Konec RD a těhotenství a co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ewounek
Povídálka 35 příspěvků 13.11.14 10:53
konec RD a těhotenství a co dál??

Ahoj maminky, předem se omlouvám za založení nového tématu, vím že jich je tu spousty ale nikde jsem nenašla na svoje otázky odpověď. Chci se zeptat, v prosinci tohoto roku mi konči RD smlouva mi skončila těsně před nastoupení na PPM takže nejsem u žádného zaměstnavatele takže se mam hlásit na UP? A když jsem těhotná budu mít nárok na nějakou podporu a na jak dlouho?? A jak s prací? Nevěřím že seženu práci když jsem těhule. A budu mít nárok na PPM? A jakou dostanu RD? Atuomatickou 4letou i přes to že před první mateřskou jsem měla práci? Děkuji moc za odpovědi :)

Reakce:
ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 13.11.14 11:01

PPM - nárok nemáš
RD - automaticky na 4 roky, lze přepsat přes otce ÚP - hlásit asi ano, ale zase na druhou stranu práci hledat nebudeš. Pokud tě zapíší, tak dostaneš podporu cca 3tis na 5 měsíců (? nevím přesně počet měsíců)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 13.11.14 11:04

@ewounek Na PPM mít nárok nebudeš, na rodičióvské dovolené v podstatě nejseš (protože nejsi v zaměstnaneckém poměru). Jen Ti končí pobírání rodičovskho příspěvku.
V tvém případě bude asi nejlepší se přihlásit na ÚP, dnem porodu máš nárok na 4 letý RP (pokud nemůžeš čerpat přes otce dítěte).

ewounek
Povídálka 35 příspěvků 13.11.14 11:07
@ynax píše:
PPM - nárok nemáš
RD - automaticky na 4 roky, lze přepsat přes otce ÚP - hlásit asi ano, ale zase na druhou stranu práci hledat nebudeš. Pokud tě zapíší, tak dostaneš podporu cca 3tis na 5 měsíců (? nevím přesně počet měsíců)

Děkuji moc za odpověď. Takže RD mi žačne porodem? Nebo ještě před? A co je přesně přepis přes otce? děkuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 13.11.14 11:10

@ewounek Na žádné RD nebudeš, na RD jsou pouze zaměstnaní… a pokud máš na mysli pobírání rodičovského příspěvku, tak o ten můžeš žádat od porodu a „přepis na otce“ znamená, že pokud on splňuje podpmínky pro PPm, tak na základě jeho nároku můžeš zvolit kratší rodičák.

ewounek
Povídálka 35 příspěvků 13.11.14 11:15

A můžete mi to prosím popsat trochu podrobněji :-) děkuji…tak jestli to dobře chápu jestli splňuje podmínky pro PPM tak to znamená že musí chodit do práce a mít nějakej určitej výdělek?? A ten kratší rodičák to je přesněji jak??

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 13.11.14 11:17

@ewounek nezlob se, ale takových témat jsou tu mraky - přepis na otce si vyhledej v diskuzích

ewounek
Povídálka 35 příspěvků 13.11.14 11:29

Děkuji za radu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >