sice bydlela s přítelem, ale trval pobyt měla u rodičů ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama