Konec podpůrčí doby jak dál

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 09:44

Konec podpůrčí doby jak dál

Je tu někdo, kdo mi poradí. Jsem téměř rok na PN, nejsem schopná zatím pracovat, nemám ani ukončenou léčbu… Žádost o prodloužení jsem zaslala včas. Přišel mi formulář profesní, absolvovala jsem lékařskou prohlídku včetně vyplnění samostanosti atd. OL se ptala zda mám podanou žádost o ID což nemám, podávala jsem jen o prodloužení PN.
Pokud mi PN neprodlouží musím tedy zaslat žádost o ID? Jak to ve skutečnosti je? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10778
16.10.21 10:15

Já si myslím, že žádost o ID a PN spolu nijak přímo nesouvisí. Že když ti neprodlouží PN, tak prostě budeš jen tak doma a nebo sup zpět do práce, bez ohledu na nějakou žádost o ID.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65165
16.10.21 10:17

Ono hodně záleží, zda se jedná o diagnózu, kde je možné, že dojde v nejbližší době k vyléčení, nebo naopak. žádost o id podej, ono dost dlouho trvá, než se to vyřídí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 10:19

@Cenarius já nemohu do práce, protože jak jsem psala výše nejsem schopná pracovat.

• Citovat
  • Nahlásit
625
16.10.21 10:20

Asi můžou být rozlišením postupy dle krajů. U nás posudkovy lékař když uzná, ze by byl lepší ID než prodloužení PN (PN se prodlužuje jen o 3 měsíce a celkem je možné max 3× prodloužit ), tak se rovnou ozve konkrétní osobě a bez další žádosti to rovnou uzná ID. Je to ale dost individuální podle diagnózy a hlavně prognózy jestli se člověk bude moci vrátit do práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 10:21

@martina.se zatím doléčení v nedohlednu bohužel

• Citovat
  • Nahlásit
13890
16.10.21 10:22

Podej si žádost o ID myslím, že ideální řešení.
Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13890
16.10.21 10:24
@Cenarius píše:
Já si myslím, že žádost o ID a PN spolu nijak přímo nesouvisí. Že když ti neprodlouží PN, tak prostě budeš jen tak doma a nebo sup zpět do práce, bez ohledu na nějakou žádost o ID.

Ale souvisí, lidé v léčbě si samozřejmě podávají pi roce žádost o id. Ten se dává tak nějak na dva roky, co mam vypozorovano u onko pacientů. Ve třetím stupni. Potom seberou nebo sníží, záleží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.21 10:24
@Venceslavka píše:
Asi můžou být rozlišením postupy dle krajů. U nás posudkovy lékař když uzná, ze by byl lepší ID než prodloužení PN (PN se prodlužuje jen o 3 měsíce a celkem je možné max 3× prodloužit ), tak se rovnou ozve konkrétní osobě a bez další žádosti to rovnou uzná ID. Je to ale dost individuální podle diagnózy a hlavně prognózy jestli se člověk bude moci vrátit do práce…

O tom už jsem právě slyšela, ale každý tvrdí něco jiného. Zatím konec léčby nebude a určitě ne během následujících 3měsíců ne…

• Citovat
  • Nahlásit
13890
16.10.21 10:29
@Anonymní píše:
O tom už jsem právě slyšela, ale každý tvrdí něco jiného. Zatím konec léčby nebude a určitě ne během následujících 3měsíců ne…

Požádejte o ID, myslím, že jediná možnost ve tvém případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34324
16.10.21 10:44
@Venceslavka píše:
Asi můžou být rozlišením postupy dle krajů. U nás posudkovy lékař když uzná, ze by byl lepší ID než prodloužení PN (PN se prodlužuje jen o 3 měsíce a celkem je možné max 3× prodloužit ), tak se rovnou ozve konkrétní osobě a bez další žádosti to rovnou uzná ID. Je to ale dost individuální podle diagnózy a hlavně prognózy jestli se člověk bude moci vrátit do práce…

Tak to teda slysim prvne. Vzdyt zadost o ID se musi podat na socialni sprave, musis dodat hromadu papiru, i z prace o vydelku. A pak cekas a cekas na termin. Fakt bych chtela videt, kde sam posudkovy vola, ze ti jen tak dal duchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10377
16.10.21 11:40
@Anonymní píše:
@Cenarius já nemohu do práce, protože jak jsem psala výše nejsem schopná pracovat.

Na tom za určitých okolností vůbec nezáleží. Může se stát, že ti to ukončí a ty budeš muset na pracák, žádost o ID si podej, ale zázraky nečekej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
16.10.21 11:45
@Anonymní píše:
Je tu někdo, kdo mi poradí. Jsem téměř rok na PN, nejsem schopná zatím pracovat, nemám ani ukončenou léčbu… Žádost o prodloužení jsem zaslala včas. Přišel mi formulář profesní, absolvovala jsem lékařskou prohlídku včetně vyplnění samostanosti atd. OL se ptala zda mám podanou žádost o ID což nemám, podávala jsem jen o prodloužení PN.
Pokud mi PN neprodlouží musím tedy zaslat žádost o ID? Jak to ve skutečnosti je? Děkuji

O ID žádat nemusíš, to není povinnost. S prodloužením PN to nesouvisí. Pokud je tvůj zdravotní stav špatný, tak si tu žádost podej a uvidíš. Nevím co ti je, ale nečekej zázraky. Tu PN ti ale pravděpodobně prodloužej, toho bych se tolik nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34324
16.10.21 11:48
@arinecka píše:
O ID žádat nemusíš, to není povinnost. S prodloužením PN to nesouvisí. Pokud je tvůj zdravotní stav špatný, tak si tu žádost podej a uvidíš. Nevím co ti je, ale nečekej zázraky. Tu PN ti ale pravděpodobně prodloužej, toho bych se tolik nebála.

Nemusí, brachovi neprodlouzili, i kdyz to nebyl klasicky posudkovy, ale MV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
16.10.21 11:54
@vokishka píše:
Nemusí, brachovi neprodlouzili, i kdyz to nebyl klasicky posudkovy, ale MV.

Tak záleží jakou má diagnozu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat