Konec pracovní smlouvy a zjištěné těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 14:13
Konec pracovní smlouvy a zjištěné těhotenství

Ahoj holky jsem zmatena..kdyz zjistim tehotenstvi a smlouva mi bude koncit za 3 mesice a vim, ze mi neprodlouzi smlouvu jak mam postupovat? Popripade po ukončení smlouvy budu mit penize kazdy mesic kdyz budu na PN nez mi skonci smlouva? Odpracovano mam. A co PPM? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11050 příspěvků 11.05.19 14:15

No můžeš jít na tu neschopneku nebo se pak hlasit na up, v obojím případě bys měla něco pobírat. Co se týče nároku na PPM tak záleží jestli se vejdeš do te ochranné lhůty.

Šáruší
Závislačka 3560 příspěvků 11.05.19 14:27

Do ochranné lhůty se vejdeš, takže PPM mít budeš. A můžeš buď marodit i po ukončení smlouvy a dál to bude vyplácena nemocenská, a nebo jít na pracák a brát podporu.

Any111
Kecalka 411 příspěvků 11.05.19 14:32

Smlouva na dobu určitou nejde nijak ovlivnit. Zaměstnanecký poměr končí dnem uvedeným na smlouvě. Pokud půjdeš marodit, tak si moc nepomůžeš, protože budeš mít jen par hodin denně vycházky a peníze stejné jako od pracáku ve finále.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 11.05.19 15:08
@Any111 píše:
Smlouva na dobu určitou nejde nijak ovlivnit. Zaměstnanecký poměr končí dnem uvedeným na smlouvě. Pokud půjdeš marodit, tak si moc nepomůžeš, protože budeš mít jen par hodin denně vycházky a peníze stejné jako od pracáku ve finále.

Tak ono záleží kolik vydělávala, podle toho by měla výši PN, takže úplně na stejno to není. Tu PN ji ale bude muset napsat lékař a pokud ji nic není, těžko říct, jestli to napíše. Na PPM nárok mít bude pokud pracovala minimálně stejně dlouhou dobu jako bude trvat než nastoupí na mateřskou před porodem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:38
@Martha03 píše:
Tak ono záleží kolik vydělávala, podle toho by měla výši PN, takže úplně na stejno to není. Tu PN ji ale bude muset napsat lékař a pokud ji nic není, těžko říct, jestli to napíše. Na PPM nárok mít bude pokud pracovala minimálně stejně dlouhou dobu jako bude trvat než nastoupí na mateřskou před porodem.

A ta doba musi byt aspon kolik měsíců??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:38

A finančně je lepsi up nebo pn??

elpiska
Závislačka 2650 příspěvků 11.05.19 15:41
@Anonymní píše:

To záleží na výdělku. Nechtěla by sis radši najít novou práci?

Šáruší
Závislačka 3560 příspěvků 11.05.19 15:47
@Anonymní píše:

hele nastejno skoro, nemocenská je 60%, podpora je 65% dva měsíce, pak další dva 50%- Je tedy zastropována maximální částkou přes 16500 lehce, takže pokud jsi brala do těch 30.000 tak to vyjde nastejno. Zaměstnaná potřebuješ být 180 dnů, takže 3 měsíce ti chybí do konce, takže už musíš být alespoň 3 měsíce zaměstnaná. Pak je ochranná lhůta 180 dnů. A vejdeš se v pohodě, aby dostala mateřskou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 15:47
@elpiska píše:
To záleží na výdělku. Nechtěla by sis radši najít novou práci?

Nevidím dovod. Ja praci mam, jen sem se zeptala.
Jestli s tim mate problem, tak to nekomentujte.
Dekuji

g.sandova
Kelišová 5788 příspěvků 11.05.19 15:53
@elpiska píše:
To záleží na výdělku. Nechtěla by sis radši najít novou práci?

Prosím tě, jsem ve stejně situaci. Přijali mě na dvě místa, zjistila jsem, že jsem těhotná. Poděkovala jsem a omluvila se, že jsem těhotná, do práce nenastoupil. Jsem na neschopence. Připadá ti fér nastoupit do nové práce? Jako fakt? Mně ne

g.sandova
Kelišová 5788 příspěvků 11.05.19 15:56

@elpiska i kdybych nebyla ns rizikové, neumím si představit, že bych zahájila těhotenství, zaručovala se na psychicky náročné práci. A potom bych řekla, jsem těhotná, musíte si za mě někoho najít, než za tři roky vrátím. No fakt výborný

Any111
Kecalka 411 příspěvků 11.05.19 16:32

A fér je jít zneužívat PN bezdůvodně? Ne každý doktor ti jí napíše jen tak.
Bohužel smlouva na dobu určitou je pro těhotné nevýhodná. Můžeš si najít brigádu, jít na pracák a nebo někde sehnat neschopenku. Osobně bych si vybrala pracák, protože bych nechtěla být omezená krátkými vycházkami a až do porodu být většinu dní doma. To by mi asi hráblo.

Někteří zaměstnavatelé jsou schovivavi a dá se s nimi domluvit na prodloužení smlouvy, ale záleží na vztazích a typu práce…

Pokud by ses rozhodla využít PN, tak je akorát důležité nastoupit na ní ještě v době trvání pracovního poměru.
Peníze se v obou případech dají spočítat na internetových kalkulačkách.

g.sandova
Kelišová 5788 příspěvků 11.05.19 17:33

@Any111 a kdo říká, že ji lékař napíše bezdůvodně? Já ji například mam opravnene. Já jsem reagovala ns to, že mi nepřijde fér se jako těhotná někde zaměstnat. A DPP nakopíruje s podporou. Raději bych byla na pracaku, v klidu, než řešila stres z nové práce.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6504 příspěvků 11.05.19 18:40

@Any111 Na PN jde nastoupit i do sedmi dní od skončení prac. poměru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama