Konec pracovní smlouvy v době rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lee92
Kecalka 133 příspěvků 15.11.18 13:01
Konec pracovni smlouvy v dobe rodicovske dovolene

Maminky, asi hloupy dotaz, ale tak mi vrta hlavou. V srpnu 2017 jsem porodila, v listopadu tehoz roku mi skoncila pracovni smlouva, mela jsem na dobu urcitou, tudiz byl rozvazan pracovni pomer. Mela jsem nekde nahlasit, ze mi skoncil pracovni pomer? Mela jsem jit na urad prace? Nebo jak to chodi v mem pripade?

Reakce:
lucielorenc
Kecalka 367 příspěvků 8 inzerátů 15.11.18 13:09

Zavolejte si jen raději na svou pojišťovnu, po mě chtěli doložit papír, že jsem na RD. Jinak se nikde nic nehlásí :)

elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 15.11.18 13:10

V době mateřské nebo rodičáku se nikam hlásit nemusíš a po skončení rodičovské dovolené.

Lendeš
Kelišová 5588 příspěvků 15.11.18 13:16

Se skončením pracovního poměru jsi přestala být na mateřské/rodičovské dovolená a máš povinnost hlásit všechny změny zdravotní pojišťovně - tzn. se nahlásit nejdřív jako příjemce peněžité pomoc v mateřství (pokud jsi pobírala) a pak příjemce rodičovského příspěvku.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 15.11.18 13:48

…a potom jako osoba pečující o dítě do 7 let.

Lee92
Kecalka 133 příspěvků 15.11.18 14:00

@Lendeš
No to je pekne. Me vubec nedoslo, ze se neco musi nekde hlasit, az ted. Myslite, ze bude problem, kdyz to dolozim az takhle pozde a zpetne?

Lendeš
Kelišová 5588 příspěvků 15.11.18 14:05

@Lee92 Co jsem tady zatím od uživatelek četla, tak s tím pozdním nahlášením problém neměly, tak snad taky žádný problém mít nebudeš.

Lee92
Kecalka 133 příspěvků 15.11.18 14:19

@Lendeš

Tak dekuju, budu se modlit :zed: a jeste, co konkretne se tam ma tedy dokladat, nevite? Jaka potvrzeni, prip. co musim sehnat? 8o

1mila2
Kecalka 399 příspěvků 15.11.18 14:33

Ja jsem tam pani jen rekla ze jsem bez prace a pobiram PPM (letos v lednu). Dokonce jsme to projizdeli zpetne a mela jsem tam nejakou divocinu s prvni RP (2013) a naslednou praci. Meli tam uplne jinou firmu nez kde jsem pracovala a nesedelo jim obdobi. Ale RP jsem tam nahlasit nesla, to me nenapadlo. A zadny doklady jsem nenesla. Ja tam sla po porodu kvuli dceri a tak jsme to u toho resili.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >