Konec pracovní smlouvy a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 09.01.17 09:21
Konec prac. smlouvy a mateřská

Ahoj holky, 31.12. mi skončila pracovní smlouva a 6.1. začíná mateřská. Takže když jsem vlastně nezaměstnaná, tak dnes jedu na pracák aby mi pokryly ten minulý týden, co jsem nezaměstnaná.. Od doktora jsem dostala papíry do práce a posílal něco na sociálku. Takže na socialku nemusím? Mateřská trvá 28 týdnu.. Takže tak ke konci pujdu na pracák kde je to sociální oddělení a budu žádat o rodičovský příspěvek. Je to tak správně? :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 09.01.17 09:52

Ano, správně. Na OSSZ teď nemusíš, papíry k žádosti o PPM odevzdá tvůj bývalý zaměstnavatel, pokud jsi mu žádost o doktora předala. Na OSSZ si půjdeš potvrdit akorát vyměřovací základ až budeš žádat o rodičovský příspěvek, tedy někdy před koncem PPM.

Ještě bys měla ale zajít na pojišťovnu. Jako pojištěnec máš povinnost hlásit změny do 8 dnů.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 09.01.17 10:16

@077lenka Na pracák ani nejezdi, pokud jsi od 6.1. na mateřské, tak se tam s tebou nikdo nebude bavit… ale jak píše @Lendeš nahlaš tu mateřskou na zdravotní pojišťovnu.

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 10.01.17 08:15

@j.a.n.i1 už jsem zjistila ;) na tu zdravotní musím? To se oni jinak nedozvi? Nebo stačí zavolat?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 10.01.17 08:24

@077lenka Ne, jinak se to nedozví… resp. mohl to možná nahlásit zaměstnavatel, i když už to není jeho povinnost, ale minimálně tam zavolej a oni ti řeknou, zda a co potřebují doložit.

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 10.01.17 08:46

@j.a.n.i1 manžel rikal, že jsou tam zítra do pěti. Je to asi ještě v termínu, tak tam sjedem ale možná tam zavolm

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 10.01.17 09:03

@077lenka Termín neřeš, ono se to nezblázní, když to je později, hlavně aby to tam bylo, já to příteli naposled hlásila asi s měsíčním zpožděním a v klidu.

Lindii
Echt Kelišová 7628 příspěvků 16.01.17 11:58

Hezky den devcata, prosim jeste o radu. Cekam druhe dite a v praci jsem pres rok zamestnana, jeste pracuji, ale pravdepodobne od brezna na mesic jdu na neschopenku, nevite jak to je s dovolenou? Ze stare dovolene mam asi 1 den, nevim ted kolik dni dovolene mam narok tento rok jeste? Myslela jsem, ze ji dovyberu, nez pujdu na neschopenku, pak jdu hned na PPM. Dekuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 12:00

@Lindii Budeš mít nárok na celou dovolenou.

Lindii
Echt Kelišová 7628 příspěvků 16.01.17 12:40
@j.a.n.i1 píše:
@Lindii Budeš mít nárok na celou dovolenou.

vlasten ted mi doslo, ze oficialne na smlouvu sem az 8.2. cili ted to bude rok, takze na celou asi ne, ze? :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 12:42

@Lindii Počkej, řešíme dovolenou na aktuální rok, tedy 2017 a ne tu za rok 2016, ne? A do kdy máš smlouvu, na neurčito, nebo na určito?

Lindii
Echt Kelišová 7628 příspěvků 16.01.17 12:44
@j.a.n.i1 píše:
@Lindii Počkej, řešíme dovolenou na aktuální rok, tedy 2017 a ne tu za rok 2016, ne? A do kdy máš smlouvu, na neurčito, nebo na určito?

mam smlouvu na urcito do roku 2018. Ano, dovcu na aktualni rok, ted v unoru to bude rok, co jsem tu na HPP(pred tim jsem tu byla na dohodu z rodicaku)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 12:49

@Lindii Tak v tom případě je má předchozí odpověď správná a máš nárok na celou dovolenou za rok 2017, akorát to, zda ti ji zaměstnavatel umožní vybrat před PPM je na domluvě s ním, pokud nedovolí, tak požádej o její čerpání hned po PPM, to ti umožnit musí.

Lindii
Echt Kelišová 7628 příspěvků 16.01.17 12:52
@j.a.n.i1 píše:
@Lindii Tak v tom případě je má předchozí odpověď správná a máš nárok na celou dovolenou za rok 2017, akorát to, zda ti ji zaměstnavatel umožní vybrat před PPM je na domluvě s ním, pokud nedovolí, tak požádej o její čerpání hned po PPM, to ti umožnit musí.

Super, me totiz tvrdi vedoui, ze na celou ne, ale rikal, ze se jeste opta ucetni.. dekuji moc :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 12:53

@Lindii Tak kdyby byla mimo i účetní, tak napiš, hodím ti odkazy ze zákoníku práce…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >