Konec podpory - žádné jiné přijmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 17:33
Konec podpory -žádné jiné přijmy

Ahoj, potřebovala bych radu. Nechce se mi tomu věřit. Jsem vedena na úp a tenhle měsíc mi přišla poslední podpora.Jsem těhotná a TP mám 30.6.Kromě alimentů, které ovšem ex neplatí nemám jiné příjmy. Přítel bere 14 tis. výplatu z toho platíme nájem 7500 tis.,takže nám toho zbývá opravdu málo. Je tu nějaká možnost nějaké dávky, na kterou bych měla nárok?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 23.02.17 17:36

No já myslim že máš nárok na hmotnou nouzi pro tebe a dítě, protože nejste manželé a není otcem dítěte. Běž si hned zažádat. Kamarádka byla úplně identický případ a pobírala HN a přídavky.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 23.02.17 17:37

Teď nevím jestli hmotná nouze ve výši životního minima, tak nějak se to nazývá, ze zákona musíš mít.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 23.02.17 17:38

Příspěvek na bydlení? A jít do práce? Něco fyzicky nenáročného? Nevím jakou máš praxi, co máš za školu? Určitě by šlo najít brigádu, Dpp…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 17:38

No, ty nejspíš na přídavky na dítě… a pokud tam kde bydlíte máte oba trvalé bydliště, tak by vám možná vyšel příspěvek na bydlení. A jinak holt když nemám práci, tak netěhotním…

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 17:38

Mi se nechce věřit tomu, že někdo přivede dobrovolně dítě do takové nouze :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 17:39
@Borůvka1990 píše:
Teď nevím jestli hmotná nouze ve výši životního minima, tak nějak se to nazývá, ze zákona musíš mít.

U hmotné nouze se bere příjem celé společné domácnosti, tedy i přítel, nevidím důvod, proč by se měla počítat sama, když s novým partnerem žije a ještě s ním čeká dítě.

Lekninka91
Extra třída :D 10356 příspěvků 23.02.17 17:40
@Doe_Jane píše:
Mi se nechce věřit tomu, že někdo přivede dobrovolně dítě do takové nouze :nevim:

Mně přijde, že tady je to skoro každá druhá :nevim:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 23.02.17 17:42
@Anonymní píše:
Je tu nějaká možnost nějaké dávky, na kterou bych měla nárok?

Je nárok jít pracovat. Ostatně práci si hledala 6 měsíců…

Uživatel je onlineQwentin
Hvězda diskuse 64166 příspěvků 23.02.17 17:42

A co třeba příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení?

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 23.02.17 17:43
@Lekninka91 píše:

Nejseš sama :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 17:43
@zvidavajanca píše:
Je nárok jít pracovat. Ostatně práci si hledala 6 měsíců…

5 měsíců, no, i když on je vlastně skoro konec února, tak máš pravdu, bude to skoro 6 :mrgreen:

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 23.02.17 17:43
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu. Nechce se mi tomu věřit. Jsem vedena na úp a tenhle měsíc mi přišla poslední podpora.Jsem těhotná a TP mám 30.6.Kromě alimentů, které ovšem ex neplatí nemám jiné příjmy. Přítel bere 14 tis. výplatu z toho platíme nájem 7500 tis.,takže nám toho zbývá opravdu málo. Je tu nějaká možnost nějaké dávky, na kterou bych měla nárok?

Neřešíš to nějak pozdě? tos musela přeci vědět, že tento měsíc bude poslední podpora.
Tak si najdi brigádu nebo zkus požádat o příspěvek na bydlení, v hmotné nouzi…

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67818 příspěvků 23.02.17 17:43
@Lekninka91 píše:

a ta první má sto litrů měsíčně

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 23.02.17 17:43
@j.a.n.i1 píše:
U hmotné nouze se bere příjem celé společné domácnosti, tedy i přítel, nevidím důvod, proč by se měla počítat sama, když s novým partnerem žije a ještě s ním čeká dítě.

Vlastně máš pravdu, kamarádka sice bydlela s přítelem, ale trval pobyt měla u rodičů ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >